Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #755678093

Єдиний унікальний номер судової справи 462/3054/17



УХВАЛА


про залишення скарги без руху

01 січня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Галайко Н. М., перевіривши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії/бездіяльність Залізничного відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів),


встановив:


Рух справи.

ОСОБА_1 , 29.12.2023 року (вх. № 27971) звернувся до суду зі письмовою скаргою (документ сформований у системі «Електронний суд» 28.12.2023 року), у якій просить суд:

-«розглянути скаргу на дії державного виконавця органу державної виконавчої служби;

-визнати неправомірною дії державного виконавця органу державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення у виконавчому провадженні № 55260279 скасувати постанову від 26.12.2023 року;

-вжити заходів щодо усунення порушень вимог чинного законодавства зобов`язати внести зміни у постанову винесену державним виконавцем Комлик Н. В. у відповідності до виконавчого листа 462/3054/17 02.10.2017 року;

-повернути незаконно стягнені кошти на депозитний рахунок платника».

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.12.2023 року для розгляду зазначеної скарги визначено головуючого суддю – Галайко Н. М. Справу фактично передано судді по реєстру (контрольний журнал) 01.01.2024 року.


Щодо прийняття скарги до розгляду.

Перевіривши письмову скаргу та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що така не відповідає вимогам щодо форми та змісту заяви, передбаченим, зокрема Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Так, згідно п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 26.12.2003 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», заяви (подання) мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями, зокрема ЦПК України.

Відповідно до п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» № 6 від 07.02.2014 року скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, про виконавче провадження, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги. Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення ст. 185 ЦПК України.

Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Дана скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України, виходячи з наступного.


Щодо обґрунтування підстав звернення із скаргою та вимог такої.

Як вбачається із змісту письмової скарги ОСОБА_1 , останній звертається до суду на підставі ч. 1 ст. 461, ч. 2 ст. 499 та ст. 451 ЦПК України.

Однак суд звертає увагу, що ст. 461 ЦПК України присвячена порядку оскарження постанов міжнародного комерційного арбітражу щодо наявності у нього компетенції, винесених в порядку розгляду питань попереднього характеру. Статтею 499 ЦПК України передбачено зміст і форму судового доручення про надання правової допомоги. Стаття 451 ЦПК України присвячена судовим рішення за скаргою.

Отже суд зазначає, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Тому ОСОБА_1 при зверненні із письмовою скаргою до суду необхідно зазначити належну правову підставу звернення з такою, із зазначенням відповідної правової норми.

Окремо суд звертає увагу на виклад прохальної частини з якої вбачається, що вимоги ОСОБА_1 є неконкретизованими, носять узагальнюючий характер.


Щодо учасників справи.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Окремо суд звертає увагу на те, що згідно ст. 450 ЦПК України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

Так, сторонами у виконавчому провадженні є стягувач, боржник та державний чи приватний виконавець.

Разом з тим, ОСОБА_1 у письмовій скарзі не зазначено усі сторони виконавчого провадження, та відповідно місце їх проживання, перебування чи місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Отже скарга повинна містити зазначення кола осіб, які беруть участь у розгляді такої, із вказанням усіх реквізитів, згідно вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.


Щодо строку звернення до суду.

Згідно ст. 449 ЦПК України скаргу може бути подано до суду:

а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи;

б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.

Скарга не містить (інформації) посилань на строки коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи. Окрім цього, скарга не містить і доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з скаргою, якщо такі мали місце.


Підсумки.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що скарга не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, то таку слід залишити без руху та запропонувати скаржнику усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

Залишення письмової скарги без руху жодним чином не перешкоджає у доступі до правосуддя після усунення недоліків письмової скарги.

На підставі наведеного та керуючись ст. 175, 185, 259-261 ЦПК України, суд -


постановив:


Скаргу ОСОБА_1 на дії/бездіяльність Залізничного відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) – залишити без руху.

Надати скаржнику п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення зазначених вище недоліків.

У разі невиконання вимог ухвали суду у зазначений строк, скаргу ОСОБА_1 на дії/бездіяльність Залізничного відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) – вважати неподаною та повернути скаржнику з усіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.












Суддя/підпис/                                        

Згідно з оригіналом.

Суддя:                                                        Н. М. Галайко





  • Номер: 4-с/462/55/23
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 462/3054/17
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Галайко Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.12.2023
  • Дата етапу: 29.12.2023
  • Номер: 4-с/462/9/24
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 462/3054/17
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Галайко Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.12.2023
  • Дата етапу: 29.12.2023
  • Номер: 4-с/462/9/24
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 462/3054/17
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Галайко Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Залишено без руху
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.12.2023
  • Дата етапу: 01.01.2024
  • Номер: 4-с/462/9/24
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 462/3054/17
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Галайко Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.12.2023
  • Дата етапу: 23.01.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація