Справа № 2-181/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2007 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в складі: головуючого-судді Довжанин М. М.
при секретарі Мальцееій І. О.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2, та його
представника ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 4 травня 2006 року її син ОСОБА_4 близько 19 год. знаходився разом із своїми друзями на вулиці біля будинку АДРЕСА_1. Відповідач зробив йому та іншим дітям зауваження, щоб не розкидували сміття, інакше прибиратимуть територію. її син відповів, що не смітив і прибирати територію не буде. Тоді відповідач підійшов до ОСОБА_4, смикнув його за вухо, вдарив рукою по шиї, зробивши зауваження, після чого всі розійшлися.
Вона з даного приводу звернулась в міліцію, де було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи на підставі п. 2 ст. 6 КК України.
Згідно акту судово-медичного обстеження її сину заподіяно легкі тілесні ушкодження.
В зв"язку з ушкодженням здоров"я вона та син зазнали моральної шкоди. Син декілька днів не міг вчитися через болі в ділянці шиї, а вона переживала за нього через протиправні дії відповідача. Моральну шкоду оцінює в сумі 20000 грн.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилаючись на наведені в заяві обставини.
Відповідач позов заперечив. Пояснив суду, що він дійсно зробив зауваження синові позивачки, так як той із товаришами розкидували біля будинку сміття. На його зауваження неповнолітній ОСОБА_4 висловився в його адресу брудними словами. Тоді він підійшов до нього, схопив за воротник і смикнув, зробивши неповнолітньому ще раз зауваження з приводу його негативної поведінки по відношенню до старших. Можливо, що при цьому він своїми пальцями натиснув на шию ОСОБА_4, тому на шиї залишились синці. По шиї він його не бив і за вухо не смикав.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення виходячи з наступного:
В судовому засіданні встановлено, що 4 травня 2006 року біля 19 год. неповнолітній син позивачки ОСОБА_4 знаходився із своїми друзями біля будинку АДРЕСА_1. Проходячи по вулиці відповідач ОСОБА_2, зробив дітям зауваження, щоб не розкидували сміття, так як на вулиці щойно прибирали. На це неповнолітній ОСОБА_4 висловився на адресу відповідача непристойними словами.
На такі слова відповідач підійшов до ОСОБА_4, взяв за воротник і смикнув, зробивши зауваження, що так не слід поводитися. При цьому натиснув пальцями на шию неповнолітньому, після чого відпустив.
В порушенні кримінальної справи проти ОСОБА_2 відмовлено на підставі ст. 6 п. 2 КК України за відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого ст. 296 ч. 1 КК України.
Діями відповідача ОСОБА_2 неповнолітньому ОСОБА_4 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді синців в ділянці шиї, які є легкими тілесними ушкодженнями і не потягли за собою розладу здоров"я, що слідує з акту судово-медичного дослідження № 247 від 15.05.2006 року.
Суд вважає, що дії відповідача щодо неповнолітнього сина позивачки були неправомірними, поскільки кожна людина має право на особисту недоторканість.
У зв"язку з ушкодженням здоров"я неповнолітній ОСОБА_4 зазнав фізичного болю та страждань, тобто діями відповідача йому завдано моральної шкоди.
Враховуючи характер правопорушення з боку відповідача, ступінь його вини, поведінку неповнолітнього, який спровокував винну особу на неправомірні дії, а також вимоги розумності та справедливості, суд вважає, що на користь позивачки яка є матір"ю і законним представником неповнолітнього сина слід стягнути у відшкодування моральної шкоди 400 грн. з відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 23, 1167, 1168 ЦК України, суд -
РІШИВ:
Позов задоволити частково.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_4 400 гривень у відшкодування моральної шкоди.
Стягнути із ОСОБА_2 17 грн. судового збору на користь держави та 7 грн. 50 коп. на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також може бути подана апеляційна скарга потягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий: