Справа № 2-а-6552/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2010 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - Ільїної Г.І.
за участю секретаря - Мінаєвої А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС БДПС ВДАІ з обслуговування м. Харкова та АТІ ДПС старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови про адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що 24.11.2010 року у відношенні нього винесена постанова серії АХ1 № 026749 від 24.11.2010 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, а саме про те, що водій ОСОБА_1 24.11.2010 року о 07-40 год., керуючи автомобілем марки «Джилі», державний номер НОМЕР_1, рухався по вул. Соціалістичній в м. Харкові в зустрічному напрямку, не виконавши при цьому вимоги дорожнього знаку 5.71 ПДР України «Виїзд на дорогу з одностороннім рухом». Вказаною постановою на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у сумі 155,00 грн. Постанова складена інспектором ДПС БДПС ВДАІ з обслуговування м. Харкова та АТІ ДПС старшим лейтенантом міліції ОСОБА_2
Будучи незгодним з постановою суб‘єкта владних повноважень, позивач досилається на те, що він порушення ПДР України не вчиняв, оскільки рухався по вул. Соціалістичній в м. Харкові в дозволеному напрямку. Не зважаючи на те, що позивач заявляв усне клопотання про необхідність звернутися за юридичною допомогою, інспектором ДПС на місті була винесена постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення. ОСОБА_1 зазначає, що при притягненні його до адміністративної відповідальності інспектором ДПС не дотримані вимоги ст. 268 КУпАП. Крім того позивач зауважує, що інспектором ДПС при притягнені його до адміністративної відповідальності протокол про адміністративне правопорушення не складався, а була одразу винесена постанова про адміністративне правопорушення.
В судове засідання позивач не з’явився, надав до суду заяву згідно якої він позовні вимоги підтримує та просить розглянути справу за його відсутністю.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про місце та час розгляду справи повідомлений, про причину неявки суд не повідомив.
Дослідивши письмові докази в справі, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
24.11.2010року у відношенні ОСОБА_1 винесена постанова серії АХ1 № 026749 від
24.11.2010року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, а саме про те, що водій ОСОБА_1 24.11.2010 року о 07-40 год., керуючи автомобілем марки «Джилі», державний номер НОМЕР_1, рухався по вул. Соціалістичній в м. Харкові в зустрічному напрямку, не виконавши при цьому вимоги дорожнього знаку 5.71 ПДР України «Виїзд на дорогу з одностороннім рухом». Вказаною постановою на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у сумі 155,00 грн. Постанова складена інспектором ДПС БДПС ВДАІ з обслуговування м. Харкова та АТІ ДПС старшим лейтенантом міліції ОСОБА_2 (а. с. 6).
З позову ОСОБА_1 вбачається, що він ПДР України не порушував, оскільки рухався по вул. Соціалістичній в м. Харкові в дозволеному напрямку. Позивач при притягнені його до адміністративної відповідальності заявляв усне клопотання про необхідність звернутися за юридичною допомогою, яке інспектором ДПС було проігноровано.
Частиною другою ст. 268 КУпАП передбачені права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Таким чином, відповідачем при розгляді справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності порушено передбачене законом право особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на захист, а саме: користуватися при розгляді справи юридичною допомогою адвоката.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Інспектором ДПС БДПС ВДАІ з обслуговування м. Харкова та АТІ ДПС старшим лейтенантом міліції ОСОБА_2, при притягені ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, не надано жодного доказу, з передбаченого ст. 251 КУпАП, на підтвердження винності позивача у вчинені . адміністративного правопорушення, та не зазначено про такі в постанові про адміністративне правопорушення серії АХ1 № 026749 від 24.11.2010 року.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач в судове засідання не з’явився, та не надав будь-яких заперечень проти позову.
Таким чином, суд вважає, що твердження позивача нічим не спростовані, обсяг доказів, за якими можливо встановити наявність адміністративного правопорушення, винність у його вчиненні ОСОБА_1 є недостатнім. За таких обставин підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не встановлено, винесену постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності слід визнати незаконною та скасувати, а провадження у справі про адміністративне порушення закрити.
Керуючись ст. ст. 11,71, 86, 160 - 163, 171-2 КАС України, ст. ст. 287-289,293 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати незаконною і скасувати постанову інспектора ДПС БДПС ВДАІ з обслуговування м. Харкова та АТІ ДПС старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 серії АХ1 № 026749 від
24.11.2010року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 155,00 грн.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 - закрити.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Г.І. Ільїна