Судове рішення #746354
Головуючий у I інстанції: Личко Г

Головуючий у I інстанції: Личко Г.К.                                                                                               Справа № 22-а-461/07

Суддя-доповідач: Онишкевич Т.В.                                                                                                     ряд. стат. звіту № 37

               

 

 

 

 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

22 травня 2007 року                                                                                                    м. Львів

 

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

 

головуючого-судді -                                               Онишкевича Т.В.,

суддів -                                                                  Улицького В.З., Багрія В.М.

при секретарі -                                                       Соколовській А.С.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву представника обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Свалявського районного суду Закарпатської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Березниківської сільської ради про визнання незаконним і скасування рішення, -                    

 

в с т а н о в и л а :

 

Ухвалою Свалявського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року залишено без задоволення заяву обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” про перегляд судового рішення від ІНФОРМАЦІЯ_4року за нововиявленими обставинами у справі НОМЕР_1 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Березниківської сільської ради про визнання незаконним і скасування рішення.

 

Вказану ухвалу в апеляційному порядку оскаржено представником заявника ОСОБА_3, яка у поданій апеляційній скарзі просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження покликаючись на те, що копію оскаржуваної ухвали від ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона отримала лише ІНФОРМАЦІЯ_2 року, хоча письмову заяву про її видачу подала до Свалявського районного суду ще ІНФОРМАЦІЯ_3 року, що і позбавило її можливості подати апеляційну скаргу вчасно.  

 

У судовому засіданні представник апелянта ОСОБА_3 заяву про поновлення строку апеляційного оскарження повністю підтримала та надала суду пояснення відповідно до її змісту.

 

Позивач ОСОБА_1 у апеляційному суді категорично заперечив можливість поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду.

 

Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися і суд, відповідно до ч. 2 ст. 102 КАС України, розглядає справу у їх відсутності.

 

Заслухавши суддю-доповідача та учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та доводи заявника у їх сукупності, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження задоволенню не підлягає з наступних підстав.

 

Згідно із ч. 2 ст. 253 КАС України судове рішення за наслідками провадження за нововиявленими обставинами може бути оскаржено в порядку, встановленому Кодексом для оскарження судових рішень суду відповідної інстанції.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Згідно із ч. 5 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Оскаржувана ухвала судом першої інстанції постановлена в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 року з участю представника обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” ОСОБА_3 Апеляційна скарга на неї подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження ІНФОРМАЦІЯ_2 року, тобто після закінчення встановленого законом п'ятиденного строку на апеляційне оскарження.

 

Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

 

Оцінюючи наведені апелянтом причини пропуску строку апеляційного оскарження ухвали Свалявського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для його поновлення, оскільки закон не пов'язує можливість апеляційного оскарження рішень адміністративного суду із отриманням копії відповідного рішення.       

 

Представник обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” ОСОБА_3 брала участь у судовому засіданні Свалявського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року і була присутня під час проголошення рішення суду першої інстанції. За таких обставин вона мала можливість у випадку незгоди із рішенням суду подати відповідну заяву про його оскарження у апеляційному порядку, однак даним правом не скористалася без поважних причин. У подальшому, маючи намір оскаржувати рішення суду, нею було подано апеляційну скаргу з пропуском встановленого законом строку.

 

За таких обставин у задоволенні клопотання скаржника про поновлення строку апеляційного оскарження слід відмовити, а апеляційну скаргу - залишити без розгляду.

 

Керуючись ст.ст. 102, ч. 4, 6 ст. 186, ч.2 ст. 253 КАС України, колегія суддів, -

 

у х в а л и л а :

 

Відмовити у задоволенні клопотання представника обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” про поновлення строку на апеляційне оскарження.

 

Апеляційну скаргу представника обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” на ухвалу Свалявського районного суду Закарпатської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року про залишення без задоволення заяви обласного дитячого туберкульозного санаторію “Човен” про перегляд судового рішення від ІНФОРМАЦІЯ_4 року за нововиявленими обставинами у справі НОМЕР_1 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Березниківської сільської ради про визнання незаконним і скасування рішення - залишити без розгляду.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

 

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.  

 

 

Головуючий                                                   Т.В.Онишкевич

 

                 Судді:                                                             В.З.Улицький

 

                                                                                   В.М.Багрій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація