П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 2а-4\2010р.
29 січня 2010 року смт. Вільшанка Вільшанський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді – Ясінського Л.Ю.
при секретарі судового засідання – Гузовій В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Вільшанка, Кіровоградської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника ВДАІ з обслуговування Вільшанського району майора міліції ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що постановою ВА №008200 від 19 вересня 2009 року начальника ВДАІ з обслуговування Вільшанського району Кіровоградської області майора міліції ОСОБА_2 його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 грн. за таких обставин, що начебто він 04 вересня 2009 року керував автомобілем НОМЕР_1 в смт. Ширяєво Одеської області по вул. Жовтневій без узгодження маршруту дорожнього перевезення небезпечного вантажу, чим порушив ПДР.
Відповідно до абз.2 ст. 283 КУпАП, постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення ; прийняте по справі рішення. Між тим, в супереч вказаній нормі Закону у вищезазначеній постанові не вказано яку саме норму ПДР було порушено позивачем при керуванні автомобілем НОМЕР_1 в смт. Ширяєво Одеської області по вул. Жовтневій і чим передбачено необхідність узгодження маршруту дорожнього перевезення небезпечного вантажу у даному населеному пункті.
Крім того, відповідно до п.12 Узгодження № 9/1021 від 17.06.2009 року Умов та режиму перевезення небезпечних вантажів з 19.06.2009 року по 10.09.2009 року, виданих Управлінням державної автомобільної інспекції УМВС України в Миколаївській області, на автомобіль НОМЕР_2 узгоджено перевезення небезпечних вантажів по маршруту автомобільної дороги Одеської області: Миколаївка - Фрунзе. С.м.т. Ширяєве розташоване саме на цьому маршруті.
В зв"язку з вищевикладеним позивач і вимушений звернутись до суду з позовом, в якому просить суд, визнати протиправною та скасувати постанову ВА № 008200 від 19 вересня 2009 року.
В судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі просив суд визнати протиправною та скасувати постанову ВА № 008200 від 19 вересня 2009 року.
Відповідач в судове засідання двічі не з’явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Згідно п.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причину неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, вислухавши пояснення позивача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Судом було встановлено, що 19 вересня 2009 року начальник ВДАІ з обслуговування Вільшанського району, майор міліції ОСОБА_2 виніс постанову серія ВА №008200 якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132\1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 510,00 грн., в якій зазначено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 житель ІНФОРМАЦІЯ_2, 04 вересня 2009 о 18 год 20 хв. в смт.Ширяєво керував автомобілем НОМЕР_3 без узгодження маршруту дорожнього перевезення небезпечного вантажу. Чим порушив ПДР.
Згідно ст.18 ч.1 п.1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.17 ч.1 п.1 компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п.3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою – начальником ВДАІ на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП винесена постанова, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510, 00грн.
Зазначена постанова судом перевірялась на предмет дотримання суб'єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо.
Перед винесенням постанови по справі про адміністративне правопорушення, суб'єкт владних повноважень мав би, використовуючи свої повноваження, зібрати докази, які б підтверджували порушення Правил дорожнього руху, але таких доказв постанова не містить.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За зазначених обставин справи постанова про адміністративне правопорушення, у зв'язку з недотриманням зазначених принципів правомірної адміністративної поведінки, підлягає скасуванню, а провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.11,69,71,86,159-162 КАС України, Правилами дорожнього руху України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до начальника ВДАІ з обслуговування Вільшанського району майора міліції ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення – задовольнити.
Постанову начальника ВДАІ з обслуговування Вільшанського району майора міліції ОСОБА_2 від 19.09.2009 року серії ВА №008200 про накладення на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510,00 грн. за порушення, передбачене ст.132\1 КУпАП, - скасувати, провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Вільшанський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Вільшанський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: