Справа № 2-4585/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.10.2008 р. м. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі головуючого судді Полянчука Б.І., при секретарі Вакал Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
З 01.12.2000 по 08.05.2008 року сторони знаходились в шлюбі, зареєстрованому у ВРАЦС Бердянського міськрайонного управління юстиції Запорізької області, актовий запис № 633 від 01.12.2000. Від шлюбу мають спільну дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач звернулась з позовом про стягнення аліментів, так як відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання дитини.
У судовому засіданні позивач, його представник позивача підтримали позовні вимоги.
Відповідач позов визнав частково. Погоджувався сплачувати аліменти в розмірі 1/6 частки від доходу.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд знаходить можливим задовольнити позов частково з наступних підстав:
Із свідоцтва про народження від 06.04.2001 р. (а.с.3) видно, що батьками ОСОБА_3, є позивач і відповідач по справі.
Згідно довідки вуличного комітету № 6 від 17.06.2008 року позивач проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з дитиною.
Згідно з ч. 1 ст 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
При винесені рішення суд приймає до уваги рівень доходу відповідача, стан його здоров'я (а.с.37-38), і вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів підлягають задоволенню на підставі ст. 180 Сімейного кодексу України, оскільки батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей. Визначаючи розмір аліментів, суд знаходить можливим стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 209, 212-215 ЦПК, ст.ст. 180, 183, 184 СК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 22.05.2008 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави в сумі 51грн. 00 коп. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються
апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване
рішення.