Судове рішення #7557059

                                                                                             Справа   № 1-82/10

  В И Р О К

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

29 січня 2010 р. Тячівський районний суд Закарпатської області в особі                                головуючого   судді                                                                              Гримут В.І

при секретарі                                                                            Тиводар В.І.

з участю  прокурора                                                              Роман В.М.  

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тячів справу про обвинувачення  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

уродженця та мешканця   ІНФОРМАЦІЯ_2 «а», має середню освіту, громадянина України, раніше не судимого, одруженого, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, в злочині передбаченому ст. 122 ч. 1 КК України ,

                                                                       В С Т А Н О В И В:

24 травня 2009 року, близько 22-ї години, в с. Терново, на подвір’ї будинку № 8«а», по вул. Довженка, під час сварки з ОСОБА_2, яка виникла на ґрунті особистих неприязних відносин, п ідсудний ОСОБА_1, який знаходився у  стані алкогольного сп’яніння,  штовхнув його руками в груди, внаслідок чого ОСОБА_2 упав на землю, а потім наступив йому ногою на руку, в результаті чого останній отримав середньої тяжкості тілесні ушкодження.

    В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав. Пояснив що 24.05.2009 року близько 22-ї години він зустрівся з потерпілим, який був у стані алкогольного сп’яніння. Перед цим він також вживав спиртні напої. ОСОБА_2 почав пропонувати йому ще випити спиртного, однак він відмовився і між ними виникла сварка в процесі якої він штовхнув потерпілого у груди від чого той упав на землю. Тоді він ногою наступив ОСОБА_2  на праву руку, після чого пішов додому.

    Розглянувши матеріали кримінальної справи суд приходить до висновку, що вина підсудного ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину доведена повністю. Крім його особистого визнання це стверджується такими доказами.

    Так потерпілий ОСОБА_2 суду показав, що 24.05.2009 р. о 22-й год. на вул. Довженка у с. Терново, біля містка його зупинив ОСОБА_1, який почав до нього чіплятися і наніс йому один удар рукою в голову від чого він упав на землю. Коли він лежав на  землі ОСОБА_3 наніс йому один удар ногою по руці. Від цього удару він відчув сильний біль і на деякий час втратив свідомість. Звернувшись наступного дня у лікарню він дізнався, що у нього переламані два пальці. На даний час підсудний з ним розрахувався і він просить його суворо не карати. Свій цивільний позов просить залишити без розгляду.

Показаннями свідка ОСОБА_4, даними ним слідчому під час виконання судового доручення і оголошеними  в судовому засіданні в зв’язку з його неявкою стверджено, що  24.05.2009 року  він бійки між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не бачив, а лише близько  24- ї години чув, як ОСОБА_3 говорив його доньці, що побив  ОСОБА_2 і зламав йому пальці (а.с. 121-124).

Свідок Обербіхлер суду показав, що 24.05.2009 р. о 22-й год.  він проводжав гостей, з якими стояв на містку біля будинку.  В той час до них підійшов ОСОБА_2 і запитав чиє в нього горілка. Він бачив людей біля будинку у якому живе ОСОБА_3, але вони просто розмовляли, бійки він не бачив. ОСОБА_2 не був побитий.

              З показань свідка ОСОБА_3 даних нею на досудовому слідстві і оголошених в судовому засіданні у зв’язку з її неявкою вбачається,  що 25.05.2009 р. приблизно у 1-й 30 год.  її син ОСОБА_2 прийшов додому у стані алкогольного сп’яніння. У нього з обличчя текла кров і його боліла рука. Він їй сказав що його побив ОСОБА_1 (а.с. 45).

Висновком судової медичної експертизи  за № 439 від 11.06.2009 р. стверджено, що у ОСОБА_2  є тілесні ушкодження у вигляді забійної рани м’яких тканин голови, множинних саден правого передпліччя та правої половини чола, забою м’яких тканин правої половини черевної стінки, струсу головного мозку, а також закриті краєві переломи дистальних метаепіфізів основних фаланг 4-5 пальців правої кисті, які по своєму характеру являються прямими, і могли виникнути по ударному механізму від дії тупого твердого предмету, тобто являються наслідком прямого прикладання сили у вищевказану ділянку правої кисті, які відносяться до групи тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості /а.с.29, 30/.

      Отже  наведені вище докази дають суду можливість зробити категоричний  висновок про те, що саме ОСОБА_3 наніс потерпілому тілесне ушкодження середньої тяжкості.

Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує  за ч.1 ст.122 КК України - умисне середньої тяжкості  тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, що не є небезпечним для життя і не спричинило наслідків передбачених у ст.121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я.

Обираючи підсудному міру покарання суд враховує обставини, які його пом’якшують: характеризується позитивно, вину свою визнав, відшкодував потерпілому завдану моральну та матеріальну шкоду, вчинив злочин вперше, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей; а також обставину, яка обтяжує покарання: вчинив злочин у стані алкогольного сп’яніння.

Враховуючи наведені пом’якшуючі обставини, особу підсудного, тяжкість вчиненого ним злочину, його поведінку після вчинення злочину та відношення до потерпілого, суд вважає за можливе призначити йому покарання з випробуванням на підставі ст.ст. 75, 76 КК України.

Цивільний позов слід залишити без розгляду у відповідності до заяви потерпілого.

    Тому керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України суд,

                        З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ч 1 ст. 122 КК України, призначивши йому покарання у виді обмеження волі на один рік і шість місяців.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного йому покарання, якщо він протягом одного року  не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього судом обов’язки.

    Покласти  на засудженого ОСОБА_1 обов’язок не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти цю інспекцію про зміну місця проживання або роботи.    

Запобіжний захід щодо засудженого ОСОБА_1Ю .  залишити попередній, підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.

Цивільний позов залишити без розгляду.

    На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Закарпатської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення через Тячівський районний суд.

Головуючий:                                           Гримут В.І.            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація