Справа № 2-3907/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
08 грудня 2009 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого – судді Мальованої В.В.
при секретарі – Ткачовій І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,третя особа:ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, що продовжує навчання , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка свої вимоги мотивує тим, що з 02.11.1989 року вона перебувала у шлюбі з відповідачем.20.01.1999 року шлюб було розірвано. Від шлюбу мають повнолітню дитину – доньку ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається на третьому курсі з денною формою навчання на бюджетній основі Сумського медичного коледжу за спеціальністю сестринська справа.Відповідач може надавати матеріальну допомогу на навчання доньки, але в добровільному порядку не надає. Тому, просить стягувати з відповідача ј частину всіх доходів але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на період навчання до досягнення дитиною 23 річного віку.
Сторони в судове засідання не з”явились про день та час розгляду справи повідомлені належним чином ,від позивача надійшла заява про розгляд справи в її відсутність вимоги підтримує ,не заперечує проти винесення заочного рішення. Від третьої особи надійшла заява про розгляд справи її відсутність.
Відповідач про причини неявки суду не повідомив. На підставі ст. 224 ЦПК України, враховуючи згоду позивача, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі. Шлюб між подружжям розірвано 20 січня 1999 року, про що зроблений запис №17 в книзі реєстрації актів громадського стану ( а.с.3) . Від шлюбу мають повнолітню дитину – ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно даних свідоцтва про народження батьком ОСОБА_3записаний ОСОБА_2Б.( а.с. 4).ОСОБА_3навчається на третьому курсі за спеціальністю сестринська справа з денною формою навчання на бюджетній основі Сумського медичного коледжу . Згідно довідки університету № 2050 від 24.07.2009 року термін закінчення навчання встановлений до 01.07.2011 року ( а.с.6). Дитина проживає разом з позивачкою ( а.с.5) та потребує матеріальної допомоги в зв”язку з навчанням.
Відповідач працює автокрановщиком на МК №5, інших утриманців не має.
Відповідно до ч. 1 ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу, а тому, враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне задовольнити позов виходячи з матеріального та сімейного стану сторін, стягнувши з відповідача аліменти на утримання повнолітньої доньки у розмірі ј частини всіх доходів але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на період навчання до досягнення нею 23 річного віку ,починаючи стягнення з моменту винесення заочного рішення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 199, 200, 201 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 130,212-215 , 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2,урож с.Верхосулка,Білопільського району,Сумської області,працюючого автокрановщиком МК №5, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3,провул.Карбишева,114,кв.16 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини всіх доходів але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на період її навчання, до досягнення нею двадцятитрьохрічного віку, аліменти виплачувати ОСОБА_1 , починаючи стягнення з 08.12.2009 року.
Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2,урож с.Верхосулка,Білопільського району,Сумської області, працюючого автокрановщиком МК №5, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3,провул.Карбишева,114,кв.16 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня 00 коп.та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 120 грн.00 коп.
Відповідач протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може подати до Зарічного районного суду м. Суми заяву про його перегляд.
Позивач протягом десяти днів з дня проголошення рішення може подати заяву до Зарічного районного суду м. Суми про його апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя