Судове рішення #7467138

Копія

Справа №1-25/10

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2010 року Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої судді                 Квятковської Л.Й.

при секретарі                                     Маришевій Г.М.

з участю прокурора                  Маржана  Р.В.

захисника                                                       ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові справу про обвинувачення

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України. позапартійного, ІНФОРМАЦІЯ_3, невійськовозобов’язаного, одруженого, на утриманні має одну малолітню дитину, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, працівника ПП «Чортківсир», м. Чорткова, інваліда 3 групи, несудимого, обвинувачується за ч.2 ст.286 КК України,

ВСТАНОВИВ:

17 листопада 2009 року біля 18 години водій ОСОБА_2, керуючи автомобілем НОМЕР_1 по вул. Копичинецькій в  м.Чорткові, допустив наїзд на пішохода ОСОБА_3, який рухався в попутному  для автомобіля напрямку, внаслідок чого потерпілий отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої травми грудей та живота, що супроводжувалось розривами внутрішніх органів та масивною внутрішньою кровотечею, від яких він після доставлення в Чортківську ЦКРЛ  помер.

Перед зіткненням водій автомобіля ГАЗ 4301 ОСОБА_2, з включеним ближнім світлом фар рухався по вул..Копичинецькій в сторону м.Чорткова, по ділянці дороги, яка має односторонній рух. При наближенні до перехрестя з автодорогою з сполученням «м.Чортків-смт.Заводське», по даній дорозі проїхав зустрічний автомобіль, світло якого осліпило водія ОСОБА_2.

Після цього ОСОБА_2, порушуючи вимоги п.п.1.10 « в частині визначення терміну « перешкода для руху», 12.3 Правил дорожнього руху України, в момент виникнення небезпеки для руху, вчасно не вжив заходів до безпечного об’їзду перешкоди, що призвело до наїзду на пішохода ОСОБА_3 з спричиненням йому тяжких тілесних ушкоджень від яких наступила смерть. Після скоєння ДТП водій ОСОБА_2 порушуючи вимоги п.2.10 Правил дорожнього руху України, не повідомивши відповідних органів залишив місце події.

Порушення водієм ОСОБА_2 вимог п.п. 1.10 ( в частині визначення понять «перешкода для руху»); 12.3 Правил дорожнього руху України перебувають в прямому причинному зв’язку із виникненням ДТП та спричиненням смерті  потерпілому.

Своїми діями ОСОБА_2, як особа, яка керує транспортним засобом, порушив правила  безпеки руху, що спричинило смерть потерпілому.  

Підсудній  ОСОБА_2 свою вину у вчиненому ним злочині визнав повністю, суду пояснив, що він працює водієм ПП «Чортківсир» і 17.11.2009 року біля 18 години повертаючись автомобілем НОМЕР_2 з м.Тернополя, проїжаючи в місті Чорткові по вулиці Копичинецькій, рухаючись в сторону центра міста, по дорозі, яка має односторонній рух, зі швидкістю біля 60 км/год, об’їхав двох пішоходів. Зустрічний автомобіль, який рухався в сторону смт. Заводське, включивши дальне світло фар осліпив його, крім того груз який він перевозив в кузові автомобіля спричиняв шум, тому він не почув удар і не побачив наїзду на пішохода, який рухався по дорозі в попутному напрямку. Тільки на вул.Незалежності коли його зупинили працівники міліції від них дізнався, що вчинив наїзд на пішохода. Приїхавши біля райвідділу оглянули автомобіль і виявили на ньому відсутність частини скла переднього правого світлоповертача. У вчиненому розкаюється. Просить його суворо не карати.

 Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_4, суду пояснив, що 17 листопада 2009 року  біля 21 год його дядько йому повідомив по телефону, що його батька біля заправки в м. Чорткові по вул. Копичинецькій збив автомобіль. Він поїхав на місце події, однак нікого там не було і він дізнався, що батька повезли в лікарню. Приїхавши в лікарню лікар черговий констатував йому смерть батька. Претензій до підсудного не має. Йому відшкодовано матеріальні та моральні збитки. Просить  суворо не карати підсудного.

Згідно пояснень свідка ОСОБА_5З.(а.с.37-38) , він був очевидцем, як вантажний автомобіль НОМЕР_3, який рухався перед ним по вул. Копичинецькій в напрямку м. Чорткова, збив пішохода і не зупинився, про що він повідомив працівників міліції.

Згідно пояснень свідка ОСОБА_6П.(а.с.39), який  перебував в автомобілі під керуванням ОСОБА_2 17.11.2009 року в якості пасажира. Однак про обставини скоєного пояснити нічого не може так як на момент вчинення ДТП  водієм ОСОБА_2 спав. В той день вони повертались з м. Тернополя  і везли груз, який спричиняв шум і їхали з невеликою швидкістю, оберігаючи груз.

Згідно висновку експерта № 241 (а.с.74-88) смерть гр.-на ОСОБА_3 настала від закритої травми грудей та живота, що супроводжувалась розривами внутрішніх органів та масивною внутрішньою кровотечею.    

 Вислухавши підсудного  ОСОБА_2, потерпілого ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що  дії підсудного ОСОБА_2, слід кваліфікувати за ч.2 ст.286 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. .

При призначенні виду та розміру покарання підсудному ОСОБА_2, суд  враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, призначити покарання згідно санкції ч.2 ст.286КК України у виді позбавлення волі. Однак, враховуючи особу підсудного ОСОБА_2, який вперше притягається до кримінальної відповідальності, у вчиненому розкаюється, виключно позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, на утриманні має одну малолітню дитину, дружина не працює, а перебуває у після родовій відпустці, працює, являється інвалідом 3 групи, є єдиним працездатним членом сім’ї, думку потерпілого, який претензій будь-якого характеру до підсудного не має, вину визнав, до призначеного  покарання застосувати ст.75, 76 КК України.

Речовий  доказ   а.с.92 – повернути  власнику.

Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_2  визнати  винним  у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України,  призначивши  покарання  у виді позбавлення волі на строк п’ять років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_2 від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком тривалістю три роки та з покладенням відповідно до ст.76 КК України обов’язку періодично з’являтись для реєстрації в органи  кримінально-виконавчої інспекції.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 залишити попередню- підписку про невиїзд.

Речовий доказ  а.с.87 – залишити  в користуванні власника.

На вирок можуть бути подані апеляції протягом 15діб з дня оголошення в апеляційний суд Тернопільської  області через  Чортківський  районний суд.

СУДДЯ: (підпис)

Копія вірна

Оригінал вироку знаходиться в Чортківському районному суді Тернопільської області в матеріалах справи №1-25/10.

Суддя Чортківського

районного суду:                                 ОСОБА_7

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація