Судове рішення #75315213



РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ




30 квітня 2009 р.        Тернівський районний суд м. Кривого Рогу

у складі: головуючого, судці        - Биканова І.Р.

при секретарі        - Семенюк І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Криворізької міської Ради про узаконення перепланування та визнання права власності в порядку спадкування , -


ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 в обгрунтуванні позову вказує, що згідно свідоцтва про право власності від 24.03.1994 року, її вітчиму - ОСОБА_3 належить 1/3 частина квартири АДРЕСА_1, а 2/3 частини вказаної квартири, належить їй - ОСОБА_1, згідно рішення суду від 06.02.2007 року.

19.07.2008 року ОСОБА_3 помер.

Після його смерті, залишилася спадщина на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.

Ще при житті, 25.07.2003 року, ОСОБА_3, склав заповіт, котрим заповів їй - ОСОБА_1 належну йому частину квартири, що знаходиться в м. Кривому Розі по вул. Самотічна 12/9.

У вказаній квартирі, ним - ОСОБА_3 було зроблено перепланування, в результаті якого трикімнатна квартира АДРЕСА_2 стала чотирикімнатною, за рахунок чого, житлова площа збільшилась на 7,27 кв. м. та складає 60,0 кв. м., загальна площа збільшилась на 5,02 кв. м. та складає 81,3 кв. м.

Згідно технічного заключения виконаного Дніпропетровською філією ДП „ДНІ та ПІІ „НІІпроектреконструкція", при переплануванні квартири АДРЕСА_1, конструктивна схема будівлі не порушена.

Згідно повідомлення КП ДОР «КБТІ», в результаті перепланування трикімнатної квартири АДРЕСА_3, квартира стала чотирикімнатною, за рахунок чого, житлова площа збільшилась на 7,27 кв. м. та складає 60,0 кв. м., загальна площа збільшилась на 5,02 кв. м. та складає 81,3 кв. м.

25.02.2009 року вона звернулась до Шостої криворізької державної нотаріальної контори за видачею їй свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті вітчима - ОСОБА_4, померлого 19.07.08 року, але в задоволенні її клопотання було відмовлено у зв'язку з тим, що спадкове майно: квартира АДРЕСА_4 є самочинно перепланованою в наслідок чого збільшена загальна та житлова площа квартири.

У березні 2009 року вона звернулася до відділу житлово-комунального господарства для отримання згоди на раніше виконану перебудову приміщення квартири та її здачі до експлуатації, тобто для реєстрації перепланувань в складі квартири АДРЕСА_5. у м. Кривому Розі. Однак, їй було відмовлено в усній формі та повідомлено, що для вирішення питання щодо визнання права власності на об'єкт нерухомого майна за померлим громадянином спадкоємці мають право звернутися до місцевого суду, оскільки згідно з Тимчасовим положенням „ Про реєстрацію права власності на нерухоме майно", затвердженим Наказом МЮУ від 07.02.2002 p., №7/5, якщо особа за своє життя з будь-яких підстав не набула права власності на об'єкт нерухомого майна, то у разі звернення із заявою спадкоємця щодо видачі свідоцтва про право власності на ім'я померлого, виконком не може прийняти відповідне рішення у зв'язку відсутністю належного заявника.

Позивач просить узаконити самовільне перепланування у квартирі АДРЕСА_1, в результаті котрого трикімнатна квартира АДРЕСА_2 стала чотирикімнатною, за рахунок чого, житлова площа збільшилась на 7,27 кв. м. та складає 60,0 кв. м., загальна площа збільшилась на 5,02 кв. м. та складає 81,3 кв. м.

Визнати за ОСОБА_3, право власності на 1/3 частину перепланованої (реконструйованої) чотирьохкімнатної квартири, розташованої АДРЕСА_6, загальною площею 81,3 кв.м., житловою площею 60 кв.м.

Встановити факт прийняття нею - ОСОБА_1 спадщини , після смерті ОСОБА_3, померлого 19.07.2008 року, та визнати за нею право власності на 1/3 частину перепланованої (реконструйованої) чотирьохкімнатної квартири, розташованої АДРЕСА_6, загальною площею 81,3 кв.м., житловою площею 60 кв.м., в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3, померлого 19.07.08 року.

Представник відповідача - Виконавчого комітету Криворізької міської ради в судове засідання не з»явився, надав письмові заперечення, в яких просить відмовити ОСОБА_2 в задоволенні позовних вимог у повному обсязі, судові витрати покласти на позивача, оскільки самочинно перепланований об»єкт нерухомого майна повинен відповідати будівельним нормам та правилам , розробка зазначеної документації здійснюється проектними організаціями, іншими юридичними особами, які мають ліцензію на виконання робіт, для встановлення відповідності державним нормам і правилам вже збудованого об»єкта, необхідно надати технічний висновок щодо експлуатаційної придатності перепланованого приміщення та стану будівельних конструкцій, виконаний спеціалізованою проектною організацією, яка має ліцензію на обстеження та проектування, при цьому, спеціалізованою проектною організацією має виконуватись детальне та спеціальне обстеження.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в порядку заочного провадження, в позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно ст.383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання ,як єдиного цілого - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності від 24.03.1994 року, ОСОБА_3 належить 1/3 частина квартири АДРЕСА_7 Розі-а.с.6, а 2/3 частини квартири АДРЕСА_1, належить ОСОБА_1, згідно рішення суду від 06.02.2007 року-а.с.10.

19.07.2008 року ОСОБА_3 помер-а.с.5.

Ще при житті, 25.07.2003 року, ОСОБА_3, склав заповіт, котрим заповів ОСОБА_1 належну йому частину квартири, що знаходиться в м. Кривому Розі по вул. Самотічна 12/9-а.с.9.

Поясненнями позивача встановлено, що ОСОБА_3 , ще при житті, зробив перепланування спадкової квартири, в результаті якого трикімнатна квартира АДРЕСА_2 стала чотирикімнатною, за рахунок чого, житлова площа збільшилась на 7,27 кв. м. та складає 60,0 кв. м., загальна площа збільшилась на 5,02 кв. м. та складає 81,3 кв. м., що підтверджується повідомленням КП ДОР «КБТІ»-а.с.31.

25.02.2009 року позивач звернулась до Шостої криворізької державної нотаріальної контори за видачею їй свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті вітчима - ОСОБА_4, померлого 19.07.08 року, але в задоволенні клопотання, позивачу було відмовлено у зв'язку з тим, що спадкове майно: квартира АДРЕСА_4 є самочинно перепланованою в наслідок чого збільшена загальна та житлова площа квартири-а.с.12.

Поясненнями позивача також встановлено, що в березні 2009 року , вона - ОСОБА_2 звернулася до відділу житлово-комунального господарства для отримання згоди на раніше виконану перебудову приміщення квартири та її здачі до експлуатації, тобто для реєстрації перепланувань в складі квартири АДРЕСА_5. у м. Кривому Розі. Однак, позивачу було відмовлено в усній формі та повідомлено, що для вирішення питання щодо визнання права власності на об'єкт нерухомого майна за померлим громадянином спадкоємці мають право звернутися до місцевого суду, оскільки згідно з Тимчасовим положенням „ Про реєстрацію права

з

власності на нерухоме майно", затвердженим Наказом МЮУ від 07.02.2002 р., № 7/5, якщо особа за своє життя з будь-яких підстав не набула права власності на об'єкт нерухомого майна, то у разі звернення із заявою спадкоємця щодо видачі свідоцтва про право власності на ім'я померлого, виконком не може прийняти відповідне рішення у зв'язку відсутністю належного заявника.

Згідно технічного заключения виконаного Дніпропетровською філією ДП „ДНІ та ПІІ „НІІпроектреконструкція", при переплануванні квартири АДРЕСА_1, котре складалося з виконання перегородок кладової в приміщенні 1, демонтування вмивальнику, ванної та моєчної ванної, розібрані перегородки між приміщенням кухні 4, ванної З, вбиральні 2, виконання перегородки між приміщенням кухні та сумісною вбиральнею з ванною, встановлення ванної, вмивальнику та моєчної ванної, закладення дверного проходу до коридору 6, розібрання перегородки між приміщеннями коридору 6, кладової 7, кімнатою 9, кладовою 8, коридором 6, в кімнаті 9 виконана перегородка з дверним пройомом, в дверному пройомі входа в приміщення кухні встановлено дверний блок з дверним полотном, в дверному пройомі входа в коридор 5 демонтовано дверний блок, конструктивна схема будівлі не порушена-а.с.23-28.

Для підтвердження повноважень ДП „ДНІ та ПІІ „НІІпроектреконструкція", позивачем було надано перелік видів робіт провадження будівельної діяльності - а.с.41, ліцензію на провадження будівельної діяльності ДП „ДНІ та ПІІ „НІІпроектреконструкція" - а.с.40.

Суд вважає , що позивачем виконанні всі необхідні дії для узаконення перепланування квартири АДРЕСА_1, тому згідно зі ст.ст. 328, 331, 375, 376, 383 ЦК України слід узаконити самовільне перепланування квартири АДРЕСА_1.

Згідно листа Шостої Криворізької Державної нотаріальної контори, від 05.03.2009 року, за № 543 /02-14, після смерті ОСОБА_3, померлого 19.07.2008 року, 02.09.2008 року з заявою про прийняття спадщини за заповітом, посвідченим приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_5, 25.07.2003 року за реєстром № 2676, звернулася ОСОБА_1, згідно даних Витягу зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) вищевказаний заповіт не змінений і не скасований -а.с.18

Згідно ст. 1269 ЦК України, спадкоємиць, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини, не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини .

Згідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно з ч. 2 ст. 256 ЦПК України від 18.03.2004 року треба встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1, після смерті 19 .07.2008 року — ОСОБА_3.

Згідно ст. ст. 1222,1223,1269,1270 ЦК України за позивачем слід визнати право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1, як за спадкоємицею за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлого 19.07.2008 року.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 169, 212-215,224,225, 256 ч.2, Цивільного - процесуального кодексу України від 18.03.2004 року, ст.ст. 316, 328, 331, 375, 376,383,1222,1223,1269,1270 ЦК України суд, -

ВИРІШИВ:

Узаконити самовільне перепланування у квартирі АДРЕСА_1, в результаті котрого трикімнатна квартира стала чотирикімнатною, за рахунок чого, житлова площа збільшилась на 7,27 кв. м. та складає 60,0 кв. м., загальна площа збільшилась на 5,02 кв. м. та складає 81,3 кв. м.

Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/3 частину перепланованої (реконструйованої) чотирьохкімнатної квартири АДРЕСА_1, загальною площею 81,3 м2, житловою площею 60,0 м2.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/3 частини перепланованої (реконструйованої) чотирьохкімнатної квартири АДРЕСА_1, загальною площею 81,3 м2, житловою площею 60,0 м2.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті 19.07.2008 р. - ОСОБА_3 .

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину перепланованої (реконструйованої) чотирьохкімнатної квартири АДРЕСА_1, загальною площею 81,3 м2 , житловою площею 60,0 м2, загальною вартістю станом на 11.02.2009 р.- 21362 грн. , в порядку спадкування за заповітом, після смерті 19.07.2008 року - ОСОБА_3.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівский районний суд м. Кривого Рогу шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Крі і того, відповідач має право на протязі 10 днів з дня отримання копії рішення, подати до Тернівсьхого районного суду заяву про перегляд заочного рішення.

СУДДЯ:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація