Судове рішення #74642701

          Справа №  6-а-22/11


У Х В А Л А

                 "12" липня 2011 р.                                                                        м.Глобине  


          Глобинський районний  суд Полтавської області   

в складі : головуючої –судді Прикіпєлової Л.В.,

               при секретарі –       Таранець Л.П.,   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине заяву Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації про відстрочення виконання судового рішення по справі №2-а-723/09, -

встановив:


          Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації звернулося до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Глобинського районного суду  Полтавської області від 04.08.2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації про стягнення допомоги на оздоровлення. Свої вимоги заявник обґрунтовує тим, що виконання постанови Глобинського районного суду від 04.08.2009 року можливе лише при надходженні додаткових коштів від Міністерства праці та соціальної політики України. На підставі відсутності цільових коштів Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації просить відстрочити строк виконання постанови суду.

В судове засідання учасники процесу не з’явилися, надали заяви про розгляд заяви у їх відсутності, заявник наполягав на вимогах про відстрочення виконання судового рішення з урахуванням фінансування такого виконання з коштів державного бюджету.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Судом встановлено, що постановою Глобинського районного суду  Полтавської області від 04.08.2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Глобинської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, про стягнення допомоги на оздоровлення, вимоги позивача задоволені повністю. Ухвалою суду Харківського Апеляційного адміністративного суду від 04.01.2011 року апеляію УПСЗН Глобинської РДА повернуто скаржнику. Ухвлою Вищого адміністративного суду України від 26.04.2011 року ухвала Харківського апеляційного адміністративного судувід 04.01.2011 року залишено без змін.  Постанова Глобинського районного суду від04.08.2009 року набрала чинності.

Управлінням праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації не надано доказів щодо відсутності коштів у нього на рахунках для виконання зазначеної постанови.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за  наявності обставин,  що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку,  відсутність  присудженого майна  в  натурі,  стихійне лихо тощо),  державний виконавець може звернутися до  адміністративного суду першої інстанції, незалежно від  того,  суд  якої  інстанції  видав  виконавчий лист, що видав виконавчий  лист,  із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та  сторона  виконавчого  провадження - із заявою про відстрочення або  розстрочення  виконання,  зміну  чи  встановлення  способу  і порядку  виконання  судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення  виконання,  зміну  чи встановлення способу і порядку виконання   судового   рішення   може  бути  розглянуто  також  за ініціативою суду.

Із змісту ч. 2 ст. 263 КАС України вбачається, що підставою відстрочення виконання судового рішення є виняткові обставини, які ускладнюють виконання рішення .

Посилання Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації на відсутність бюджетного фінансування для здійснення соціальних виплат колегія суддів не  може розцінити як виняткову обставину, що ускладнює виконання судового рішення, з огляду на наступне.

Згідно частини 2 статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань. Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях також неодноразово зазначав, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань  (справи “Бурдов проти Росії”,  “Кечко проти України”).

Крім того, суд бере до уваги, що заявляючи  про відстрочення виконання постанови суду Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації не зазначає конкретний  строк, до якого необхідно відстрочити виконання судового рішення. Відстрочення ж виконання рішення до невизначеного моменту надходження додаткових коштів зводить нанівець виконання рішення суду, що є порушенням загальних засад адміністративного судочинства України та  ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка встановлює право особи на судовий розгляд та виконання відповідного судового рішення,  може спричинити надмірну тривалість або неможливість виконання зазначеної постанови.

 За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для відстрочення  виконання постанови  від 04.08.2009  року, у зв'язку з чим заява  Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації не підлягає задоволенню.

   Керуючись ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


УХВАЛИВ:    


В задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації про відстрочення виконання судового рішення по справі №2-а-723/09 - відмовити.   

Ухвала може бути оскаржена до  Харківського апеляційного адміністративного суду  через Глобинський районний суд Полтавської області протягом 5 днів з дня постановлення ухвали шляхом подання  апеляційної скарги .

СУДДЯ ГЛОБИНСЬКОГО

РАЙОННОГО СУДУ                                                  ОСОБА_2                                                                                                

                            


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація