Справа № 2-373-2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2010 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді – Чохонелідзе Л.М. ,
при секретарі – Юрчук Л.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2
Позов мотивує тим, що вона являється повнолітньою донькою відповідача.
ОСОБА_1 не працює, навчається у Олександрійському педагогічному коледжі імені ОСОБА_3 на денній формі навчання, тому позивач просить стягнути ? частину всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму щомісячно, до досягнення 23 років.
В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю.
Відповідач у судове засідання не з’явився, хоча про час і місце розгляду повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітній син продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати її до досягнення двадцяти трьох років.
Право на утриманні припиняється у разі припинення навчання.
Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що аліменти необхідно стягувати у частці від заробітку (доходу), а саме ? частину всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму щомісячно, починаючи з 12.11.2009 року.
Згідно ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути судові витрати.
Керуючись ст. ст. 182, 198, 199, 200 СК України, ст. ст. 88, 174 п. 4, 209, 214-218, 224, 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти у розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму щомісячно починаючи з 12.11.2009 року та до досягнення двадцяти трьох років, тобто до 04 листопада 2014 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одну) грн. 00 коп. в дохід держави та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку.
СУДДЯ: Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ