Справа № 2-5660/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
21 вересня 2009 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого-судді Марцинкевича В.А.
при секретарі Грицак О.С.
з участю представника позивача
ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за позовом Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області до ОСОБА_2 про стягнення шкоди,
встановив:
14 липня 2009 року державна екологічна інспекція в Хмельницькій області звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення шкоди, вказавши, що 07 липня 2009 року працівниками державної екологічної інспекції в Хмельницькій області було проведено перевірку на дотримання вимог природоохоронного законодавства, за результатами якої встановлено факт незаконного знищення ОСОБА_2 зелених насаджень, - одного дерева породи “вишня” біля будинку № 31 по вул. Панаса Мирного, що в м. Хмельницькому та просить стягнути з відповідача на користь держави 185,00 грн. шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу та судові витрати.
Представник позивача вимоги позову підтримав.
Відповідач, яка у встановленому порядку оповіщена про час і місце судового засідання, до суду не з’явилась. У відповідності до ст. 169 ч. 4 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів – в порядку заочного розгляду.
Судом об’єктивно встановлено, що 07 липня 2009 року працівниками державної екологічної інспекції в Хмельницькій області було проведено перевірку на дотримання вимог природоохоронного законодавства, за результатами якої встановлено факт незаконного знищення ОСОБА_2 зелених насаджень, - одного дерева породи “вишня” біля будинку № 31 по вул. Панаса Мирного, що в м. Хмельницькому. Відповідача по даному факту було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП. Добровільно відповідач заподіяну шкоду не відшкодував, а тому Державна екологічна інспекція була змушена звернутись з позовом до суду.
Дані обставини підтверджуються актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 07 липня 2008 року за № 002197, постановою про накладення адміністративного стягнення за № 001745, розрахунком шкоди, поясненням ОСОБА_4 та ОСОБА_5, листом-вимогою від 08 вересня 2008 року за № 4787/03 про добровільне відшкодування збитків та іншими зібраними доказами.
Відповідно до п. 4.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України знесення дерев може здійснюватись лише у разі наявності спеціального дозволу (ордеру). Ордер видається на підставі акту обстеження зелених насаджень, погодженого з місцевими органами Мінприроди України і рішення місцевого органу державної виконавчої влади.
Відповідно до ч. 4 ст. 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні та фізичні особи та особи без громадянства зобов’язані відшкодовувати шкоду, завдану внаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Відповідно до п. 9 ч. 5 Положення “Про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі” право уживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів та подавати позови про відшкодування втрат і збитків унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища належить Державній екологічній інспекції.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 1999 року за № 559 “Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням в межах міст та інших населених пунктів” Державною екологічною інспекцією було проведено розрахунок шкоди, заподіяної самовільною рубкою дерев ОСОБА_2, яка складає 185,00 гривень.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню шкода, заподіяна внаслідок знесення дерева породи вишня в розмірі 185 гривень.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 164, 212-215 ЦПК України, п. 9 ч. 5 Положення “Про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі”, ч. 4 ст. 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, Постанова Кабінету Міністрів України “Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням в межах міст та інших населених пунктів”, п. 4.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, суд
вирішив:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави заподіяну шкоду в сумі 185 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати по справі в сумі 171 гривню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: