Судове рішення #7484839

УХВАЛА

30 грудня 2009 року                                                                2а-28991/09/1270

  Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметової О.В. , перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Жовтневого районного відділу Луганського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області та Луганського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання виконати певні дії, стягнення моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

29 грудня 2009 року до Луганського окружного адміністративного  суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Жовтневого районного відділу Луганського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області та Луганського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання виконати певні дії, стягнення моральної шкоди.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач звертався 16.11.2009 року в Жовтневий РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області про те, що у нього виник конфлікт з ОСОБА_2, у ході якого йому були заподіяні тілесні ушкодження.

За даним фактом була проведена перевірка за результатами якої, на підставі п. 2 ст.6 КПК України, начальником Жовтневого РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області була винесена постанова про відмову у порушенні кримінальної справи від 24 листопада 2009 року, у зв’язку з відсутністю в діянні складу злочину.

Згідно до ч.5 ст. 6 КПК України, якщо в ході дізнання, досудового чи судового слідства або перевірки, що проводилась на підставах, передбачених частиною 4 статті 97 цього Кодексу, поряд з обставинами, зазначеними у пунктах 1, 2, 4, 6, 7, 9 — 11 частини 1 цієї статті, що виключають провадження у кримінальній справі, у діянні особи будуть виявлені ознаки адміністративного правопорушення, орган дізнання, слідчий, прокурор, суд або суддя зобов’язані направити відповідні матеріали органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про таке адміністративне правопорушення.

      Порядок оскарження дій робітників міліції передбачено Кримінально – процесуальним  кодексом України і здійснюється у порядку кримінального судочинства.

              Відповідно до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Крім того, позивачем заявлено вимогу щодо стягнення на його користь моральної шкоди у розмірі 2000 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень або іншими порушенням прав, свобод та інтересів суб’єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

           Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109  Кодексу адміністративного судочинства України  суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

  На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 17, 21, 109 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

  Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Жовтневого районного відділу Луганського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області та Луганського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання виконати певні дії, стягнення моральної шкоди.

              Роз’яснити позивачу, що йому необхідно з даним позовом звернутись до  місцевого загального суду.

    Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                     О.В. Ірметова                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація