Судове рішення #75567710



Київський районний суд м. Одеси

м. Одеса, вул.Варненська, 3б, 65080, (0482) 718-99-43


Справа 2-7575/10

УХВАЛА

06 грудня 2010 року Київський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого судді - Гаращенка Д.Р.

При секретарі - Варгаракі С.М.

Розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3, про визнання дій протиправними та скасування наказу і зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання дій протиправними, та скасування наказу, зобов’язання вчинити певні дії.

У судовому засіданні третя особа ОСОБА_3 заявив клопотання про закриття провадження у справі, посилаючись на те, що справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.

Представник позивача заперечував.

Представник Міністерства юстиції України клопотання підтримала та просила суд його задовольнити.

Представник Міністра юстиції України ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що витікають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Згідно з ст. 16 ЦПК України не допускається об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних та юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач заявляє вимоги про визнання дій Міністерства юстиції України протиправними, визнання протиправним та скасування наказу Міністра юстиції України ОСОБА_2 та зобов'язання Міністра юстиції України ОСОБА_4 видати наказ про призначення позивача на посаду.

Таким чином, справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Суд не приймає до уваги Ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 жовтня 2010 року, оскільки при її постановлені суд не врахував положення п.1 ч. 2 ст. 17 КАС України, і відмовив у відкритті провадження у справі на підставі того, що зайняття посади першого заступника директора Одеського НДІСЕ не є проходженням державної служби.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст. 15, 16, п.1 ч. 1 ст. 205, 206 ЦПК України, ст. ст. 2, 17 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Міністра юстиції України ОСОБА_2, третяособа: ОСОБА_3, про визнання дій протиправними та скасування наказу і зобов'язання вчинити певні дії - закрити.

Роз'яснити ОСОБА_1 право на звернення до адміністративного суду з позовними вимогами до суб’єкта владних повноважень.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація