УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 жовтня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Колодійчука В.М.
Суддів: Іванюка М.В., Камзалова В.В.,
При секретарі: Руденко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1, ОСОБА_2 на рішення Козятинського міськрайонного суду від 1 квітня 2008 року, -
ВСТАНОВИЛА:
В липні 2003 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Козятинського РВ УМВС України у Вінницькій області про відшкодування 100 тисяч грн. моральної шкоди та принесення публічного вибачення в засобах масової інформації. В заяві зазначав, що 23 лютого 2003 року приблизно о першій годині ночі, повертаючись з весілля своєї сестри, був затриманий біля магазину «24 години» в м. Козятині працівниками міліції підрозділу «Ягуар» та доставлений у відділення Козятинського РВ. В відділенні чергової частини Козятинського РВ працівники міліції ОСОБА_4 та ОСОБА_5 примушували його підписати документ про порушення суспільного порядку. Після відмови підписати документи працівники міліції доставили позивача в РТМО Козятинського району, де було проведено обстеження на стан алкогольного сп'яніння. Після повернення в Козятинський РВМ, позивача помістили в камеру тимчасового утримання і звільнили лише вранці.
Внаслідок неправомірних дій працівників міліції у позивача виник конфлікт з матір'ю, були порушені зв'язки зі знайомими, побутові умови, отримав психологічну травму і змушений був змінити місце проживання.
Тому просив задовольнити позов.
Під час розгляду справи до участі в якості співвідповідача було притягнуто Головне управління Державного казначейства у Вінницькій області.
Рішенням Козятинського міськрайонного суду від 1 квітня 2008 р. в позові ОСОБА_1 до Козятинського РВ УМВС України у Вінницькій області, Головного управління Державного казначейства у Вінницькій області про стягнення моральної шкоди відмовлено.
Додатковим рішенням Козятинського міськрайонного суду від 26 червня 2008 року відмовлено ОСОБА_1 в позові, щодо зобов'язання Козятинського РВ УМВС України у Вінницькій області принести публічне вибачення в друкованих засобах масової інформації.
Справа № 22-2125/08 Головуючий в суді першої інстанції Сєчко В.Л.
Категорія: 33 Доповідач Колодійчук В.М.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2, діючи за дорученням ОСОБА_1, просить рішення суду від 1.04.2008 р. скасувати та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на упереджене ставлення судді до вирішення спору, неврахування його доводів, порушення норм матеріального і процесуального права.
Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів підстав до скасування чи зміни рішення не вбачає, виходячи зі слідуючого.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 23 лютого 2003 року о 1 год. 40 хв. був затриманий працівниками Козятинського райвідділу міліції у стані алкогольного сп'яніння, поміщений в ізолятор тимчасового затримання, де перебував до ранку. За перебування у громадському місці в стані алкогольного сп'яніння та у неопрятному стані, ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді попередження.
Вирішуючи спір та відмовляючи ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог, суд виходив з того, що працівники міліції діяли відповідно до вимог ч.1 ст. 178 та ст. ст. 260, 262, 263 КУпАП, згідно яких передбачено адміністративне покарання за появу в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль та затримання такої особи до витвереження.
Факт перебування ОСОБА_1 в стадії гострої алкогольної інтоксикації підтверджено протоколом медичного огляду № 82 від 23.02.2003 р.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
До випадків, що звільняють особу від зобов'язання доказування ч.3 ст.61 ЦПК України відносить постанову по адміністративній справі, що набрала законної сили.
В апеляційній скарзі апелянт не навів доказів про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 23.02.2003 р. відносно ОСОБА_1
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому до уваги не приймаються.
Керуючись ст.ст. 308, 313-315, 317 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1, ОСОБА_2 - відхилити.
Рішення Козятинського міськрайонного суду від 1 квітня 2008 року - залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з дня проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців.
Справа № 22-2125/08 Головуючий в суді першої інстанції Сєчко В.Л.
Категорія: 33 Доповідач Колодійчук В.М.