Справа № 6-168 |09
УХВАЛА
22 квітня 2009 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф. розглянувши питання про прийняття подання державного виконавця Татарчук О.В. ВДВС Шевченківського РУЮ у місті Києві про затвердження мирової угоди, укладеної в процесі виконання рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 01.06.2008 року між ОСОБА_1 та ВАТ „Укртелеком, , -
встановив:
У квітні 2009 року надійшло до суду подання подання державного виконавця Татарчук О.В. ВДВС Шевченківського РУЮ у місті Києві про затвердження мирової угоди, укладеної в процесі виконання рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 01.06.2008 року між ОСОБА_1 та ВАТ „Укртелеком, ,
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про виконавче провадження" ( 606-14 ) державний виконавець має право звертатися до органу, який видав виконавчий документ, за роз'ясненням рішення, з заявою про видачу дубліката виконавчого документа, порушувати клопотання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання, відстрочку та розстрочку виконання рішення, з поданням про розшук боржника - фізичної особи або дитини чи про постановления вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи або іншої особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання.
Згідно з пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 N 14 ( V0014700-03 ) "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження", заяви (подання) мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК ( 1618-15 ), ГПК ( 1798-12 ) та КАС України ( 2747-15 ).
Частиною 1 ст. 377 ЦПК України передбачено, що питання про звернення стягнення на належні боржнику від інших осіб грошові кошти, що знаходяться на рахунках цих осіб в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), а також питання про звернення стягнення на грошові кошти боржника, що знаходяться на його рахунках в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Оскільки подання державного виконавця не погоджено з начальником відділу державної виконавчої служби, воно підлягає поверненню заявнику відповідно до ст. 121 ЦПК України , що не перешкоджає повторному зверненню із поданням до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для його повернення.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Подання державного виконавця Татарчук О.В. ВДВС Шевченківського РУЮ у місті Києві про затвердження мирової угоди, укладеної в процесі виконання рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 01.06.2008 року між ОСОБА_1 та ВАТ „Укртелеком, , - повернути заявнику.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.