Справа № 33 - 1109 2008 рік Головуючий в 1-й інстанції Неминущій Г.Л
Категорія: про корупцію Доповідач Калашников В.М.
Постанова
Іменем України
08 грудня 2008 року Суддя судової палати в кримінальних справах апеляційного
суду Донецької області Калашников В.М. ,
за участю прокурора Веселовського Є.В.
за участю ОСОБА_2
розглянувши у м. Донецьку справу за протестом заступника прокурора Донецької області на постанову Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 29 лютого 2008 року, якою на
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який працює головним державним податковим ревізором-інспектором відділу перевірок відшкодування ПДВ управління аудиту юридичних осіб Слов'янської ОДНІ,
накладено на підставі п. «г» ч.3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 гривень,
встановив:
Постановою судді Словянського міськрайонного суду Донецької області від 29 лютого 2008 року ОСОБА_2 визнаний винним у тому, що в серпні 2007 року ним була проведена перевірка ТОВ «Гранум» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ по деклараціям за травень-червень 2007 року. За результатами перевірки був складений акт, згідно якого підприємство в порушення п.п. 7.4.5 ст. 7.4, п.п. 7.7.1. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» завищило податковий кредит за травень 2007 року на суму 3378 грн., а бюджетному відшкодуванню підлягає по деклараціям: за травень 2007р. ПДВ на суму 69844 грн. Та червень 2007 р. ПДВ в сумі 42849 грн. Фактично за результатами перевірки підприємству відшкодовано з державного бюджету ПДВ: 23.10.2007 р. - 55368 грн. Та 42848 грн. Однак в акті перевірки не вказано, що підприємство в порушення п.11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» операції з поставки молока та м'яса в живій вазі сільгоспвиробниками на переробні підприємства за нульовою ставкою та податковий кредит, пов'язаний з придбанням ТМЦ для виробництва зазначених товарів, відобразило в декларації по рахункам з бюджетом, а не в спецдекларації, як того вимагає ПКМ від 28.03.2007р. №596 «Про внесення змін до постанову КМУ від 26.02.1999 р. №271 та від 12.05.1995р. №805». що тягне за собою відсутність сум до бюджетного відшкодування взагалі. При перевірці ДП АФ «Шахтар» ім. Засядьмо були встановлені порушення вимог ПКМ №596 тому повідомленням - рішенням №000024342/0 було зменшено в бюджетному відшкодуванні ПДВ у сумі 916258 грн. Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 надав незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки та прийняття нормативно-правових актів чи рішень.
У протесті заступника прокурора Донецької області на імя голови апеляційного суду Донецької області ставиться питання про скасування постанови судді та закриття провадження у справі. При цьому автор протесту посилається на те, що дії ОСОБА_2 безпідставно кваліфіковані за п. «г» ч.3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», оскільки вказаною нормою передбачено спеціальні обмеження щодо надання державними службовцями, які є посадовим особами незаконних переваг фізичним або юридичним особам під час підготовки чи прийнятті нормативно-правових актів чи рішень. При цьому відповідальність за цією нормою настає лише в тому разі, коли посадова особа в умовах конкурсної або тендерної процедури між кількома претендентами приймає рішення на користь тієї особи, яка фактично не мала на це право, тобто в такій спосіб порушує законні права однієї особи на користь іншої. У зв'язку з викладеним та враховуючи те, що ОСОБА_2 приймав рішення стосовно вищевказаних підприємств не в умовах конкурсної або тендерної процедури, то він не може нести відповідальність за нормами Закону України «Про боротьбу з корупцією».
Вважаю, що справа не може бути розглянута суддею апеляційного суду з таких підстав.
До 17 листопада 2008 року Кодексом України про адміністративні правопорушення розгляд справ в апеляційному порядку не передбачався, але, відповідно до ст. 294 КУАП, голова вищестоящого суду мав право скасовувати або змінювати постанови судді.
Змінами до КУАП від 24.09.2008р., які вступили в дію з 17 листопада 2008 року, встановлений апеляційний порядок оскарження постанови судді у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно зі ст. 294 КУАП, апеляційний перегляд справи здійснюється суддею судової палати в кримінальних справах апеляційного суду.
Таким чином, суддя апеляційного суду повинен розглядати справи про адміністративні правопорушення, які оскаржені або опротестовані в апеляційному порядку.
Розгляд справ про адміністративні правопорушення в порядку нагляду, коли постанови судді вже набрали чинності, не входить до компетенції судді судової палати в кримінальних справах апеляційного суду.
Як вбачається з матеріалів справи відносно ОСОБА_2, на нього накладене адміністративне стягнення постановою судді від 29 лютого 2008 року.
Постанова судді по справі набула законної сили одразу після її винесення і не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Заступником прокурора Донецької області протест внесений на постанову судді 27 жовтня 2008 року.
Таким чином цей протест не є апеляційним і не може розглядатися суддею судової палати в кримінальних справах апеляційного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 287 294 КУАП, -
постановив:
Відмовити в прийнятті до розгляду в апеляційному порядку справу за протестом прокурора Донецької області на постанову Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 29 лютого 2008 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.