Справа №4 ск- 390/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2009 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Овсеп’ян Т.В.
при секретарі Семку М.О.
за участю прокурора Музики А.В., Коваль А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за скаргою ОСОБА_1 на постанову ДІМ Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві Приймака Д.В. від 27.09.2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду зі скаргою на постанову ДІМ Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві Приймака Д.В. від 27.09.2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи .
Скаргу мотивує тим, що перевірка була проведена неповно, не були з’ясовані та перевірені всі обставини, вказані в її заяві, що свідчить про необ’єктивність та передчасність прийнятого рішення.
В зв'язку з викладеним, вважає перевірку проведеною формально, просить скасувати оскаржувану постанову як незаконну та необґрунтовану.
В судове засідання скаржник не з’явилась, причини неявки суду не повідомив, про день та час розгляду справи була повідомлена належним чином.
Суд вважає за необхідне поновити процесуальні строки заявнику на оскарження постанови, оскільки строк пропущено з поважних причин.
Прокурор в судовому засіданні не заперечує проти задоволення скарги, оскільки вважає проведену перевірку неповною, а прийняте рішення про відмову в порушенні кримінальної справи передчасним.
Вислухавши думку прокурора, вивчивши та дослідивши матеріали судової справи, матеріали перевірки за заявою ОСОБА_1, які стали підставою для прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, суд вважає, що скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою ДІМ Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві Приймака Д.В. від 27.09.2008 року прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи.
Згідно зі статтею 94 КПК України приводом і підставою до порушення кримінальної справи є:
-заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян;
-повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або з поличним;
-явка з повинною;
-повідомлення, опубліковані в пресі;
-безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.
На підставі ст.98 КПК України при наявності приводів і підстав, зазначених у ст.94 КПК України прокурор, слідчий, орган дізнання або судді зобов»язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення кримінальної справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також дальше її спрямування.
Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Як вбачається зі скарги ОСОБА_1, остання звернулась до правоохоронних органів з повідомленням про те, що 23 січня 2007 року приблизно о 22 год. 30 хв. по вул. В.Житомирській, 6 в м. Києві, мешканцями квартири 4 протиправно зняті та викрадені вхідні коридорні двері загального користування, які встановлювались за кошти заявниці.
За результатами розгляду звернення ОСОБА_1, ДІМ Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві 4 рази виносились постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, які були скасовані постановами Шевченківського районного суду м. Києва від 22.05.2007 р., 11.09.2007 р., 12.12.2007 р., 30.07.2008 р.
В матеріалах перевірки, наданих суду, не міститься даних, які б свідчили про виконання вимог суду, викладених у постанові від 30.07.2008 року, в той же час винесена постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 27.09.2008 р., яка за змістом є копією попередньої скасованої постанови.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в черговий раз перевірка обставин, викладених у заяві ОСОБА_1 про злочин, не проводилась взагалі, а тому постанова ДІМ Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві Приймака Д.В. від 27.09.2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи підлягає скасуванню, матеріали - направленню прокурору Шевченківського району м. Києва для проведення додаткової перевірки.
Під час проведення перевірки необхідно вжити заходів для всебічного, повного та об’єктивного встановлення та з’ясування обставин, викладених в заяві, ретельно перевірити доводи заявника та прийняти законне й обґрунтоване рішення.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.236-1, 236-2 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати постанову ДІМ Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві Приймака Д.В. від 27.09.2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи, повернути матеріали для проведення додаткової перевірки.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя