Судове рішення #747209
№ 2-308-07

№ 2-308-07

РІШЕННЯ

іменем України

23 лютого 2007 року            Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді - Надворної О.С., при секретарі -Нешта Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вільнянськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа : Вільнянсь-ка нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до до ОСОБА_2, третя особа : Вільнянська нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно договору купівлі-продажу від 06.05.2005 року , посвідченого приватним нотаріусом Вільнянського район­ного нотаріального округу ОСОБА_3, і зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1, він придбав у відповідача житловий будинок, розташований за адресою: : АДРЕСА_1. Також ОСОБА_1 вказує, що при купівлі будинку він сплатив гроші і придбав у відповідача земельну ділянку, на якій був розташований цей будинок. На підставі цього договору за позивачем було зареєстро­вано в орендному підприємстві Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації право власності на вищевказаний будинок. Але в оформленні права власності на земельну діля­нку йому було відмовлено. Тому позивач прохає суд визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0,57 га, на якій розташований придбаний ним будинок.

В судовому засіданні позивач наполягає на заявлених позовних вимогах.

Відповідач ОСОБА_2 не заперечує проти задоволення позову і пояснив суду, що рішенням Вільнянського райсуду Запорізької області від 02.12.2004 р. за ним в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_4 було ви­знано право власності на житловий будинок та господарчі будівлі і споруди в його дворі за адресою: АДРЕСА_1. Зе­мельна ділянка, на якій розташований вищевказаний будинок, належала на праві власнос­ті його матері ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 померла, і залишила заповіт, яким все своє майно заповідала йому. Після смерті матері він написав заяву до Вільнянської нотаріальної контори про прийняття спадщини, і йому було видано Свідоцт­во про право на спадщину матері у вигляді грошових вкладів, але право власності на зе­мельну ділянку він своєчасно належним чином не оформив. 06.06.2005 року між ним і по­зивачем у справі було укладено договір купівлі-продажу будинку. Також між ними була досягнута домовленість про продаж земельною ділянки, на якій розташований вищезазна­чений будинок. ОСОБА_1 сплатив йому гроші і за будинок, і за земельну ділянку. Але пізніше з'ясувалася, що в укладеному договорі прямо не зазначено про те, що разом з будинком було продано і земельну ділянку, на якій він розташований. За вищезазначених обставин, він вважає, що вимоги позивача є обгрунтованими і їх необхідно задовольни­ти.

Вільнянська нотаріальна контора заперечень проти позову суду також не надала.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази у справі, дійшов наступних висновків:

Право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,25 га на території с Уральське Вільнянського району Запорізької області підтверджено Держав­ним актом на право приватної власності на землю НОМЕР_2, виданим головою Ма-ксимівської сільської Ради 29.04.1996 року, і зареєстрованим в Книзі записів державних

 

 

2

актів на право приватної власності на землю за № 16 на підставі рішення Максимівської сільської Ради НОМЕР_3(а.с.8).

Факт смерті ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджено Свідоцтвом про смерть НОМЕР_4 (а.с.9).

З оглянутої судом спадкової справи НОМЕР_5 після смерті ОСОБА_5(копія якої до­лучена до матеріалів справи) вбачається, що відповідно складених 29.12.1997 року і 04.01.2005 року заповітів ОСОБА_5 все своє майно, враховуючи вищевказану земельну ділянку, заповідала ОСОБА_2. У встановлений законом строк ОСОБА_2  звернувся до Вільнянської нотаріальної контори з заявою про прийняття спад­щини, і 15.12.2006 року йому було видано Свідоцтво про право на спадщину у вигляді грошових вкладів. Згідно матеріалів спадкової справи - ОСОБА_2 є єдиний спадкоємець після ОСОБА_5

Відповідно до змісту ст.1216 ЦК України, у зв'язку із смертю спадкодавця спадщи­на відкривається на те майно, яке належало покійному на день його смерті на праві при­ватної власності.

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).Спадок не може бути прийнятим частково. Спадкоємець, який прийняв частину спад­щини, вважається таким, що прийняв усю спадщину.

Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу від­криття спадщини (ч.5 ст.1268 ЦК України).

Отже, оскільки відповідачу було видано Свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_5 у вигляді грошових вкладів, і він є єдиним спадкоємцем, то відповід­но вважається, що він прийняв весь спадок, враховуючи і земельну ділянку.

Будинок АДРЕСА_1, якій належав ОСОБА_2 на підставі рішення Вільнянського райсуду Запорізької області від 02.12.2004 р.(а.с.18), було продано ОСОБА_1 згідно договору купівлі-продажу від 06.06.2005 року. Як пояснили сторони в судовому засіданні, при купівлі-продажу будинку одночасно між ними було досягнуто домовленість і про продаж земельної ділянки, на якій розташований цей будинок; ОСОБА_1 сплатив ОСОБА_2 гроші і за будинок, і за ділянку. Але документально купівлю земельної ділян­ки не було оформлено.

Відповідно ч.1 ст.377 ЦК України, до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

Отже, з урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обгрунтованими, і вважає за необхідне визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0,57 га, на якій розміщений житловий будинок ОСОБА_1.

Керуючись ст.,ст.16, 377 ЦК України, Законом України «Про власність», ст., ст. 10, 60,212, 215,294 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ : Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ді­лянку площею 0,57 га, на якій розміщений житловий будинок ОСОБА_1.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області шля­хом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Вільнянського район­ного суду Запорізької області заяви про апеляційне оскарження .Апеляційна скарга пода­ється протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: О.С.Надворна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація