Судове рішення #7483237

Справа № 22- 1206.     Головуючий в 1 інстанції Мірошниченко В.В.
Категорія     Доповідач Резникова Л.В.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2009 р. Апеляційний суд Донецької області в складі:

Головуючого Бугрим Л.М. .

Суддів Резникової Л.В.,  Баркова В.М. .

При секретарі Шатун Л.В.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м.  Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою комунального підприємства керуюча компанія Петровського району,  виконкому Петровської районної ради в м. Донецьку

на рішення Петровського районного суду м.  Донецька від 8 грудня 2008 року

В справі за позовом ОСОБА_1 до виконкому Петровської районної ради у м. Донецьку про визнання права користування житловим приміщенням та за зустрічним позовом комунального підприємства керуюча компанія Петровського району до ОСОБА_1 про виселення.

Заслухавши доповідача ,  пояснення сторін,  перевіривши матеріали справи,  суд,  -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до виконкому Петровської районної ради у м. Донецьку про визнання права користування жилим приміщенням ,  зазначаючи,  що з серпня 2007 року по теперішній час проживає в АДРЕСА_1 Останнім наймачем вказаної квартири була його рідна сестра,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Посилаючись на те,  що він з сестрою проживали разом,  вели спільне господарство, - просив постановити рішення,  яким визнати за ним право користування вказаною квартирою.

Непогодившись з таким позовом ,  у липні 2008 року комунальне підприємство керуюча компанія Петровського району звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про виселення без надання іншого житлового приміщення,  обгрунтувавши свої позовні вимоги тим,  що в АДРЕСА_1 з 1982 року була зареєстрована та мешкала ОСОБА_2,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 є її рідним братом,  який до 22.08.2007 року був зареєстрований в АДРЕСА_2 і виписався з вказаної квартири зазначивши нову адресу -АДРЕСА_3

Посилаючись на те,  що ОСОБА_1 мешкав в квартирі його сестри не в якості члена см*ї,  він не набув права на користування спірною квартирою і у зв*язку з припиненням договору найма по причині смерті квартиронаймача ОСОБА_3, - позивач за зустрічним позовом просив про виселення ОСОБА_1 без надання іншого житлового приміщення.

Рішенням Петровського районного суду м.  Донецька від 8 грудня 2008 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені,  визнано за ним право користування житловим приміщенням АДРЕСА_1 В задоволені зустрічного позову комунального підприємства керуюча компанія Петровського району відмовлено.

В апеляційній скарзі комунальне підприємство керуюча компанія Петровського району ,  виконком Петровської районної ради в м. Донецьку просять скасувати вказане рішення місцевого суду,  постановити нове,  яким задовольнити зустрічний позов,  а в задоволені позову ОСОБА_1 відмовити,  посилаючись на те,  що висновки суду не відповідають обставинам справи,  та нормам матеріального права.

Апеляційний суд вважає,  що апеляційні скарги підлягають задоволенню з таких підстав:

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання його права на користування спірною квартирою і відмовляючи у задоволені зустрічного позову комунального підприємства керуюча компанія Петровського району ,  суд першої інстанції виходив з того,  що ОСОБА_1 у серпні 2007 року вселився в АДРЕСА_1 до своєї сестри ОСОБА_2 в якості члена сім*х наймача житлового приміщення і набув право користування цією квартирою.

Проте такий висновок суду не відповідає обставинам справи та нормам матеріального права,  що відповідно до п.3, 4ч.1 ст. 309 ЦПК України є підставою для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення.

Відповідно до ч.1 та 2  ст. 64 ЖК України члени сім*ї наймача,  які проживають разом з ним,  користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов*язки,  що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім*ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов*язаннями,  що випливають із зазначеного договору. До членів сім*ї наймача належить дружина наймача,  їх діти і батьки. Членами сім*ї наймача може бути визнано й інших осіб,  якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Згідно  ст. 65 ЖК України наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім*ї,  які проживають разом з ним,  вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину,  дітей ,  батьків,  а також інших осіб. Особи ,  що вселилися в жиле приміщення як члени сім*ї наймача,  набувають рівного з іншими членами сім*ї,  права користування жилим приміщенням,  якщо не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

При вирішені питання про права користування жилим приміщенням осіб,  які вселилися до наймача,  з*ясуванню підлягають наступні факти: чи дотриманий встановлений порядок при їх вселенні,  зокрема чи була письмова згода на це всіх членів сім*ї наймача,  чи зареєстровані вони в даному жилому приміщені,  чи було це приміщення постійним місцем проживання,  чи вели вони з наймачем спільне господарство,  тривалість часу їх проживання.

Керуючись  ст. ,   ст.  218 ч.1 ,  307,  309,  314,  316 ЦПК України,  апеляційний

суд

ВИРІШИВ:

Апеляційну скаргу комунального підприємства керуюча компанія Петровського району,  виконкому Петровської районної ради в м. Донецьку задовольнити.

Рішення Петровського районного суду м.  Донецька від 8 грудня 2008 року скасувати.

В задоволені позову ОСОБА_1 до виконкому Петровської районної ради у м. Донецьку про визнання права користування житловим приміщенням відмовити.

Позовні   вимоги     комунального   підприємства   керуюча   компанія

Петровського району задовольнити.

Виселити ОСОБА_1 з квартири 4 буд. З,  по вул. .Мухіної в м. Донецьку без надання іншого жилого приміщення.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення,  може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом 2 місяців з дня набрання законної сили.    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація