Справа № 2-1549
2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2009 року Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді Остапчук Л.В.
при секретарі Данчук Л.А.
за участю: позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Рівному
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 22 травня 2003 року. Від шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У зв’язку з тим, що сімейне життя з відповідачем не склалося, так як він почав зловживати спиртними напоями, влаштовувати скандали, в даний час вони припинили шлюбні стосунки і перестали вести спільне господарство, сім’я фактично розпалася, проживають вже майже три роки окремо, відповідач на утримання дочки не надає матеріальної допомоги, позивачка звернулася з даним позовом до суду і просить їх шлюб розірвати та стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500 гривень щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
В суді позивачка позов підтримала, пославшись на обставини, викладені вище, пояснила, що в даний час вони з чоловіком проживають окремо, він ухиляється від виховання дитини, не надає матеріальної допомоги, хоча є здоровим і працездатним, зловживає спиртними напоями, вони не підтримують подружніх стосунків, спільного господарства не ведуть, проживають окремо, на стягненні аліментів в розмірі 500 гривень не наполягає, буде згідна на розмір, який встановить суд. Вважає, що примирення між ними неможливе, тому вимушена звертатися до суду з даним позовом, який просить задоволити.
Відповідач позов визнав частково і суду пояснив, що дійсно вони з дружиною часто сварились, у грудні цього року буде три роки, як вони разом не проживають, і дружина, і він живуть підтримують подружні стосунки з іншими людьми, вважає, що їх примирення неможливе, тому просить їх шлюб розірвати. Знає про свій обов’язок утримувати дитину, але суму 500 гривень рахує завеликою, оскільки працює зварювальником і має невеликий дохід і робота його є непостійною. Просить зменшити суму аліментів.
На думку суду позов підлягає до часткового задоволення.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 22 травня 2003 року. Від шлюбу мають одну неповнолітню дитину, дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина перебуває на утриманні матері. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання доньки, сторони вже майже три роки не підтримують шлюбних стосунків, проживають окремо, у них різні бюджети, вони спільного домашнього господарства не ведуть, на примирення не згідні, що підтверджується їх поясненнями.
Суд, відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, прийшов до переконання, що дана сім’я існує формально, примирення подружжя неможливе, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них і інтересам їх неповнолітньої дитини. Тому суд вважає за необхідне і доцільне розірвати шлюб між ними.
На думку суду, неповнолітню дитину необхідно залишити на вихованні і утриманні матері, проти чого сторони не заперечують.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Стаття 184 Сімейного кодексу України передбачає, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідач здоровий, працездатний, працює зварювальником, має незначний заробіток, суд вважає, що він має можливість сплачувати аліменти, але сума аліментів повинна бути меншою, ніж заявлено в позові, а отже позов підлягає до часткового задоволення і стягненню підлягають аліменти на утримання неповнолітньої дочки в твердій грошовій сумі, а саме по 400 гривень щомісячно.
Таке рішення, на думку суду, буде законним і справедливим. Визначаючи розмір аліментів на утримання дитини, суд приймає до уваги обставини, що мають істотне значення, а саме те, що дитина є здоровою, часто не хворіє. Враховуючи заробітну плату по регіону, суд вважає, що саме сума 400 гривень буде реальною для стягнення.
Відповідно до п.1 ч.1 і ч.2 ст.367 ЦПК України суд вважає за можливе допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів.
На думку суду, державне мито при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу необхідно стягнути лише з відповідача.
В зв’язку з задоволенням позову з відповідача належить стягнути державне мито в дохід держави по позову про стягнення аліментів та витрати по справі на інформаційно-технічне забезпечення.
Керуючись ст.ст.57, 59, 81, 88, 213-215, 294, 295 ЦПК України, ст.ст.105, 110, 112, 160 , 180, 182, 184 Сімейного кодексу України, суд, -
в и р і ш и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та РЕМЕЛЬ (дошлюбне прізвище ДИКА) ОСОБА_4, зареєстрований 22 травня 2003 року Городоцькою сільською радою Рівненського району Рівненської області (актовий запис № 6).
Неповнолітню дитину – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити на вихованні матері.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_2 державне мито в доход держави в розмірі 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 8 (вісім) гривень 50 копійок. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь:
- - ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в твердій грошовій сумі по 400 (чотириста) гривень щомісячно , починаючи з 07 вересня 2009 року і до повноліття дитини;
- - держави державне мито в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня;
- - на депозитний рахунок ГУ ДКУ в Рівненській області, розрахунковий рахунок 31219259700295, МФО 833017, код ЗКПО 22586549, УДК в Рівненській області, отримувач ГУ ДКУ в Рівненській області (у платіжному документі зазначається призначення платежу – “інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи”, а також найменування суду до якого звертається особа) витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Рівненського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: