Справа № 2-336\2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2010 року Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі :
головуючого судді : Ткаченко С.В
при секретарі : Улісько О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Дніпрообленерго”, в інтересах відокремленої структурної одиниці - Криворізьких міських електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення ,
ВСТАНОВИВ: Відкрите акціонерне товариство „Енергопостачальна компанія „Дніпрообленерго”, в інтересах відокремленої структурної одиниці- Криворізьких міських електричних мереж звернулися до суду з позовом до ОСОБА_1 вказавши, що позивач у відповідності із Законом України „Про електроенергетику” та ПКЕЕН постачає електричну енергію його споживачам.
Держава е власником 75% акцій ВАТ „ЕК „Дніпрообленерго” .
Без облікове споживання електричної енергії негативно впливає як на доход підприємства зокрема, так і на економічний стан держави в цілому.
ОСОБА_1, у відповідності із Законом України „Про електроенергетику”, ЗУ „Про житлово- комунальні послуги”, Законом Укриїни „Про захист прав споживачів”, є споживачем Криворізьких міських мереж, і на нього відкрито особовий рахунок № 2059059.
28 08 2008 року за адресою м. Кривий Ріг, вул. Сухумська, 54, контролерами енергопостачальника було проведено перевірку дотримання ПКЕЕН.
В результаті проведення перевірки за зазначеною адресою було виявлено порушення п.48 ПКЕЕН, а саме „ без облікове користування електроенергією ( підключення дротів прихованою електропроводкою до колодок запобіжників повз електролічильник ) . Електрична енергія cпоживається , електролічильником не дообліковується. Даний факт порушення був зафіксований в акті № 00118316 від 28 02 2008 р.
На підставі зазначеного акту про порушення ПКЕЕН у відповідності з п. 53 ПКЕЕН, п.п. 1.3. Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією для населення, було виконано розрахунок суми збитків за період з 28 02 2005 р. по 28 02 2008 р. на суму 7477 грв. 28 коп.
У судове засідання представник позивача ОСОБА_2 не з»явилася, надала заяву відповідно до якої позов підтримала, просить розглянути справу у її відсутність.
Відповідач в судове засідання не з»явився , надав заяву відповідно до якої позов визнав, просить розглянути справу у його відсутність.
Розглянувши доводи позовної заяви, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги ВАТ „Дніпрообленерго” такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, в зв’язку з наступним.
В судовому засіданні встановлено, що 28 02 2008 р за адресою м. Кривий Ріг, вул. Сухумська, 54, представниками енергопостачальника було проведено перевірку дотримання ПКЕЕН , в результаті якої виявлено порушення п.48 ПКЕЕН, а саме ? без облікове користування електроенергією ( підключення дротів прихованою електропроводкою до колодок запобіжників повз електролічильник ) . Електрична енергія cпоживається , електролічильником не дообліковується. Даний факт порушення був зафіксований в акті № 00118316 від 28 02 2008 р. л.с. 5\.
В результаті порушення відповідачем правил ПКЕЕН позивачу було заподіяно матеріальну шкоду у розмірі 7477 грв. 28 коп. \л.с. 4 \
Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльності особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Підлягають стягненню з відповідача держмито в розмірі 74,77 грв. та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грв. У відповідності до ст..80-81 ЦПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 22, 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 11,209,212, 214-214, 224-226 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Позов Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Дніпрообленерго” задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, який мешкає: м. Кривий Ріг, вул. Сухумська, 54 , на користь ВАТ „Енергопостачальної компанії „Дніпрообленерго” в особі уособленої структурної одиниці Криворізьких міських електричних мереж на рр 260325003663 , філія Дзержинського відділення № НОМЕР_1 “ Ощадбанк ”, МФО 306072, ЗКПО 00130843, отримувач Криворізькі міські електричні мережі ВАТ « ЕК « Дніпрообленерго « суму завданих збитків 7477 \ сім тисяч чотириста сімдесят сім \ грв. 28 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави держмито у розмірі 74 (сімдесят чотири) грн. 77 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 \ сто двадцять \ грв.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційоного суду Дніпропетровської області через Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя : С.В.Ткаченко
- Номер: 2-336/2010
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-336/2010
- Суд: Перемишлянський районний суд Львівської області
- Суддя: Ткаченко Світлана Веніаминівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.07.2015
- Дата етапу: 23.07.2015
- Номер: 6/324/75/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-336/2010
- Суд: Пологівський районний суд Запорізької області
- Суддя: Ткаченко Світлана Веніаминівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.12.2018
- Дата етапу: 17.12.2018