Справа № 2-а-4534\2008
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2008 року м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сорочко Є.O.,
при секретарі Ясинському С.Г.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Леоненко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про зобов'язання провести перерахунку пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про зобов'язання провести перерахунок пенсії, призначеної згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виходячи із середньомісячного заробітку, отриманого до призову на строкову військову службу, на підставі довідки від 20.10.1954 року № 025 з 01.01.2008 року. Свої вимоги мотивує тим, що згідно ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера — заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. Але не зважаючи на
численні звернення і заяви до відповідача, ОСОБА_1 відмовлено в прийнятті до обчислення пенсії заробітку, отриманого перед призовом на строкову військову службу, який підтверджується Довідкою від 20.10. 1954р. №025.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та додатково пояснив, що постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 15.03.07р., яка набрала законної сили, довідку від 20.10.1954 року № 025 визнано такою, що відповідає нормам чинного законодавства і є належною підставою для обчислення пенсії згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, просила в його задоволенні відмовити та пояснила, що згідно ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Відповідно до ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення» середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а тому довідка від 20.10.1954 року № 025 в який визначений заробіток Позивача до призову на військову службу в період з січня 1950 року по жовтень 1950 року, тобто за 10 місяців, не може бути підставою для обчислення пенсії.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З 2006 року позивачу було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 15.03.07р. зобов'язано відповідача з 01.01.06р. здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, виходячи із середнього заробітку, отриманого до призову на строкову військову службу, згідно довідки від 20.10.54р.
З 01.01.08р. згідно заяви позивача йому було призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 15.03.07р., яка набрала законної сили, довідку від 20.10.1954 року № 025 визнано такою, що відповідає нормам чинного законодавства і є належною підставою для обчислення пенсії згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Зазначеним судовим рішенням встановлено, що позивачу призначено пенсію з 08.06.85р. за віком.
Відповідно до ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.
Таким чином ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії по інвалідності на підставі довідки від 20.10.1954 року № 025, згідно якої позивачу було раніше призначено пенсію і яка на час перерахунку знаходилась в його пенсійній справі.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, відповідача необхідно зобов'язати провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи із середньомісячного заробітку, отриманого до призову на строкову військову службу, на підставі довідки від 20.10.1954 року № 025 з 01.01.2008 року.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова -задовольнити.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи із середньомісячного заробітку, отриманого до призову на строкову військову службу, на підставі довідки від 20.10.1954 року № 025 з 01.01.2008 року.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.