Справа № 2-4403\08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2008 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді - Реутової В.І.
при секретарі - Баштовій А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства комерційний банк "Приват Банк" в особі Горлівської філії Приват Банку до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та розірвання кредитного договору,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із заявою, в якій зазначає, що відповідно до укладеного договору про надання банківських послуг від 31.08.2006 року відповідач ОСОБА_1 отримала кредит в розмірі 4000, 00 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 48, 00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення дії картки. На підставі ст. 207 ЦК України договір про надання банківських послуг складається з заяви на видачу і обслуговування кредитної карти, умов надання банківських послуг, правил користування кредитною картою, з якими відповідач ознайомився і згоден, що підтверджує підпис відповідача на заяві. Згідно зі ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону. Банк повністю виконав свої зобов'язання перед відповідачем шляхом надання кредитної карти та можливістю розпоряджатися кредитними коштами на ній. У порушення зазначених норм закону та умов договору відповідач свої зобов'язання по погашенню кредиту та нарахованих відсотків належним чином не виконує, у зв'язку з чим станом на 25.05.2008 року має заборгованість в розмірі 3759, 79 гривень, яка складається з заборгованість за кредитом - 2567, 99 гривень, заборгованість по процентам за користування кредитом, -1191, 80 гривень. У порушенні зазначених норм договору про надання банківських послуг від 31.08.2006 року, банк значною мірою позбавляється того, на що він розраховував при укладенні цього договору - отримання відсотків за користування кредитними коштами. Тому, просить суд постановити рішення, яким розірвати договір про надання банківських послуг від 31.08.2006 року, укладений між Приват Банком та ОСОБА_2 та стягнути з ОСОБА_1 на користь Горлівської філії Приват Банку суму заборгованості в розмірі 3759, 79 гривень та витрати по сплаті судового збору в сумі 51 гривні і витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень.
В судовому засіданні представник позивача підтвердила викладені обставини та просила задовольнити позовні вимоги.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Про день та час слухання справи був повідомлен належним чином, причина неявки суду не відома. Суд розглядає справу в порядку ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що дійсно відповідно до укладеного договору про надання банківських послуг від 31.08.2006 року відповідач ОСОБА_1 отримала кредит в розмірі 4000, 00 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 48.00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном
повернення , що відповідає строку дії картки. Однак відповідач свої зобов'язання по погашенню кредиту та нарахованих відсотків належним чином не виконує, у зв'язку з чим станом на 25.05.2008 року має заборгованість в розмірі 3759, 79 гривень, яка складається з: заборгованість за кредитом - 2567, 99 гривень, заборгованість по процентам за користування кредитом - 1191, 80 гривень..
Згідно зі ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюється договором.
Договором передбачена сплата відсотків за користування кредитом у розмірі 48.00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення строку дії картки.
Статтею 651 ЦК України передбачено, що договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
У зв'язку з тим, що відповідачем істотно порушуються умови договору про надання банківських послуг від 31.08.2006 року, відповідач значною мірою позбавляється того, на що він розраховував при укладенні цього договору - отримання відсотків за користування кредитними коштами.
Тому, слід розірвати договір про надання банківських послуг від 31.08.2006 року, укладений між ПриватБанком та ОСОБА_1 та стягнути з ОСОБА_1 на користь Горлівської філії Приват Банку суму заборгованості в розмірі 3759, 79 гривень, витрати по сплаті судового збору в сумі 51 гривні і витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 207, 526, 527, 530, 651, 1048 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Горлівської філії Приват Банку:
• • суму заборгованості в розмірі 3759 ( три тисячі сімсот п'ятдесят дев'ять ) гривень 79 копійок,
• • витрати по сплаті судового збору в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривні,
• • витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцять) гривень.
Договір про надання банківських послуг від 31.08.2006 року, укладений між Приват Банком та ОСОБА_1 - розірвати.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.