Судове рішення #7483319

апеляційний суд житомирської області

УХВАЛА

Іменем України

1   квітня  2009  року  колегія  суддів  судової  палати  у  цивільних  справах

апеляційного суду Житомирської області

в складі:

головуючого - судді     Жизневської А.В.

суддів:     Малахової Н.М. ,  Матюшенка І.В.

при секретарі судового

засідання     Жовновській О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Житомирі

апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від

16 січня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4 до

ОСОБА_2,   ОСОБА_3,   ОСОБА_5,  ОСОБА_6 про відшкодування майнової та

моральної шкоди,  -

встановила:

Ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області від 16.01.2009 року у забезпечення позову заборонено Сінгурівській сільській раді Житомирського району виділяти будь-кому земельну ділянку,  на якій розташовано АДРЕСА_1 до вирішення спору.

В апеляційній скарзі апелянти просять скасувати вказану ухвалу. Посилаються на те,  що судом не з'ясовано дійсні обставини справи. На їх думку,  поза увагою суду залишилося те,  що предметом спору є грошові суми,  а не належний їм жилий будинок із земельною ділянкою,  на якій він знаходиться.

Перевіривши доводи апеляційної скарги,  колегія суддів вважає,  що вона підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається,  що позивач звернувся до суду із позовом про відшкодування майнової та моральної шкоди,  завданої внаслідок відмови ОСОБА_3 продати церковній громаді жилий будинок. Просив стягнути з них на його користь 6 тис. грн. майнової шкоди та 15 тис. грн. моральної шкоди.

Підставою для забезпечення позову стала заява позивача (а.сп.6),  у якій він просить заборонити Сінгурівській сільській раді виділяти земельну ділянку

Справа №22ц/865     Головуючий у суді 1-ї інстанції Чернявський М. В.

Категорія 5 7     Суддя-доповідач Жизневсъка А.В.


ОСОБА_3    для    обслуговування    жилого    будинку    в    АДРЕСА_1 до вирішення справи по суті.

Виходячи із змісту  ст. 151 ЦПК України для охорони матеріально-правових інтересів позивача проти недобросовісних дій відповідача,  суду надано право вжиття заходів забезпечення позову. Вид забезпечення позову обирається судом у відповідності до  ст. 152 ЦПК України,  враховуючи його співмірність із заявленими позивачем вимогами.

За змістом роз'яснень постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» - суд має з урахуванням доказів,  наданих позивачем на підтвердження своїх вимог,  пересвідчитися,  зокрема,  в тому,  що саме між сторонами виник спір,  з'ясувати обсяг позовних вимог,  відповідність виду забезпечення позовним вимогам.  При цьому,  суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача,  а й інших осіб,  права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.

Вирішуючи питання забезпечення позову,  суд залишив поза увагою вищевказане,  не перевірив між ким виник спір та не з'ясував предмет спору. У матеріалах справи відсутні будь-які данні про те,  що спір виник з приводу земельної ділянки.

Таким чином,  суд постановив ухвалу без з'ясування обставин справи,  з порушенням вимог процесуального закону,  що призвело до безпідставного забезпечення позову у спосіб,  що не стосується предмету спору. Тому вона підлягає скасуванню,  а справа - поверненню для подальшого розгляду.

Керуючись  ст.  ст. 303,  304,  307,  312-315 ЦПК України,  колегія суддів

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задовольнити.

Ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від 16 січня 2009 року скасувати. Справу повернути для подальшого розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація