Справа 2-757209
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
09 листопада 2009 року Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого-судді Марцинкевича В.А.
при секретарі Козирицькому А.С.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням у наслідок того, що тривалий час ,
встановив:
В липні 2009 року ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_5 про визнання втраченим права на користування житловим приміщенням – кімнатами № 321 - 322 в будинку № 36 по вул. Тернопільській, в м. Хмельницькому. На обґрунтування своїх вимог ОСОБА_4 зазначила, що перебувала з відповідачем в шлюбі, який на даний час розірвано, а з січня 2008 року ОСОБА_5 залишив спірне помешкання та проживає у іншому місці. Усі особисті речі відповідач з кімнат вивіз.
В ході судового розгляду позивач ці вимоги підтримала.
Відповідач ОСОБА_5, який у встановленому порядку оповіщений про час і місце судового засідання, до суду не з’явився. В силу ст.169 ч.4 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів – в порядку заочного розгляду.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом об’єктивно встановлено, що з 21 січня 1993 року по листопад 2002 року ОСОБА_4 і ОСОБА_5 перебували в шлюбі, який розірвано рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 15 листопада 2002 року.
Сторони мешкали в кімнатах № 321 - 322 в будинку № 36 по вул. Тернопільській, в м. Хмельницькому.
В січні 2008 року ОСОБА_5, забравши свої речі, добровільно залишив спірне помешкання та перейшов проживати в інше невідоме місце. Він не робив намагань вселитися у дані кімнати.
Ці обставини підтверджуються: показами позивача та свідків ОСОБА_6 і ОСОБА_7, довідкою-випискою з домової книги, рішенням Хмельницького міськрайонного суду про розірвання шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_5, довідкою ДП “Новатор” про те що позивачка сама сплачує всі комунальні послуги, актами перевірок комісії.
Відповідно до ст. 107 ч. 2 ЦК України у разі вибуття наймача та членів його сім’ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім’я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім’ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_5 добровільно вибув до іншого жилого приміщення, а тому втратив право користування кімнатами № 321 - 322 в будинку № 36 по вул. Тернопільській, в м. Хмельницькому.
Керуючись ст.ст.8, 10, 11, 60, 61, 88, 212-215, 226 ЦПК України, ст.ст.107, 127, 130 ЖК України, Примірним положенням про гуртожитки, затвердженим постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1986 року № 208, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
ОСОБА_5 визнати таким, що втратив право користування кімнатами № 321 - 322 в будинку № 36 по вул. Тернопільській, в м. Хмельницькому.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 понесені судові витрати в сумі 16 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: