УХВАЛА
Іменем України
04 вересня 2008 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючої Денишенко Т.О.,
суддів Луценка В.В., Іващука В.А.,
при секретарі Цехмістер О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці, в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 21 травня 2008 року у цивільній справі за позовом
ОСОБА_1 до Вінницької філії ВАТ «УСК Дженералі Гарант» про стягнення страхової суми,
ВСТАНОВИЛА:
21 травня 2008 року Ленінським районним судом м. Вінниці постановлено рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницької філії ВАТ «УСК Дженералі Гарант» про стягнення страхової суми, яким в заявленому позові відмовлено (а.с.107-109).
30 травня 2008 року позивачем ОСОБА_1 подана заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції (а.с.110). Об червня 2008 року адвокат ОСОБА_2, отримавши копію рішення суду, 15 липня 2008 року подав апеляційну скаргу з пропуском процесуального строку щодо даної процесуальної дії. В заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення адвокат посилається на незначний термін пропущеного строку та хворобу.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши доводи заявника ОСОБА_2, колегія суддів прийшла до висновку, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 21.05.2008 року задоволенню не підлягає.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду
Справа № 22-1923/2008 Рішення постановлено суддею Федчишиним С.А.
Категорія 34 Доповідач Денишенко Т.О.
подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч.3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Частиною 1 ст. 73 ЦПК України передбачена можливість поновлення судом встановленого законом строку у випадку його пропущення з поважних причин.
На підтвердження поважності причин пропуску процесуального строку заявником надано до відповідної заяви копії листків непрацездатності. Про те, вказані заявником причини пропуску процесуального строку не є беззаперечними підставами для його поновлення. У позивача ОСОБА_1 не було перешкод для вчасного і належного оскарження рішення суду першої інстанції від 21 травня 2008 року. Він особисто подав заяву про апеляційне оскарження судового рішення, його представник ОСОБА_2 власне особисто сам отримував копію рішення суду під час хвороби. Апеляційна скарга подана представником під час хвороби, адже згідно листка непрацездатності він ще не закритий. За таких обставин, коли вбається можливість у сторони по справі вчасного виконання окремих процесуальних дій, в поновленні пропущеного строку належить відмовити, залишивши апеляційну скаргу без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 72, 73, 294, 324 ЦПК України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 від 15 липня 2008 року про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 21 травня 2008 року відхилити, апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення проте може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.