Судове рішення #7480486

Справа № 2А-1538/2009р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

“25“ грудня 2009 року  Шевченківський районний суд м. Львова у складі:

головуючої – судді             Зими І.Є.

при секретарі                 Савула О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом прокурора Шевченківського району м. Львова в інтересах ОСОБА_1  до Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання дій  протиправними, стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

            9.10.09 р. прокурор Шевченківського району м. Львова звернулася в суд із позовом в інтересах ОСОБА_1, в якому просить визнати протиправними дії Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо донарахування  та виплати ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради перерахувати в її користь недоплачену суму державної допомоги  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов’язати відповідача виплатити зазначену допомогу за 2007 р.  

Обґрунтовують позовні вимоги тим, що ОСОБА_1 19.10.2005 року вона народила дитину – ОСОБА_2, і перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Всупереч вимог ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та п.3 ст.22 Конституції України допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку їй виплачувалась не в повному обсязі. Просить стягнути  різницю між допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трьох річного віку та розміром  прожиткового мінімуму.

          Представник прокуратури Шевченківського району м. Львова – ОСОБА_3 та позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити в повному об’ємі.

Представники відповідача -  Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в судове засідання не з’явився. Від відповідача надійшли письмові заперечення щодо позову. Суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів.

Заслухавши думку позивача, з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких мотивів.

19.10.2005 року ОСОБА_1 народила дитину – ОСОБА_2В, що стверджується свідоцтвом про народження дитини.

Згідно ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», громадяни України, в сім’ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим же Законом та іншими законами України.

Відповідно до цього ж Закону призначається, як вид державної допомоги сім’ям з дітьми - допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вказаний вид державної допомоги сім’ям з дітьми призначається і виплачується через органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника). Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим же Законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в редакції що діяла у 2007 році, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Згідно ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», на 2007 рік затверджено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 434 гривні, з 1 квітня - 463 гривні, з 1 жовтня - 470 гривень.

Абзац 3 частини 2 статті 56 цього ж Закону України передбачив, що у 2007 році допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку встановлюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Однак, Рішенням Конституційного суду України від 9 липня 2007 року вказана норма абзацу 3 частини 2 статті 56 цього Закону визнана неконституційною та втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення, тобто з 09.07.2007 року.

Незважаючи на це допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку ОСОБА_1, виплачувалася в меншому розмірі, відповідно до представленої довідки.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання дій відповідача неправомірними та стягнення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підставі ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», підлягають задоволенню з часу набрання законної сили Рішення Конституційного Суду України.

Відповідно до вимог ст. 152 ч. 2 Конституції України Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Відтак, вимоги позивача  підлягають до задоволення – в частині визнання неправомірними дій відповідача щодо невиконання рішень Конституційного Суду України  № 6 - рп та в частині  зобов’язання проведення донарахування і виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 2007 р.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають до часткового задоволення, строк звернення до суду  пропущено з поважних причин.

    Керуючись ст.ст.6,8,9,11,69,71,86,94,128,158,160,162,163 КАС України, ст. 22, 152 Конституції України, Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року,-

 

П О С Т А Н О В И В :

    Поновити пропущений строк звернення до суду. Позов задовольнити частково.

    Визнати  протиправною бездіяльність Шевченківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в частині невиконання рішення Конституційного Суду України № 6-рп від 09.07.07 р.

Зобов’язати Шевченківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради провести донарахування і виплату недоплаченої щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1 з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, в розмірах, визначених Законом України ?ро державну допомогу сім’ям з дітьми”, а саме – у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років щомісячно.

  Заяву про апеляційне оскарження постанови  суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення  постанови.  Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через  Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя                     Зима І.Є.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація