справа 33-871 / 2008г. Головуючий 1 інстанції: Карабаза Н.Ф.
Категорія: ст. 124 КУпАП. Доповідач 2-ї інстанції: Черкашнн Н.В.
ПОСТАНОВА.
3 грудня 2008 року. Суддя судової палати в кримінальних
справах Апеляційного суду Донецької області Черкашин М. В., розглянув у м. Донецьку справу за скаргою потерпілої ОСОБА_3 на постанову судді Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 22 квітня 2008 року, якою на громадянина
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонера, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на підставі ст. . 124 КУпАП було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34 грн.
ВСТАНОВИВ:
Постановою судді, ОСОБА_4 визнаний винним в тому, що 20 березня 2008 року о 7 год. 30 хв., він , керуючи транспортним засобом „ЗАЗ ДЕО, державний номер НОМЕР_1, у АДРЕСА_2 перед початком руху заднім ходом не впевнився, що це буде безпечним, та не створить перешкод , або небезпеки іншим учасникам руху, внаслідок чого здійснив наїзд на пішоходів ОСОБА_5 та ОСОБА_7, що привело до механічного пошкодження транспортного засобу, та пошкодження особистого майна пішоходів, чим порушив вимоги п.п.10.1 ПДР України, та скоїв правопорушення передбачене ст. 124 КУ п АП.
В своїй скарзі на вказану постанову судді, потерпіла ОСОБА_5 .не згідна з мірою адміністративного стягнення накладеного на водія ОСОБА_4 , в зв'язку з м'якістю.
Вважаю, що права не може бути розглянута суддею апеляційного суду з таких підстав.
До 17 листопада 2008 року Кодексом України про адміністративні правопорушення розгляд справ в апеляційному порядку не передбачалося, але відповідно до ст. 294 КУ п АП голова вищестоящого суду мав право скасовувати або змінювати постанови судді.
Змінами, які були внесені до КУ п АП Законом Україні від 24.09.2008 p., які вступили в дію з 17 листопада 2008 року, був встановлений апеляційний порядок оскарження постанови судді у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно зі ст. 294 КУ п АП, в новій редакції, апеляційний перегляд справи здійснюється суддею судової палати в кримінальних справах апеляційного суду, за апеляційною скаргою осіб вказаних в цій статі, чи протестом прокурора, які подаються в термін 10 днів , з дня винесення постанови.
Таким чином , суддя апеляційного суду повинен розглядати справи про адміністративні правопорушення, які оскаржені або опротестовані в апеляційному порядку до набрання постанови судді, яка оскаржується, законної сили.
Розгляд справ про адміністративні правопорушення у наглядному порядку, коли постанови судді вже вступили до законної сили, не входить до компетенції судді судової палати апеляційного суду в кримінальних справах.
Як вбачається з матеріалів справи, потерпіла ОСОБА_5 подала скаргу на постанову судді від 22 квітня 2008 року, про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_4, після того, як ця
Постанова вже набрала законної .
Таким чином ця скарга потерпілої ОСОБА_6 не є апеляційною і не може розглядатися суддею судової палати апеляційного суду в кримінальних справах.
Керуючись ст. 294 КУ п АП , Суддя судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Донецької області, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в прийнятті до розгляду в апеляційному порядку справу за скаргою потерпілої ОСОБА_5 на постанову судді Шахтарського міськрайонного суду Донецької обл. від 22 квітня 2008 року, про накладення на ОСОБА_4 , за правопорушення передбачене ст. 124 КУ п АП адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34 грн.