Судове рішення #7528040

                                                          Справа № 2-О-14/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н ЕМ  У К Р А Ї Н И

           19 лютого  2010 року              Старобільський районний суд Луганської області

в складі: головуючого судді               Воронкіна О.А.,

                    при  секретарі                             Якубі О.І.,

              заявника                                     ОСОБА_1,

                         заінтересованої особи               ОСОБА_2,

                         представника

                         заінтересованої особи              ОСОБА_3,

розглянувши у судовому засіданні в м. Старобільську справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області, ОСОБА_2 про встановлення фактів, що мають юридичне значення,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у якій просить суд встановити належність їй, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Киргизстан, проживаючої за адресою: кв. ВатутінаАДРЕСА_1, м. Старобільськ, трудової книжки, виданої 06.09.1972 року на ім’я : ОСОБА_4.

Встановити факт належності їй, ОСОБА_1, свідоцтва про шлюб серії І-ГС №  419422, виданого 24 вересня 1977 року м. Майли-Сай ЗАГС Ошської області в Киргизькій РСР, укладеного між ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4.

Встановити факт, що вона, ОСОБА_1, є матір’ю, зазначеною в свідоцтві про народження її доньки  ОСОБА_2, серії VIГC 347331 виданого 03.10.1979 року м. Майли-Сай ЗАГС Ошської області в Киргизькій РСР «Македоненко Гульсум Анваровна».

В обґрунтування заяви посилалась на те, що вона народилася 06 жовтня 1954 року в місті Кизил-Кия Ошської області Республіки Киргизстан, про що свідчить свідоцтво про її народження, видане 19.10.1954 р. Кзня-Кийським міським бюро ЗАГС, де її ім`я правильно вказане як «Гюльсум». 24.09.1977 року вона уклала шлюб та їй було видане свідоцтво, в якому її ім’я помилково вказали як «Гульсум» замість правильного «Гюльсум». Внаслідок помилки, зазначеної у свідоцтві про шлюб її ім’я у свідоцтві про народження її доньки замість «Гюльсум» вказали «Гульсум». Також в її трудовій книжці її ім’я помилково зазначено як «Гульсум» замість «Гюльсум». На теперішній час вона набуває права на отримання пенсії. Так, встановлення належності їй трудової книжки необхідне для оформлення пенсії.  

Зазначену трудову книжку, свідоцтво про укладення шлюбу та свідоцтво про народження її доньки було виписано у Радянському Союзі, у зв`язку з його розпадом вона позбавлена можливості внести виправлення у вищевказані документи у позасудовому порядку..

             Заявниця ОСОБА_1 у судовому засіданні заяву підтримала у повному обсязі та просила суд встановити факт належності їй трудової книжки, виданої на її ім’я 06.09.1972 року, вважаючи помилковим запис в частині імені «Гульсум», тоді як фактичне ім’я  «Гюльсум»; факт належності їй свідоцтва про шлюб серії І-ГС №  419422, виданого 24 вересня 1977 року м. Майли-Сай ЗАГС Ошської області в Киргизькій РСР, укладеного між ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, факт того, що вона,  є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5.

             Представник управління Пенсійного Фонду України у Старобільському районі – ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення вимог, щодо встановлення факту належності заявниці трудової книжки, виданої на ім’я ОСОБА_6 06.09.1972 року.

    Заінтересова особа ОСОБА_2, в судовому засіданні підтвердила, що заявниця справді є її рідною матір`ю.

Вислухавши пояснення заявника, допитавши свідка,   дослідивши докази по справі, заслухавши заінтересованих осіб, суд вважає заяву частково обґрунтованою і такою? що підлягає частковому  задоволенню  з наступних підстав:

Судом  встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини:

Свідок ОСОБА_7 у судовому засіданні підтвердила, що вона є невісткою заявниці та «Гульсум» і «Гюльсум» є одна людина.

Заінтересова особа - ОСОБА_2 підтвердила  у судовому засіданні, що вона є рідною донькою заявниці

Показання свідків у суду не викликають сумнівів, тому що вони не протиречать іншим показанням, а також доповнюють другі докази по справі.

З копії свідоцтва про народження, виданого міським Бюро ЗАГС 04.10.1954 року серія ХЯ № 610322 вбачається, що 6.10.1954 року народилася ОСОБА_8 (російською мовою).

У свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 в графі «мати» записано «Македоненко Гульсум Анваровна» (російською мовою), замість правильного «Македоненко Гюльсум Анваровна»(російською мовою).

У трудовій книжці заявниці прізвище, ім’я та по-батькові записане, як «Македоненко Гульсум Анваровна»(російською мовою) замість правильного «Македоненко Гюльсум Анваровна» (російською мовою).

У паспорті заявниці її прізвище, ім’я та по батькові записано як ОСОБА_1.

Таким чином, матеріалами справи встановлено, що заявниця ОСОБА_1 є рідною матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7; що заявниці належить трудова книжка, видана 06 вересня 1972 року.

Встановлення вказаного факту має для заявниці юридичне значення, оскільки надасть їй право на оформлення пенсії.

Згідно ч.3 ст. 256 ЦПК України справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об`єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадження не підлягають.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10-11, 88, 209, 212-215, 256-257, ч.3 ст.256, 259 ЦПК України, суд

вирішив:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення фактів, що мають юридичне значення - задовольнити частково.

              Встановити, що трудова книжка, видана 06.09.1972 року Майли-Сайським електроламповим заводом на ім’я ОСОБА_4 належить ОСОБА_1.

Встановити, що ОСОБА_1 є рідною матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5.

В іншій частині заявлених вимог відмовити.

              Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

              Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення  апеляційну скаргу на рішення може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя                                        О.А.Воронкін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація