Справа №22-3333/09 Головуючий у 1 інстанції - Бобровник О.В.
Доповідач - Панченко М. М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 квітня 2009р. м. Київ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:
головуючого - Панченка М. М.
суддів - Антоненко Н.О., Поливач Л.Д.
при секретарі - Дима О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Солом»янського районного суду м. Києва від 19 лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Телеігри Медіагруп», ВАТ «Укртелеком» філія інформаційно-комунікаційних систем ВАТ „Укртелеком" про відшкодування матеріальної та моральної шкоди за надання неякісної послуги, -
ВСТАНОВИЛА:
У листопаді 2008 року позивачка ОСОБА_1 звернулась з позовом до ТОВ «Телеігри Медіагруп», ВАТ «Укртелеком» філія інформаційно-комунікаційних систем ВАТ „Укртелеком" і просила винести рішення, яким стягнути на свою користь з ВАТ «Укртелеком» матеріальну шкоду в сумі 616 грн. 22 коп., як безпідставно стягнуті за користування телефонним зв»язком, а також просила стягнути з відповідача ТОВ «Телеігри Медіагруп» моральну шкоду в сумі 2.000 грн.
Послалась на те, що в березні 2008 року вона скористалась послугою «Аудіотека-30», яка надавалась товариством з обмеженою відповідальністю «Телеігри Медіагруп» в прямій телевізійній програмі телеканалу «Київ» шляхом спілкування по телефону з екстрасенсом астрологом Литвиновою.
За березень 2008 року від відповідача ВАТ «Укртелеком» їй надійшли квитанції про сплату послуг телефонного зв»язку на загальну суму 616 грн.22 коп.
Вважаючи, що спілкування по телефону в прямому телеефірі з екстрасенсом Литвиновою фактично не відбулось з вини відповідачів, а також враховуючи, що у квитанції на оплату телефонних послуг за березень 2008 року були включені не лише витрати на спілкування за послугою «Аудіотека -30», вона, позивачка, змушена була сплатити всю нараховану вартість телефонних послуг за березень 2008 року.
В зв»язку з цим вважала за правомірне стягнути з відповідача ВАТ «Укртелеком» 616 грнн.22 коп., як сплачені під примусом, оскільки зобов»язана була оплатити квитанції в повному розмірі.
Крім того, вважала, що в результаті неправомірних дій оператора товариства з обмеженою відповідальністю «Телеігри Медіагруп» їй заподіяна моральна шкода, оскільки спілкування з екстрасенсом астрологом Литвиновою не відбулось, а кошти за використання телефонного зв»язку з неї було стягнуто.
Рішенням Солом»янського районного суду м. Києва від 19 лютого 2009року позов задоволено частково /а.с. 78-80/.
На користь позивачки з ВАТ «Укртелеком» стягнуто матеріальну шкоду в сумі 412 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 грн.
В поданій апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_1 просить скасувати рішення в частині відмови в задоволенні позову щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Телеігри Медіагруп» моральної шкоди в сумі 2.000 грн. /а.с. 86-87/.
Послалась на те, що в результаті указаних неправомірних дій відповідача товарситва з обмеженою відповідальністю «Телеігри Медіагруп» вона перенесла нервовий стрес та серцевий напад, в зв»язку з чим вимушена була два рази звертатись за медичною допомогою.
Заслухавши доповідь по справі судді Панченка М. М. , пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та обговоривши апеляційну скаргу в межах заявлених доводів, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить відхилити, а рішення залишити без змін з таких підстав.
Як слідує з матеріалів справи і таке встановлено судом, у березні 2008 року позивачка здійснила телефонні дзвінки на номер НОМЕР_1 (послуга «Аудіотекс»), який був відсвічений на телеекрані і передбачав з»єднання з екстрасенсом астрологом Литвиновою у прямому ефірі телепередачі на телеканалі «Київ», шляхом прямого спілкування.
Незважаючи на те, що з»єднання не відбулось, в квітні 2008 року від відповідача ВАТ «Укртелеком» на адресу позивачки надійшли квитанції про оплату телефонних переговорів, в тому числі і за користування послугою «Аудіотекс», які були оплачені позивачкою в сумі 616 грн.22 коп.
Встановлено, що в оплату квитанцій також увійшла абонентська оплата за користування телефоном у сумі 13 грн.70 коп., місцеві телефонні розмови в сумі 14 грн.52 коп. та міжміські телефонні переговори в сумі 588 грн, куди було включено вартість послуг «Аудіотекс» /а.с. 22/.
Оскільки відповідачем ВАТ «Укртелеком» було прийнято рішення про зняття з оплати рахунку за отриману позивачкою послугу «Аудіотекс», як нараховану безпідставно, а тому, з квітня 2008 року ВАТ «Укртелеком» в добровільному порядку припинив нарахування позивачці абонентської плати та оплату за міжміські розмови /а.с. 11-12, 48-61/.
На час розгляду справи в суді непогашеною залишилась сума 412 грн., проти якої відповідач ВАТ «Укртелеком» не заперечував.
Стягнувши судовим рішенням указану суму на користь позивачки з ВАТ «Укртелеком», в той же час суд, керуючись ст. ст. 1167 ЦК України, відмовив в задоволенні позову в частині стягнення моральної шкоди в сумі 2.000 грн. з відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Телеігри Медіагруп», пославшись на те, що діями цього відповідача права та інтереси позивачки не були порушені.
Колегія суддів вважає, що рішення суду в цій частині є обгрунтованим, оскільки, як слідує з результатів перевірки проведеною Національною комісією з питань регулювання зв»язку України спірна заборгованість виникла в результаті недоліків в роботі обладнання задіяного в технологічному процесі встановлення телефонних з»»єднань з номером 8-900-30-7-8-900, за що відповідане ВАТ «Укртелеком».
Таким чином вина відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Телеігри Медіагруп» в заподіянні позивачці моральної шкоди позивачкою не доведена.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду постановлене на повно з"ясованих обставинах з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, а доводи, викладені в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду.
Керуючись ст. ст. 307, 308 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Солом»янського районного суду м. Києва від 19 лютого 2009 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.
'4>їх^ .V,