Судове рішення #7547901

                                                            Справа № 2-а-522/2010 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«05» березня 2010 року

    Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі:

              головуючого           Ромазана В.В.

     з участю секретаря     Василечко І.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду із адміністративним позовом до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серія ВО № 043372 від 13 грудня 2009 року.

Заявлені вимоги позивач мотивує тим, що 13 грудня 2009 року відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову   про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у зв»язку з тим, що 13.12.2009 р. близько 14 год. 35 хв. він, керуючи автомобілем марки «Пежо Партнер», реєстраційний №ВО9722АН, у с. Заложці, що по автодорозі Тернопіль-Броди , не виконав вимоги дорожнього знаку «Стоп-контроль» . Проти даного правопорушення він заперечує, оскільки рухався автомобілем відповідно до правил дорожнього руху та здійснив зупинку перед даним дорожнім знаком. Цей факт може підтвердити його батько ОСОБА_2, який перебував разом з ним в автомобілі в якості пасажира. Однак, проїхавши деяку відстань, був зупинений інспектором ДАІ, який, не зважаючи на його пояснення, склав безпідставно відносно нього протокол та відповідно постанову про накладення штрафу в розмірі 300 грн.

Просить вказану постанову визнати протиправною та скасувати у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, а справу провадженням закрити.

Представник відповідача УДАІ УМВС України в Тернопільській області в судовому засіданні позовних вимог не визнав та проти його задоволення заперечив.

Дослідивши та оцінивши зібрані у справі докази, суд встановив

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення ВО №043372, ОСОБА_1 13 грудня 2009 року близько 14 год. 35 хв. автодорогою Тернопіль-Броди, керуючи транспортним засобом марки «Пежо-партнер», реєстраційний №ВО9722АН,  не виконав вимоги дорожнього знаку «Стоп-контроль», чим порушив вимоги п.3.41 д.1 - Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 122 КУпАП.

Згідно постанови серія ВО №068038 інспектора з ОДР ВДАІ з оАТ Козівського району ОСОБА_3,  на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 300 грн.

Відповідно до п.3.41 д.1 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, заборонний дорожній знак «Стоп-контрль», забороняється проїзд без зупинки перед контрольними пунктами (пост міліції, карантинний пост, прикордонна зона, закрита територія, пункт оплати проїзду на платних дорогах тощо).

Як встановлено в судовому засіданні з пояснень позивача ОСОБА_1 та допитаного в судовому засіданні свідка ОСОБА_2,  у с. Заложці, що по автодорозі «Тернопіль-Броди», позивач, під»їхавши до шлагбауму, яким було перекрито дорожній рух, він зупинився на вимогу дорожнього знаку «Контроль» та., згодом продовжив рух. Проїхавши деяку відставнь, він почув вимогу про зупинку працівника міліції, виконану свистком.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інші.

Відповідно до положень ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.2 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Однак, інспектором ОДР ВДАІ з оАТ Козівського району ОСОБА_3, складено протокол про адміністративне правопорушення, у якому не вказано свідків чи понятих, присутніх на місці вчинення правопорушення.

Згідно п.4 ч.1 ст.293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови і приймає рішення, яким скасовує постанову …

      Аналізуючи вищенаведені факти, суд вважає, що постанову інспектора ОДР ВДАІ з оАТ Козівського району ОСОБА_3, від 13.12.2009 року серії ВО №068038 по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП відносно ОСОБА_1, слід визнати протиправною та скасувати, задовольнивши позовні вимоги.

   

Керуючись ст.ст.11, 18, 71, 86, 158, 163, 186 КАС України, ст.ст.14-1,122, 256, 293, 294 КУпАП, п.3.41 д.1 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, Інструкцією з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (затвердженої Наказом МВС 13.11.2006 р. №1111),   суд, -

П О С Т А Н О В И В :

    Позов ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення  - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову інспектора ОДР ВДАІ з оАТ Козівського району ОСОБА_3  від 13.12.2009 року серії ВО №09722АН по справі про адміністративне правопорушення відносно  ОСОБА_1  , про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 300 грн.

Постанова суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

Головуючий:                                                 В.В. Ромазан

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація