Київський районний суд м. Одеси
м. Одеса, вул.Варненська, 3б, 65080, (0482) 718-99-43
Справа №2-7285/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року Київський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого - судді Гаращенка Д.Р.
При секретарі - Варгаракі С.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача, у якому просять визнати його таким, що втратив право користування житловим приміщенням, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 шляхом зняття його з реєстраційного обліку.
У судовому засіданні ОСОБА_1, ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов.
Позивач ОСОБА_4 у судове засідання не з'явилася, повідомлялася належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Згідно з ч.4 ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів.
На підставі ст. 169 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача, який не з'явився у судове засідання, на підставі матеріалів та доказів, що є в справі.
Вислухавши пояснення позивачів, які з'явилися у судове засідання, вивчивши матеріали справи, перевіривши їх доказами, суд вважає можливим задовольнити позов частково з огляду на наступне.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно з Свідоцтвом про право власності на житло від 25 серпня 1999 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_4 належить на праві спільної часткової власності квартира № 179, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 172/1, у рівних частках.
Сторони зареєстровані у вказаній квартирі, що підтверджується Довідкою(випискою з домової книги про склад сім'ї та прописку) № 1230 від 02 жовтня 2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач у 1999 році виїхав на постійне місце проживання до ОСОБА_6 Федерації.
Відповідач є громадянином ОСОБА_6 Федерації, зареєстрований за адресою: ОСОБА_6 Федерація, АДРЕСА_2., що підтверджується копією з паспорта, виданого ОСОБА_4 26 травня 2004 року Відділом внутрішніх справ Советського району м. Волгограда.
У судовому засіданні позивачі пояснили, що звернулися до Київського РВ УМВС України в Одеській області з нотаріально посвідченою заявою відповідача, у якій він просить зняти його з реєстраційного обліку у квартирі АДРЕСА_3, однак отримали відмову.
На підставі ст.ст. 71, 72 ЖК України суд вважає можливим визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1, оскільки не проживає на вказаній житловій площі понад шість місяців без поважних причин.
Водночас суд відмовляє у задоволенні позовних вимог про визнання ОСОБА_7 таким, що втратив право користування жилим приміщенням шляхом його зняття з реєстраційного обліку з огляду на наступне.
Згідно з ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» однією з підстав зняття з реєстраційного обліку є остаточне рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Таким чином, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, у судовому порядку є підставою для її зняття з реєстраційного обліку.
Крім того, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням шляхом зняття з реєстраційного обліку законодавством України не передбачено.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 169, 212-215, 218, 224 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням шляхом зняття з реєстраційного обліку - задовольнити частково.
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою № 179, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 172/1.
В решті вимог - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що прийняв його, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання до Апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: