Судове рішення #7511702

           Справа №2-28/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      25.01.2010 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:

            головуючого - судді Стельмаха А.П., при секретарі Циганок О.М.,

з участю сторін, розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт. Сосниця цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,-

                                                         В С Т А Н О В И В:

Позивачка в позовній заяві посилається на те, що 14.02.2007 року вона вступила у шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають спільну дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на утриманні позивачки. Батько не надає матеріальної допомоги дитині. Позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх доходів відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян на дитину відповідного віку, починаючи з 28.12.2009 року і до повноліття дитини.

В попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала.

Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги необхідно задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають спільну дитину сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4). ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на утриманні позивачки (а.с. 3). Відповідач постійної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.

Відповідно до ст. 180  Сімейного Кодексу України  батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

      Згідно ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

      Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.

Згідно ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України  мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає за необхідне задовольнити позов і стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на  утримання дитини  в розмірі 1/4 частини всіх доходів щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для особи відповідного віку щомісяця починаючи з 28.12.2009 року і до досягнення дитиною повноліття, а також стягнути з відповідача судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави та 120 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в суді.      

Керуючись ст.ст. 180-183 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 14, 57, 81, 88, 130, 174, 215, 217 ЦПК України, суд -

                                                                  В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягувати з  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для особи відповідного віку щомісячно, починаючи з 28.12.2009 року і до повноліття ОСОБА_3.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судовий збір на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області  через  Сосницький районний суд Чернігівської області шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом  двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

  Суддя                             А.П. Стельмах

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація