Судове рішення #7468540

  Справа № 2-53/10

РІШЕННЯ

      Іменем          України

            05 січня 2010 року             Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі головуючого судді - Соловйової Л.Я.

при секретарі - Дементьєвій І.С.

за участю позивача - ОСОБА_1,  який є також законним представником неповнолітнього сина ОСОБА_2,  представника позивача -  ОСОБА_3;

відповідача - ОСОБА_4,   його представника - ОСОБА_5

представників третіх осіб: ОСОБА_6, виконкому Інгулецької районної в місті ради м.Кривого ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі Інгулецького районного суду м.Кривого Рогу цивільну справу за позовом  ОСОБА_1,  який є також законним представником неповнолітнього сина - ОСОБА_2 до ОСОБА_4, Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація № 20», треті особи по справі на стороні позивача без самостійних вимог - виконком Інгулецької районної в місті ради м.Кривого Рогу, ОСОБА_6  про усунення перешкод в користуванні житлом, зміну умов договору найму житлової квартири,  зобов»язання відкрити окремий фінансовий  рахунок для сплати комунальних послуг і укласти окремий договір найму житлового приміщення,

                                            ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся  в суд від свого імені та в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 з позовом до відповідача, просив  змінити умови договору найму житлової квартири, яка складається з  трьох ізольованих кімнат, загальною площею-59,6 кв.м., житловою площею-42,7 кв.м., розташованої за адресою: АДРЕСА_1, виділивши позивачу та його неповнолітньому сину в користування дві ізольовані житлові кімнати, позначені на плані квартири літерами «2» площею 12,3 кв.м. та «4», площею 12,1 кв.м.; у користуванні відповідача залишити кімнату розміром 18,3 кв.м.,  зобов»язати КЖП №6 відкрити на ім»я ОСОБА_1 окремий фінансовий особовий рахунок для сплати комунальних платежів та укласти з ним окремий договір найму житлового приміщення.

            В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 неодноразово уточнював та доповнював свої позовні вимоги,   просить зобов»язати ОСОБА_4 припинити чинити перешкоди йому та його неповнолітньому сину ОСОБА_2 у користуванні житловим приміщенням та надати позивачу дублікати ключів  від вхідних дверей, дверей ванної кімнати та дверей кухні у квартирі, що розташована за адресою: АДРЕСА_2.;  зобов»язати КП «ЖЕО №20» змінити умови договору найму житлової квартири АДРЕСА_3, виділивши позивачу та його неповнолітньому сину ОСОБА_2 в користування дві ізольовані кімнати, позначені на плані квартири цифрами  «2» - площею 12,3 кв.м. та  цифрою «4», площею 12.1 кв.м., залишивши у користуванні відповідача ізольовану житлову кімнату, позначену на плані квартири цифрою «3», площею 18.3 кв.м.; залишити у спільне користування  ОСОБА_1,  неповнолітнього ОСОБА_2 та  ОСОБА_4 коридор,   кухню,   дві кладовки і  ванну кімнату.  Також просить зобов»язати КП «Житлово-експлуатаційна організація № 20» відкрити на ім»я ОСОБА_1 окремий фінансовий особовий рахунок для сплати комунальних платежів та укласти з ним окремий договір найму житлового приміщення.

           Свої вимоги позивач обгрунтовував тим, що він та  відповідач ОСОБА_4 зареєстровані та проживають в  ІНФОРМАЦІЯ_1. Квартира не приватизована, складається з 3-х кімнат.   Від шлюбу з ОСОБА_8, який був укладений 08.12.2007р. він має неповнолітнього сина ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2. Син також зареєстрований за вищевказаною адресою. Дружина ОСОБА_6 проживає з ним в спірній квартирі без реєстрації і не заявляє вимог щодо реєстрації.

    З червня 2008 року стосунки між ним та батьком – відповідачем ОСОБА_4 погіршились. У жовтні 2008 року відповідач заборонив позивачу та його дружині користуватися спірною квартирою. Відповідач змінив замок на вхідних дверях, а також встановив замок на дверях  кухні, ванної кімнати та однієї із спалень, через що позивач змушений був тимчасово залишити спірну квартиру.   ОСОБА_4 перешкоджає йому у реалізації права на житло. Вони  не можуть дійти згоди щодо розділу фінансового особового рахунку та стосовно порядку користування  квартирою, у зв»язку з чим змушений звернутися до суду.

    В судовому засіданні позивач підтримав уточнені та доповнені вимоги. При цьому, пояснив, що  він зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3  з 13 вересня 2007 року.  У вказаній квартирі також проживає  і зареєстрований  відповідач  ОСОБА_4. Позивач, після одруження  08.12.2007 року у вказаній квартирі  став проживати з дружиною ОСОБА_6.  З  15.01.2009 року у спірній  квартирі   зареєстрований його син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

З червня 2008 року стосунки між  позивачем та батьком погіршились і через постійні сварки  26.10.2008 року він з вагітною дружиною змушені були покинути квартиру. Окрім цього, батько  розпочав  ремонт  в квартирі, а його дружина не могла виносити запах краски та стала себе погано почувати.  Боячись за те, що дружина може втратити ненароджену дитину, вони просили батька припинити ремонт в квартирі.  Однак, останній навмисно продовжував його здійснювати.

 Також батько змінив замок у вхідних дверях квартири, поставив замки на дверях в кухню, ванну кімнату та одну із спалень. Він просив надати йому дублікати ключів, однак батько говорив, що вони там проживати не будуть, це його квартира.

Лише 10.08.2009 року  він з сім»єю повернувся в спірну квартиру. Батько на той час ключі від кухні, ванної кімнати став залишати в дверях.  

За весь час реєстрації в спірній квартирі він сплачує комунальні послуги нараховані на нього та його малолітнього сина. Окрім цього, він уклав договір реструктуризації заборгованості по КЖП №6,  та сплачував заборгованість по комунальним платежам.

Також позивач пояснив, що на даний час  користується  кухнею і ванною кімнатою в спірній квартирі, але дублікатів ключів від дверей кухні і ванної кімнати в нього немає і він не впевнений, що в подальшому ОСОБА_4 не буде перешкоджати користуватися квартирою, тому що батько звернувся до суду з позовом про виселення із квартири позивача та його неповнолітнього сина та вимагає знятися з реєстрації у квартирі.   Іншого житла у нього та в його неповнолітнього сина не має.   Його дружина ОСОБА_6  є власником 1/ 3 частини 2-х кімнатної квартири по вул.Кимівська,39/4 в м.Кривий Ріг. Іншими співвласниками зазначеної 2-х кімнатної квартири є його теща та брат його дружини.  У вказаній квартирі він ніколи не був зареєстрований і там жити не бажає, оскільки значно погіршаться умови для проживання дитини.  Також зазначив, що відповідач надав невірну інформацію про те, що його дружина начебто має у власності  житло в м.Кривому Розі по вул.Ярославська,8/20.   Просить його уточнені  вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача підтримав уточнені позовні  вимоги та суду пояснив, що позивач і  відповідач ОСОБА_4 зареєстровані в 3-х кімнатній квартирі АДРЕСА_4.   Після укладення шлюбу, з 08 грудня 2007 року, позивач проживав у вказаній квартирі з дружиною.  ОСОБА_4 неприязно ставився до дружини позивача та почав чинити перешкоди в користуванні квартирою. ОСОБА_1 з дружиною змушені були покинути житло. Відповідач встановив  на дверях кухні і ванної кімнати нові ручки з вмонтованими замками, дублікати ключів від цих кімнат позивачу не надавав.  Після народження сина ОСОБА_2, 08.12.2008 року, останнього було зареєстровано за місцем реєстрації батька – в квартирі АДРЕСА_4.  ОСОБА_1 намагався  домовитись з відповідачем щодо порядку користування квартирою, однак останній не бажав вирішувати це питання добровільно.  Вважає, що позивач з неповнолітнім сином мають законне право на проживання та користування спірною квартирою.  А в разі спору позивач вправі вимагати укладення з ним окремого договору найму і виділення ізольованих житлових кімнат.  Позивач звернувся до суду за захистом свого права 27 січня 2009 року. Однак, відповідач навмисно не являвся до суду в судові засідання та займав таку позицію, щоб пройшов термін 6-ть місяців з того моменту, як позивач змушений був залишити квартиру. Просить вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_4  в судовому засіданні  позовні вимоги не визнав  та пояснив, що він є основним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_5, в якій також проживає  і  зареєстрований його син ОСОБА_1. ОСОБА_1 був зареєстрований в квартирі тимчасово.  Квартира 3-х кімнатна, не приватизована, кімнати ізольовані.  Син ОСОБА_1  з  грудня 2007 року почав проживати  у вказаній квартирі з дружиною.  Він надавав кошти, щомісяця 800 гривень на харчування і оплату комунальних послуг. Приготуванням їжі та питаннями оплати комунальних послуг займалася його невістка.  Приблизно  в червні-липні 2008 року між ним і ОСОБА_6 склалися неприязні стосунки.  Потім пояснив, що в квітні 2008 року його невістка пішла жити до матері, а син залишив квартиру 20 жовтня 2008 року, а 26 жовтня 2008 року син з невісткою вивезли речі.  Замки в дверях кухні і ванної кімнати він не встановлював, замок  є лише в дверях кімнати, в якій проживає ОСОБА_1.  Доказів про те, що він встановив нові  замки в дверях кухні і ванної кімнати позивачем не надані,  ці обставини не доведені.

 Після народження онука ОСОБА_2, останній був зареєстрований  в спірній квартирі.  На даний час він проживає в кімнаті розміром 12,3 кв.м., позивач з сім»єю  - в кімнаті розміром 12,1 кв.м.,  кімната розміром  18.3 кв.м. спільна.  Він здійснює оплату 1/ 3 частини нарахованих комунальних платежів на спірну квартиру.  Проти  проживання сина ОСОБА_1 в квартирі  АДРЕСА_4 він не заперечує, але хоче, щоб син виписався. Не бажає, щоб  у вказаній   квартирі проживала дружина позивача – ОСОБА_6 та малолітній ОСОБА_2, якого він не вважає членом своєї сім»ї. Він звернувся до суду з іншим позовом про визнання  його сина та внука такими, що втратили право на проживання у зазначеній квартирі та виселення їх з квартири.  

    Просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

    Представник відповідача ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_4 не чинить перешкод позивачу в користуванні квартирою та окремими кімнатами.  Позивач із сім»єю з серпня 2009 року  проживають в квартирі і користуються кухнею і ванною кімнатою.  Сліди установки нових замків – відсутні, доказів наявності замків  - не надано. Надання в користування позивачу та його сім»ї двох кімнат площею 12,3 кв.м.  і  12,1 кв.м. погіршить  їх  житлові умови, оскільки на кожного з них припаде менше встановленого законом мінімуму житлової площі та буде перешкодою для отримання  іншого житла.  Просить відмовити позивачу  у задоволенні  його  вимог в повному обсязі.

    Представник відповідача – КП «Житлово-експлуатаційна організація №20» - ОСОБА_10 в судовому засіданні пояснив, що розділити особовий рахунок та укласти окремі договори найму квартири можливо і  за добровільною  згодою  між  сторонами. Заперечень проти позову  не має. В подальшому представник КП «ЖЕО №20» в судове засідання не являвся, надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника підприємства, позовні вимоги визнають.

Третя особа – ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснила, що вона почала проживати в ІНФОРМАЦІЯ_4  після одруження з ОСОБА_1 - з грудня 2007 року.   Бюджет з чоловіком в них був спільний і вона особисто ходила платити комунальні послуги, які нараховувались на ОСОБА_1. Відповідач, який  також проживає у вказаній квартирі, давав кошти для придбання продуктів харчування. Вона прала і готувала їжу для всієї сім»ї, спільно харчувалися за кошти її з чоловіком та кошти відповідача. Між відповідачем та ними  певний час були нормальні стосунки.  Але в подальшому, відповідач став   створювати умови, за яких вона, будучи вагітною, не могла проживати в квартирі.  Між нею та відповідачем погіршились стосунки.   Боячись за те, що може втратити ненароджену дитину-   26 жовтня 2008 року вона з чоловіком змушені були піти із спірної квартири, проживали у її матері в 2-х кімнатній квартирі за адресою: м.Кривий Ріг вул.Кимівська, 39/4.  Зазначена квартира належить її матері, брату та їй.  Іншого житла на праві власності в неї не має.  Відповідач надає недостовірні дані про те, що начебто є ще інше житло. Раніше у неї, її брата та матері  була 3-х кімнатна квартира, але в подальшому ця квартира була продана та взамін придбана 2-х кімнатна по вул.Кимівська,39/4. Вона самостійно розпорядитися двохкімнатною квартирою не може, тому що також власниками цієї квартири є її мати та повнолітній брат.  

  08.12.2008 року вона народила сина ОСОБА_9. Лікарі дійшли висновку, що у дитини астматичний стан через те, що вона, коли була вагітна, вимушена була дихати випаровуванням краски  і пилом, оскільки ОСОБА_11 довгий час робив в квартирі ремонт.  Після того, як вони виїхали з квартири, ОСОБА_4 за 2 тижні закінчив ремонт.  Вони навідувались іноді  до спірної квартири,  де  знаходились  їх  речі, приходилось брати речі для переодягнення та через тиждень виявили,  що  кухня  і  ванна кімната  закриті  на  замок, ключів від цих кімнат в них не було. А тому і не мали змоги проживати в цій квартирі.   Вона не ставить питання про її реєстрацію у спірній квартирі, самостійних вимог не заявляє.   Просить задовольнити  позовні  вимоги  ОСОБА_1.

    Представник третьої особи – виконкому Інгулецької районної в місті ради м.Кривий Ріг в судовому засіданні зазначила, що оскільки  малолітній ОСОБА_2 зареєстрований в спірній квартирі, іншого житла немає, то вважає можливим задовольнити позовні вимоги стосовно  поділу житлової площі.  Також вважає, що ОСОБА_1 та  малолітньому ОСОБА_2 не чиняться перешкоди в користуванні жилим приміщенням, тому стосовно задоволення  вимоги про усунення перешкод позивачу  в користуванні спірною квартирою покладається на вирішення суду.

    Допитаний в якості свідка позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що він раніше проживав за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 разом з матір»ю. 13.09.2007 року він зареєструвався до батька АДРЕСА_6 та  з 08.12.2007 року  проживає у  вказаній  квартирі  з  дружиною ОСОБА_6. Остання зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_6.  У спірній квартирі проживає також відповідач, який є його батьком.  Він з дружиною вибрали одну кімнату в квартирі та проживали в ній,  відповідач мешкав в іншій кімнаті, робив в ній ремонт, красив.  ОСОБА_11 навмисно робив так, щоб вони не змогли мешкати  разом  з  ним та  виїхали з квартири. Відповідач погрожував його дружині, казав, що вона не буде мешкати разом з ним.   26.10.2008 року вони покинули квартиру, однак  іноді  навідувались до своєї кімнати в спірній квартирі, де залишались їх речі: ліжко, 2 тумбочки, телевізор, комод, холодильник, комп»ютер, їхні речі та придбані для дитини речі.  В цій кімнаті він поставив замок тому, що там знаходилися  речі.

Відповідач ОСОБА_11  в дверях кухні і ванної кімнати поставив нові ручки із замками. Раніше ключі від вказаних замків знаходились в ручках дверей і відповідач їх не забирав,  а коли вони залишили квартиру, то через деякий час ключі від кухні і ванної кімнати зникли, двері залишились закритими.  10 серпня 2009 року він з дружиною та малолітнім сином переїхали знову до квартири №7 по вул.Алма-Атинській в м.Кривий Ріг, після того, як відповідач  ключі став залишати в дверях.  Також свідок пояснив, що  домовленості про тимчасову реєстрацію   його у вказаній квартирі з відповідачем не було.  Ключі від вхідних дверей квартири у них були. Окрім цього, пояснив,  що відповідач надає неправдиві пояснення про те, що ОСОБА_6 залишила квартиру в квітні 2008 року, а він начебто 20 жовтня 2008 року. Все це не відповідає дійсності, з квартири  вони пішли 26 жовтня 2008 року, а речі взагалі не вивозили. Складені відповідачем акти від 10.07.2009 року та від 21.07.2009 року також не відповідають дійсності.

    Із пояснень свідка ОСОБА_6 слідує, що вона  з 08.12.2007 року стала проживати із своїм чоловіком ОСОБА_1  в квартирі АДРЕСА_7. У вказаній квартирі також проживає її свекор – відповідач ОСОБА_11.  Коли вона була вагітна, відповідач почав робити в квартирі ремонт: красив, прикручував гіпсокартон, шпаклював. Вона не могла дихати випаровуваннями  краски, пилом.   В червні 2008 року стосунки між нею та ОСОБА_11 погіршились.  Останній не бажав, щоб вона проживала в квартирі, його не влаштовувало як вона порається по господарству, він виказував погрози на її адресу.  Через скандали між ними та  з приводу ремонту, вона з чоловіком змушена була виїхати з даної квартири.  На дверях кухні та ванної кімнати в спірній квартирі були установлені ручки із замками, в яких були вставлені ключі.   Коли вони приходили навідуватися до своєї кімнати у вищевказаній квартирі, то потрапити в кухню і ванну не мали змоги, тому що ключі в замках  дверей  ванної та кухні - були відсутні.  Зазначених ключів у них не було.  На даний час вона проживає в спірній квартирі разом з чоловіком та їх сином ОСОБА_9.  Відповідач ОСОБА_11 постійно з ними не проживає, мешкає у своєї співмешканки, рідко навідується до квартири.

    Вислухав сторони, представників сторін, третіх осіб,  допитавши свідків, дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7 з 13 вересня 2007 року прописаний за адресою: АДРЕСА_8  (а.с.5).  08 грудня 2007 року ОСОБА_1 уклав шлюб з ОСОБА_8, актовий запис №332 (а.с.7).  Батьками  малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 є позивач ОСОБА_1  і  ОСОБА_6 (а.с.8).

Згідно копії довідки  КЖП №6 від 19.01.2009р. -ОСОБА_1, його син ОСОБА_2 та батько ОСОБА_4 проживають в ІНФОРМАЦІЯ_8 (а.с.10).   Із виписки з особового рахунку, виданого КЖП №20 по квартирі АДРЕСА_7 вбачається, що вказана квартира належить до комунальної форми власності, загальна площа -59,60 кв.м.,  житлова площа- 42,07 кв.м..   Наймачем квартири є ОСОБА_4, який зареєстрований 03.01.1978 року. В квартирі також зареєстровані: ОСОБА_2, 08.12.2008 року народження- з 15.01.2009р. та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7 – з  13.09.2007р. (а.с.108-110).  

12.01.2009 року ОСОБА_1 уклав  з КЖП №6 договір про реструктуризацію заборгованості по квартирі за адресою: АДРЕСА_9, яка виникла станом на 01.01.2009р. в сумі 1610 грн.39 коп.. Строк дії договору встановлений до 01.05.2010 року (а.с.11-12).

Із акту складеного представником КЖП №20  в присутності свідків від 10.07.2009р. вбачається, що квартира АДРЕСА_10 складається з 3-х кімнат, в одній із яких встановлений замок. Зі слів сусідів замок встановлений  на дверях кімнати ОСОБА_1,  який на даний час в квартирі на проживає. Інших замків або слідів від їх установки – комісією не виявлено (а.с.197).

Із  акту від 10.07.2009р., слідує, що ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_11 не проживає з 20.10.2008 року по день складення акту – 10.07.2009р. (а.с.224). Із акту  від 21.07.2009р., складеного майстром КЖП №20 в присутності свідків, вбачається, що ОСОБА_6 з 03.04.2008 року по 20.07.2009р. проживає разом із сином АДРЕСА_12 (а.с.225).

ОСОБА_4 і ОСОБА_1 здійснювали оплату комунальних послуг по квартирі АДРЕСА_13 (а.с.229-235, 238, 240, 242,244).

Нерухомості  в м.Кривому Розі на ім»я ОСОБА_1 в КП ДОР «Криворізьке БТІ» не зареєстровано, що підтверджується довідкою від 26.06.2009р. (а.с.162).  За  ОСОБА_12 в Криворізькому БТІ зареєстровано 1/ 3 частку  2-х кімнатної квартири, розміщеної в АДРЕСА_14 на підставі договору купівлі-продажу від 12.03.2008р.    Також зазначено, що за ОСОБА_8 зареєстровано 1/ 3 частку в 3-х кімнатній квартирі в.АДРЕСА_15 згідно розпорядження УЖКХ  від 13.08.2007 року (а.с.223).  

 Однак, згідно копії  договору купівлі-продажу від 12.03.2008р., слідує, що  ОСОБА_6, ОСОБА_13,  ОСОБА_14 продали належну їм на  праві приватної власності  3-х кімнатну квартиру АДРЕСА_16 (а.с.270).  ОСОБА_15 знята з реєстрації за вищевказаною адресою  28.02.2008р. та  з 03.04.2008р. зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_9 (а.с.273-274).

Згідно копії свідоцтва про право власності на житло № J 650 від  26.09.2007р. – квартира АДРЕСА_17 належить на праві приватної спільної часткової власності ОСОБА_16 1/ 2 частка і ОСОБА_17 1/ 2 частка(а.с.105).  Копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно підтверджується, що ОСОБА_16  і ОСОБА_17 належить по 1/ 2 частині квартири АДРЕСА_18.  Судом встановлено, що позивач не являється власником зазначеного житла (а.с.107).

За результатами засідання комісії від 06.01.2009р. КЖП-20 визнано переможцем конкурсу з визначення управителя будинку, споруди або групи будинків комунальної власності міста на території Інгулецького району м.Кривого Рогу, у зв»язку з чим  Договір на управління житловими будинками укладений 03.01.2007 р.  між УЖКГ виконкому міськради та КЖП №6 припинив свою дію (а.с.66, 67).     21 січня 2009 року, обслуговування жилих будинків  на території  Інгулецького району м.Кривого Рогу здійснює ОСОБА_18 житлове підприємство №20 (а.с.70-75).

Ухвалою Інгулецького районного суду м.Кривого Рогу від 11.12.2009 року,  замінено відповідача ОСОБА_18 житлове підприємство № 20 на ОСОБА_18  підприємство «Житлово-експлуатаційна організація № 20», в зв»язку із зміною назви (а.с.245, 217-221).

Ухвалою Інгулецького районного суду м.Кривого Рогу від 09.11.2009 року було роз»єднано  цивільну  справу в самостійні провадження за даним позовом та позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_1 та малолітнього ОСОБА_2 такими, що втратили право на користування жилою квартирою № 7 по вул.Алма-Атинській, 61 в м.Кривий Ріг та виселення зі спірної квартири (а.с.195-196).

Також із пояснень сторін в судовому  засіданні  встановлено, що відповідач ОСОБА_4  чинить перешкоди позивачу та дитині останього  у користуванні  квартирою №7 по вул.Алма-Атинській, 61  в м.Кривому Розі, наполягає на знятті їх з реєстрації  та звернувся до суду з позовом про визнання позивача та малолітнього онука такими, що втратили право користування спірною квартирою і виселення із квартири.  Дублікатів  ключів від дверей кухні і ванної кімнати вказаної квартири у позивача не має.  Також встановлено, що ключі від вхідних дверей квартири у позивача є.   Позивач за захистом своїх прав звернувся до суду своєчасно-27 січня 2009 року.

Викладеним обставинам відповідають правовідносини, щодо порядку користування житловим приміщенням в будинках державного житлового фонду, зміни договору найму жилого приміщення на вимогу члена сім»ї наймача.

Відповідно до ст.64 ЖК України, члени сім»ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов»язки, що випливають з договору найму жилого приміщення.  

Позивач  і відповідач проживають в неприватизованій квартирі АДРЕСА_19.  Відповідач ОСОБА_4 є батьком позивача ОСОБА_1 та відповідно до ч.2 ст.64 ЖК України останній є членом сім»ї наймача жилого приміщення і має право користуватися  жилим приміщенням нарівні з ОСОБА_4.

Зазначене жиле приміщення складається з трьох жилих, ізольованих  кімнат розмірами:  12,3 кв.м., 12,1 кв.м. і 18,3 кв.м. та приміщень загального користування: коридору, кухні, ванної кімнати, двох кладовок (а.с.9).

 На даний час в спірній квартирі  зареєстровані відповідач ОСОБА_4, позивач ОСОБА_1 і неповнолітній ОСОБА_2.  Позивач  ОСОБА_1 вселився в 2007 році та зареєструвався у спірній квартирі за згодою відповідача, при цьому угоду про порядок користування житловим приміщенням вони не укладали.  Між позивачем та відповідачем виникли неприязнені стосунки з червня 2008 року.  Також встановлено, що позивач разом з дружиною залишили спірну квартиру лише 26 жовтня 2008 року,  що підтверджується поясненнями ОСОБА_1 і ОСОБА_6, які були допитані в судовому засіданні як свідки та попереджені про кримінальну відповідальність по ст.384  КК України за дачу завідомо неправдивих пояснень. 10 серпня 2009 року позивач з дружиною та малолітнім сином  знову стали проживати у ІНФОРМАЦІЯ_10 і проживають на даний час, що не заперечується відповідачем. Позивач просить виділити в його користування та користування його неповнолітнього сина ОСОБА_2 дві ізольовані кімнати розміром 12,3 кв.м. і 12,1 кв.м., відповідачу залишити в користування житлову  кімнату розміром   18,3 кв.м..

 Судом встановлено, що жиле приміщення, яке просить виділити в користування позивач, відповідає вимогам ст.63 ЖК України, а тому відповідно до ст.104 цього Кодексу член сім»ї наймача вправі вимагати за згодою інших членів сім»ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму. У разі відмовлення членів сім»ї дати згоду на укладення окремого договору найму - спір може бути вирішено в судовому порядку.  

Як зазначає Пленум Верховного Суду в п.16 постанови від 12.04.1985 року № 2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України»  в силу ст.104 Житлового кодексу  суд вправі задовольнити вимоги члена сім»ї наймача про поділ жилого приміщення, якщо жилу площу, що припадає на нього (або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування жилим приміщенням), може бути виділено у вигляді ізольованого приміщення, яке складається з однієї  або кількох  кімнат, розмір якого не менше встановленого для надання одній особі, а також штучно не погіршувати житлові умови позивача.  

При поділі  жилого приміщення за вимогою члена сім»ї наймача йому може бути виділено ізольоване жиле приміщення розміром меншим  за жилу площу, що припадає на нього.  

    Суд розглядає цивільну справу відповідно до ст.11 ЦПК України в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

 Із матеріалів справи вбачається, що загальна житлова площа складає: 42,7 кв.м., тобто на позивача, його малолітнього сина та відповідача припадає по 14,23 кв.м..

Виділення позивачу та його неповнолітньому сину двох кімнат площею  12,3 кв.м.  і 12,1 кв.м.  штучно не погіршує житлові умови позивача та дитини, оскільки в такому випадку на кожного із них припадає по 12,2 кв.м.  і не може бути підставою для визнання їх потребуючими поліпшення житлових умов.  

              За таких обставин, суд вважає за можливе задовольнити вимоги позивача про                    зобов»язання ОСОБА_4 усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_1 та неповнолітнім ОСОБА_2, житловим приміщенням шляхом  надання  ОСОБА_1  дублікатів ключів  від дверей ванної кімнати та дверей кухні у квартирі, що розташована за адресою АДРЕСА_9.  В частині вимог про зобов»язання надати ключі від вхідних дверей – відмовити, оскільки встановлено, що такі ключі позивач має.

  Підлягає задоволенню і вимога про зобов»язання  КП «ЖЕО №20» змінити умови договору найму, виділивши позивачу та його сину в користування дві ізольовані кімнати, оскільки  жиле приміщення може бути виділено у вигляді   ізольованого приміщення, яке складається з двох кімнат, розмір якого не менше встановленого для надання одній особі. Відповідачу  виділити одну жилу кімнату розміром  18,3 кв.м..  Залишити у спільному  користуванні ОСОБА_1,  ОСОБА_2 та  ОСОБА_4 коридор,   кухню,    дві кладовки,  ванну кімнату.

Також слід задовольнити вимогу про  зобов»язання Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація № 20» відкрити на ім»я ОСОБА_1 окремий фінансовий особовий рахунок для сплати комунальних платежів та укласти з ним окремий договір найму житлового приміщення.

     

        На підставі ст.ст.63,64, 103, 104 ЖК України та керуючись ст.ст.10,11,60, 88, 212 -215 ЦПК України,    суд,-

ВИРІШИВ:

                     Позовні вимоги задовольнити частково.

                    Зобов»язати ОСОБА_4 усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_1 та неповнолітнім ОСОБА_2 - житловим приміщенням, шляхом  надання  ОСОБА_1  дублікатів ключів  від дверей ванної кімнати та дверей кухні у квартирі, що розташована за адресою АДРЕСА_9.

Зобов»язати ОСОБА_18 підприємство «Житлово-експлуатаційна організація № 20» змінити умови договору найму житлової квартири АДРЕСА_4, виділивши ОСОБА_1 та його неповнолітньому сину ОСОБА_2 в користування дві ізольовані кімнати, позначені на плані квартири цифрами  «2» - площею 12.3 кв.м. та  цифрою «4», площею 12.1 кв.м., залишивши у користуванні відповідача-Аксьонова ОСОБА_19 ізольовану житлову кімнату, позначену на плані квартири цифрою «3», площею 18.3 кв.м..  

  Залишити у спільне користування ОСОБА_1,  ОСОБА_2 та  ОСОБА_4 коридор, позначений на плані квартири цифрою «1», площею 6.2 кв.м.;  кухню, позначену на плані квартири цифрою «5», площею     7.4 кв.м.;   кладовку-1, позначену на плані квартири цифрою «6», площею 0.4 кв.м.;   кладовку-2, позначену на плані квартири цифрою «7», площею 0.4 кв.м.;  ванну кімнату, позначену на плані квартири цифрою «8», площею 2.5 кв.м..

Зобов»язати ОСОБА_18 підприємство «Житлово-експлуатаційна організація № 20» відкрити на ім»я ОСОБА_1 окремий фінансовий особовий рахунок для сплати комунальних платежів та укласти з ним окремий договір найму житлового приміщення.

                 Стягнути з ОСОБА_4  на користь ОСОБА_1 судовий збір  в розмірі 8 гривень 50 коп.  та 7 гривень 50 коп. інформаційно-технічні витрати,  пов»язані з розглядом справи в суді.

                В іншій частині вимог – відмовити.

 

                 Рішення  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не подано. Заява подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо заяву подано, але скарга не надійшла в зазначений строк рішення набирає законної сили після закінчення 20- денного строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заяви та скарги подаються до апеляційного суду Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація