Судове рішення #7571239

                                                                                                    

                                    

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 р.                           м. Чернівці                  Справа № 2а-1145/10/2470    

10:15

          Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  -  Боднарюка О.В.;

при секретарі судового засідання –Романко М.І.;

з участю:

представника позивача – Сапожнікова С.В.;   

представника відповідача – не з"явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Сокирянської об"єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_2 про  припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,-

ВСТАНОВИВ :

Сокирянська об’єднана державна податкова інспекція Чернівецької області (далі –позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом про припинення  державної реєстрації приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач). Положенням п.17 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач більше одного року не подає до органу податкової служби звітність та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), що є підставою для припинення підприємницької діяльності.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з’явився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки до суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не направив. ОСОБА_2 повідомлений про дату, час та місце проведення судового слухання за адресою, що внесена до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців. Даний факт підтверджується відміткою в зворотньому повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців» від 15.05.2003р. № 755-ІV відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Згідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного реєстру. Таким чином, суд вважає, що відповідач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, а тому його неявка не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі з огляду на наступне.

ОСОБА_2, 17 серпня 2006 року зареєстрований Сокирянською районною державною адміністрацією Чернівецької області як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа – підприємець по провулку АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, (а.с. 7). Цього ж дня за № 274/06 взятий на облік платника податків Сокирянською ОДПІ Чернівецької області (а.с. 8). Згідно свідоцтва серії Д № 370102 є платником єдиного податку від 15 листопада 2006 року (а.с. 5).

Станом на 1 березня 2010 року, відповідно до довідки Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців від 01.03.2010р. № 5313655, фізичну особу – підприємця ОСОБА_2 включено до вказаного реєстру та його підприємницька діяльність не припинена (а.с. 12).

Статтями 67 та 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Частиною 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХІІ передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно п.1 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» та п.б ч.1 ст.19 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.11.1992 р. № 13-92 громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, подають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року, у строки, визначені законом.

Відповідно п. п. 4.1.1 та п. п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.02.2000р. № 2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа-підприємець повинна подавати податкову декларацію за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Фізична особа – підприємець ОСОБА_2, починаючи з січня 2007 року, тобто більше року, не подає до органів державної податкової служби податкових декларацій, передбачених чинним законодавством, та податкової заборгованості перед бюджетом приватний підприємець не має, що підтверджується довідкою позивача від 01.03.2010р. № 2781/10/10-017 (а.с. 9-10).

Згідно до п. 1. ст. 58 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

Частиною 2 ст.46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003р. № 755-ІV (далі – Закон № 755-ІV) визначено, що не подання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

За таких обставин, суд приходить до висновку про порушення відповідачем вимог Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ в частині неподання більше одного року до органу податкової служби звітностей та відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), що є підставою для припинення підприємницької діяльності та вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають обставинам справи і наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.46 Закону № 755-ІV державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 129 Конституції України, ч.1, 2 ст.46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців» від 15.05.2003р. № 755-ІV, ст. ст. 71, 86, 94, 158, 162, 160 - 167  КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1.  Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Припинити державну реєстрацію приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).

3. Копію постанови після набрання законної сили направити державному реєстратору.

4. Копію постанови направити відповідачу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

          Постанову в повному обсязі виготовлено  24 березня 2010 року.

Суддя                                                                                                                         О.В. Боднарюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація