АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого : Чорного В.І.
Суддів : Оніщука В.В., Медвецького С.К.,
при секретарі : Черепановій В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 – ОСОБА_2 та представника ОСОБА_3 – ОСОБА_4 на ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 1 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до споживчого товариства «Кооператив» про виділ майнового та грошового паю, позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_3 до споживчого товариства «Кооператив» про визнання права власності на майно,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_5 звернувся в суд з позовом до споживчого товариства «Кооператив» про виділ майнового та грошового паю, позовами ОСОБА_1 та ОСОБА_3 до споживчого товариства «Кооператив» про визнання права власності на майно.
Ухвалою суду від 10 вересня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_5, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 до споживчого товариства «Кооператив» об’єднано в одне провадження з підстав передбачених ст. 126 ЦПК України.
Ухвалою суду від 25 вересня 2009 року притягнуто в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги ОСОБА_6.
В ході судового засідання ОСОБА_6 заявила клопотання про зупинення провадження в справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_3 до СТ «Кооператив» до вирішення заявленого нею позову до цього товариства про визнання недійсним п. 1 рішення загальних зборів споживчого товариства «Кооператив» від 22 червня 2005 року та зобов’язання поновити її у складі засновників споживчого товариства «Кооператив».
Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці від 1 грудня 2009 року провадження у справі за позовом ОСОБА_5 до споживчого товариства «Кооператив» про виділ майнового та грошового паю, позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_3 до споживчого товариства «Кооператив» про визнання права власності на майно зупинено до вирішення справи за позовом ОСОБА_6 до споживчого товариства «Кооператив» про визнання недійсним рішення загальних зборів та зобов’язання про поновлення у складі засновників.
В апеляційних скаргах представник ОСОБА_1 – ОСОБА_2 та представник ОСОБА_3 – ОСОБА_4 просять скасувати ухвалу суду, посилаючись на порушення суддом норм процесуального права.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України, суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, кримінального чи адміністративного судочинства.
Зі змісту позовної заяви ОСОБА_5 вбачається, що він просив винести рішення про виділ майнового та грошового паю.
ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у своєму позові просили визнати право власності на майно.
Із залученої до матеріалів справи позовної заяви ОСОБА_6 (а.с. 51-52) вбачається, що вона просила визнати недійсним п. 1 рішення (без номера) загальних зборів споживчого товариства «Кооператив» від 22 червня 2005 року та зобов’язати споживче товариство «Кооператив», в особі його голови, поновити її у складі засновників споживчого товариства «Кооператив», шляхом внесення відомостей про неї до Статуту цього товариства та до реєстраційної картка, затвердженої наказом Держпідприємництва України.
Позовні вимоги, які визначені в справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_3 до СТ «Кооператив» не являються однорідними з позовними вимогами визначеними в позовній заяві ОСОБА_6 до СТ «Кооператив».
Предмет спору між позивачами та відповідачем різний, відповідно різні склались правовідносини між сторонами.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд порушив вимоги норм цивільно – процесуального права і це є безумовною підставою для скасування оскаржуваної ухвали.
Керуючись ст. ст. 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_4 задоволити.
Ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 1 грудня 2009 року скасувати, справу направити в той же суд.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.
Судді:
З оригіналом вірно :