№ 2а-104 /2010
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2010 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
в складі головуючого судді Нейло І.М.
при секретарі Калугіной А.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС взводу ППС при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області прапорщика міліції ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
ВСТАНОВИВ:
23.11.2009 позивач звернувся в суд з позовом до відповідача. В обґрунтування позову позивач вказав, що постановою № АН 129809 від 10.11.2009 року винесеним у відношенні нього інспектором ДПС взводу ППС при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області прапорщиком міліції ОСОБА_2 він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу на суму 425 грн. за відсутність чинного договору страхування цивільно-правової відповідальності.
Згідно позову 10.11.2009 року о 15 год. 40 хв. він керував автомобілем НОМЕР_1 і його було зупинено на 425 км. автодороги Знамянка-Луганськ безпідставно, оскільки він не порушував правил дорожнього руху і був пристебнутий ременем безпеки. Прапорщик міліції ОСОБА_2 при перевірці документів встановив, що термін дії договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортного засобу скінчився. Позивач вважає, цю постанову незаконною і такою, що підлягає скасуванню, оскільки інспектор не мав права зупиняти транспортний засіб не маючи відповідних правових підстав. Відповідач не мав права вимагати пред’явлення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності оскільки не виникли випадки передбачені ст. 21 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». На підставі того, що відомості про те, що у нього не було при собі чинного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортного засобу відповідач отримав незаконно Просить постанову скасувати за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, припинивши провадження по справі. Накласти адміністративне покарання на інспектора ДАЇ прапорщика міліції ОСОБА_2 та стягнути з нього судові витрати.
Позивач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 128 КАСУ суд вважає за доцільне справу розглянути на підставі наявних у ній доказів.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд вважає, що позовні вимоги частково підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.6.20 Наказу МВС України № 111 від 27.03.2009 р. Обов’язки працівників підрозділів ДПС: - Контролювати наявність у водіїв документів, передбачених ПДР .
Відповідно до п.п. ґ) пункту «2.1» Постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 за № 1306 «Про Правила дорожнього руху» - водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Згідно ч.1 ст.126 КУпАП до адміністратиної відповідальності притягуються водії які керують транспортними засобами і не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом, а у випадках, передбачених законодавством , належно оформленого дорожнього (маршрутного) листа або документів на вантаж, що перевозиться, ліцензійної картки на транспортний засіб, а так само поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Згідно п.21.2 ст. 21 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» - Контроль за наявністю договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється державтоінспекцією МВС України під час проведення державного технічного огляду, реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, а також при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод.
Тобто, згідно чинного законодавства, відповідач, мав право на перевірку у позивача наявності договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та притягнення його до відповідальності за відсутність зазначеного договору тільки у порядку передбаченому ч.1 ст.126 КУпАП, а саме тільки у випадку порушень ОСОБА_1 інших правил дорожнього руху або оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди.
Як вбачається з копії постанови серії АН № 129809 від 10.11.2009 року інспектором ДПС взводу ППС при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області прапорщиком міліції ОСОБА_2 був накладений штраф у розмірі 425 грн. за те, що позивач 10.11.2009 року в 16 год. на 425 км. автомобільної дороги Знамянка-Луганськ керував автомобілем НОМЕР_1 не маючи при собі чинного договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортного засобу /а.с. 4/
В протоколі про адміністратративне правопорушення серії АН № 198890 від 10.11.2009, складеного відповідачем, не зазначені інші порушення правил дорожнього руху, крім відсутності у позивача чинного договору обовязкового страхування цивільно-правової відповідальності.
Згідно ст.9 КАС України суд при вирішенні спору керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Відповідно до ст. 293 КУпАП орган при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд, скасовує постанову і закриває справу, змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення.
Таким чином суд вважає, що адміністративна постанова АН № 129809 від 10.11.2009 року підлягає скасуванню, а адміністративна справа закриттю, оскільки відповідачем було порушено порядок накладення адміністративної відповідальності передбаченого ч. 1 ст.126 КУпАП правопорушення.
Позовні вимоги щодо стягнення з відповідача судових витрат не підлягають задоволенню у звязку з ненаданням позивачем відповідних доказів.
Вимоги позивача щодо притягнення відповідача до адміністративної відповідальності не підлягають задоволенню, оскільки це не перебдачено КАС України.
Керуючись ст.ст.3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 160, 161, 162 164, КАС України, ст.ст. 7, 14-1, 22, 258, 293 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до до інспектора ДПС БДПС УДАЇ ГУМВС України Донецької області прапорщика міліції ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити частково.
Визнати незаконною та скасувати постанову серії АН № 129809 від 10.11.2009 по справі про адміністративне правопорушення винесену інспектором ДПС взводу ППС при УДАЇ ГУМВС України в Донецькій області прапорщиком міліції ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 126 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 425 грн.
Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за ст. 126 КУпАП - закрити.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя:
Постанова ухвалена і видрукувана в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: