УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2008 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючої судді Денишенко Т.О.,
суддів Луценка В.В., Вавшка B.C.,
при секретарі Новотарській В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці, в залі судових засідань цивільну справу за апеляційною скаргою представника позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 24 червня 2008 року про зупинення провадження у справі за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_4,
ВСТАНОВИЛА:
19.05.2008 року ОСОБА_1 звернулася в Ленінський районний суд м. Вінниці з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
24.06.2008 року суд, задовольнивши клопотання відповідача, постановив ухвалу про зупинення провадження в даній справі. Суд врахував наявність в провадженні Замостянського районного суду м. Вінниці цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про оспорювання батьківства відносно народженого в шлюбі сина ОСОБА_4 та призначення судом судово-медичної експертизи, що буде проведена в експертній установі м. Києві, те, що ОСОБА_3 з власної ініціативи в банку відкрито рахунок та щомісячно вносяться на нього кошти, якими зможе розпорядитися син ОСОБА_4 з наступного дня після досягнення ним повноліття. До цього часу вкладом розпоряджається ОСОБА_3
Справа № 22-1691/2008 Ухвалу постановлено під головуванням Короля О.П.
Категорія 48 Доповідач Денишенко Т.О.
Не погодившись з даною ухвалою суду, представник ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, де просить ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 24.06.2008 року про зупинення провадження у справі скасувати, а справу повернути в суд для вирішення її по суті заявленого позову. Апеляція обґрунтовується тим, що, не дивлячись на відкриття відповідачем рахунку в банку, позивачка потребує матеріальної допомоги на щоденне утримання дитини, а скористатися коштами вкладу вона не може. Оскільки батьком дитини є відповідач у справі, то оспорювання ним батьківства не може бути підставою для позбавлення сина матеріального утримання.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін у справі, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно п.4 ч.1 ст.201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості її розгляду до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку цивільного судочинства.
З висновком суду першої інстанції щодо неможливості вирішення справи про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини до вирішення справи про оспорювання відповідачем батьківства щодо цієї дитини погодитись не можна.
Відповідач ОСОБА_3 в актовому записі про народження ОСОБА_4 (а.с.6) записаний батьком хлопчика, дитина народжена в шлюбі сторін у справі (а.с.5, 13). Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відкриття ОСОБА_3 рахунку в банку ( а. с. 17-20 ) та формування на ньому вкладу, яким син зможе розпоряджатися лише після досягнення повноліття, ніяким чином не впливає на матеріальне утримання та й власне на саме матеріальне становище дитини в даний час.
Вирішення по суті позову про стягнення аліментів на утримання дитини не є перешкодою для розгляду в подальшому питання батьківства щодо цієї дитини. Задоволення судом вимоги про оспорювання батьківства може бути підставою для перегляду рішення про стягнення аліментів у зв'язку з нововиявленими обставинами ( п.1 ч.2 ст. 361 ЦПК України).
Враховуючи викладене та найвищі інтереси дитини, колегія суддів прийшла до висновку, що судом першої інстанції безпідставно зупинено провадження в справі про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_4.
Керуючись ст.ст. 293, 303, 307, 312-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 24 червня 2008 року скасувати, справу спрямувати в суд першої інстанції для розгляду по суті заявленого позову.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає, оскільки не перешкоджає подальшому провадженню у справі.