Судове рішення #7584218

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-701/2010р.

22 січня       2010  року             Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі: головуючого судді  Баличевої М.Б., при секретарі Олєйнікової Г.Г.,   у  відкритому    судовому засіданні в залі суду м.Краснодон, розглянувши цивільну справу за позовом  ОСОБА_1   до   виконкому  Краснодонської  селищної   ради про  введення у право спадкування за законом  та визнання права власності на    житловий  будинок разом зі  всіма господарськими  будівлями та спорудами, у тому числі самочинно зведеними, -

в с т а н о в и в:

Позивачка звернулась до суду з позовом, в обґрунтування якого вказала, що  вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з  ОСОБА_2 ,  його матері   на підставі  договору  на право забудови  належав житловий будинок, що розташован за адресою: Луганська область,  м.Краснодон,  смт.Краснодон, вул..Чкалова, 97. Під час користування  будинком   було самочинно побудовано  сарай  «Е»,  літню кухню з прибудовою   «Б»,  прибудовою «б», прибудовою «б '», гараж «Д». Актом  обстеження  самочинно будівництво визнано  таким, що  відповідає   санітарним, протипожежним  та   будівельним нормам та може бути прийнято  до експлуатації.  За життя ОСОБА_3 склала заповіт , відповідно до якого все своє майно заповіла   своєму синові ОСОБА_2 (чоловіку позивачки).  08.05.1997р.  ОСОБА_3 помирає, після її смерті відкривається спадщина  у вигляді  житлового будинку,  спадкоємцем за заповітом  є  ОСОБА_2, який  належним чином спадщину  не прийняв , не оформив на себе  право власності  на будинок, хоча фактично спадщину прийняв, користувався будинком, мешкав  в ньому. 07.12.2008 р.   помер   чоловік позивачки – ОСОБА_2 після його смерті відкрилась спадщина на  будинок,   спадкоємицею за законом 1 черги  є позивачка,  діти відмовились  в нотаріальному  порядку   від спадщини, не  претендують на свою частку.  Оскільки  позивачка фактично прийняла спадщину  після  смерті чоловіка, користується будинком, вела спільне господарство з  ОСОБА_2, по сьогоднішній  день  користується будинком, однак, прийняти спадщину  та оформити право власності не може на себе  через самочинно будівництво. В зв»язку з чим  позивачка звернулась до суду з позовом про  введення її у право спадкування  за законом  та визнання за нею права власності .

Позивачка  в судове засідання не з”явилась,  надала суду письмову заяву, в  якій  на позові наполягає та просить розглянути справу за її відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився , надав суду письмову  заяву, у якій вказав, що просить  розглянути справу на розсуд суду  та  за його  відсутністю.

Представник  КМБТІ  також у судове засідання не з”явилась, надала  письмову заяву, в якій просить розглянути справу  у відповідності до закону та без її участі.

Суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог, дослідивши надані докази, вважає позов  обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом  встановлено, що  ОСОБА_3 на підставі  договору  на право забудови  та безстрокового користування земельною ділянкою   належав  житловий  будинок що розташован за адресою: Луганська область,  м.Краснодон,  смт.Краснодон, вул..Чкалова, 97.

Земельна ділянка   виділялась  для будівництва  будинку  по вул.. Будьонного, а відповідно  довідки   бюро технічної   інвентаризації  встановлено, що вул.. «Будьонного» була перейменована у вул.. «Чкалова».

За час користування  житловим будинком  нею було  самочинно зведено господарські  будівлі: сарай  «Е»,  літню кухню з прибудовою   «Б»,  прибудовою «б», прибудовою «б '», гараж «Д». Належним чином  право власності на них не оформила.

Встановлено, що відповідно  до акту  обстеження державної  приймальної комісії від 14.09.09 року  самочинно  будівництво визнано таким, що відповідає протипожежним, санітарним та будівельним нормам, та може бути  прийнято  до експлуатації.

Відповідно до ст.. 376 ЦК України “… суд може визнати на вимоги власника земельної ділянки за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.”

За життя ОСОБА_3   склала заповіт, відповідно до якого все своє  майно заповіла  ОСОБА_2

( чоловіку позивачки).

Відповідно до копії свідоцтва про народження  ОСОБА_2 є рідним сином ОСОБА_3

Позивачка  є дружиною  ОСОБА_2, що підтверджується відповідною копією свідоцтва  про одруження.

Згідно  свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла   08.05.1997 р.

ОСОБА_2   спадщину  після її смерті не прийняв, хоча фактично  користувався  будинком, мешкав  у ньому, однак,  право  власності   на  нього не оформив.

Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом чи за законом. Згідно ст.1261 ЦК України, спадкоємцями першої черги за законом є діти спадкодавця, чоловік (дружина), що його пережив, а також батьки.

Згідно свідоцтва про смерть  ОСОБА_2    помер   07.12.2008 р.

Враховуючи,що  ОСОБА_2 фактично спадщину прийняв,  позивачка є  спадкоємицею першої черги після  його смерті  на   житловий будинок.

Згідно  з довідками  виконавчого комітету    Краснодонської селищної ради   позивачка  мешкала разом  з чоловіком,   вела  спільне господарство за адресою:  Луганська область,  м.Краснодон,  смт.Краснодон, вул..Чкалова, 97,зареєстрована за вказаною адресою,   по теперішній час мешкає  у будинку,  поховала  ОСОБА_3 та  чоловіка.

Відповідно довідки нотаріальної контори  від 03.12.09 року спадкова справа після смерті   ОСОБА_3     не заводилась, з заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався, свідоцтва на спадщину не видавалось, після смерті  ОСОБА_2  з заявою про відмову від  спадщини звернулись  його діти  ОСОБА_4 та  ОСОБА_5

Ст.ст. 1273,1274  ЦК України передбачають, що  спадкоємець за  заповітом чи за законом  може відмовитись  від  прийняття спадщини  протягом строку , передбаченим законодавством…. на користь будь-кого із  спадкоємців за законом незалежно від  черги.

Отже, дослідивши письмові матеріали справи, встановивши, що  права позивачки, як спадкоємиці за законом , ніким не оспорюються, ніхто, крім неї на спадщину  не претендує й вона бажає її прийняти,   самочинно будівництво не порушує інтересів інших осіб суд, на підставі викладеного, вважає за можливе ввести позивачку у право спадкування за законом  та  визнати  за нею  право власності на  будинок разом з усіма господарськими застройками та самочинним будівництвом.

Керуючись ст.ст.5-11,209, 212-215, 292 ЦПК України, на підставі  ст.ст. 376, 1217,  1261, 1268, 1273,1274  ЦК України, суд –

в и р і ш и в:

Позов   ОСОБА_1   до   виконкому  Краснодонської  селищної   ради про  введення у право спадкування за законом  та визнання права власності на    житловий  будинок разом зі  всіма господарськими  будівлями та спорудами, у тому числі самочинно зведеними -   задовольнити у повному обсязі.

Ввести  ОСОБА_1   у право спадкування за законом на спадкове майно після смерті   ОСОБА_2, померлого, 07.12.2008  р., що складається з   житлового будинку  разом зі всіма господарськими  будівлями та спорудами,  у тому числі самочинно зведеними,  що  розташован за адресою: Луганська область, м.Краснодон,  смт.Краснодон, вул..Чкалова, 97.

Визнати за  ОСОБА_1      право власності на   житловий будинок разом зі всіма господарськими    будівлями та спорудами,  у тому числі самочинно зведеними,  що  розташован за адресою: Луганська область, м.Краснодон,  смт.Краснодон, вул..Чкалова, 97.

На рішення може бути подана заява до апеляційного суду Луганської області про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Краснодонський міськрайонний суд.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація