Справа № 2-1148/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого-судді: Спічак О.Б.
при секретарі Кирпиченко І.А.
за участю прокурора Нестеренко В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Херсона цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа органи опіки та піклування Комсомольського району м. Херсона про позбавлення батьківських прав
встановив:
10 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що вона перебувала у шлюбі із ОСОБА_2, від якого мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання шлюбу з 2002 року відповідач виїхав із квартири, місце його перебування на теперішній час невідомо. З цього часу ОСОБА_2. повністю ухилився від участі у вихованні та утриманні сина, його долею не цікавиться, матеріальної допомоги не надає. У зв"язку з цим ОСОБА_1 просила позбавити ОСОБА_2 батьківських прав у відношенні сина ОСОБА_3.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила суд позов задовольнити з викладених вище обставин.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з"явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом оголошення у пресі. У зв»язку з цим суд вважає можливим ухвалити по справі заочне рішення, про що 24.01.2007 року винесено ухвалу суду.
Представник органів опіки та піклування Комсомольського району м. Херсона вважала, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідач тривалий час не займається вихованням і утриманням свого сина та долею його не цікавиться.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду, допитавши свідків, думку прокурора та вивчивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим задоволенню. Згідно ст. 164 СК України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав у випадку їх ухилення від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню дитини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у шлюбі, від якого мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. При цьому відповідач після розірвання шлюбу з 2002 року само ухилився від виховання своєї дитини, долею сина не цікавиться, матеріальної допомоги не надає, не займається його фізичним, психічним та інтелектуальним розвитком. На теперішній час місце перебування відповідача невідомо.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4., ОСОБА_5 підтвердили факт невиконання ОСОБА_2. батьківських обов»язків щодо малолітнього сина.
Данні обставини підтверджуються сукупністю досліджених доказів по справі. Дитина проживає з матір»ю та знаходиться на її утриманні, вихованням займається виключно мати. Про це свідчать довідки з учбових закладів.
Згідно висновку органів опіки та піклування Комсомольського району м. Херсона м. Херсона позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 є доцільним.
На підставі викладеного, суд вважає вимоги позивача обгрунтованими, оскільки відповідач повністю самоухилився від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню сина, не проявляє батьківської турботи та уваги до нього, не надає матеріальної допомоги на його утримання. Дані обов"язки несе позивач.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,225,226,227,231 ЦПК України, ст.ст. 164,165 СК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав у відношенні сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п"яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цоьму разі строк, протягом якого розглядалась заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Херсонської" області через Комсомольський районний суду м. Херсона протягом десяти днів з дня його проголошення