Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
м. Дрогобич, вул. Війтівська Гора, 39, 82100, (03244) 2-32-36
20 березня 2007 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі.
головуючого-судді Д.М.Старунського
при секретарі Л. І.Пиль
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Літинської сільської ради, з участю третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання права власності на житловий будинок за законом,
- в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася з позовом про визнання права власності на спадкове майно. Позов мотивує тим, що у 1953 році вона одружилась з ОСОБА_4 і перейшла жити в його будинок. Рішенням виконкому Дрогобицької районної ради від 21 лютого 1980 року № 62 ОСОБА_4 отримав дозвіл на будівництво житлового будинку на місці старої сабиди. У цьому ж році вони розпочали будівництво і побудували будинок, в якому проживала їхня сім'я. 22 квітня 2004 року її чоловік номер. Після його смерті вона прийняла спадщину, проживає в будинку, користується господарськими спорудами та земельною .ділянкою. В даний час вона хоче документально оформити право власності на будинок за спадкуванням і виготовила зведений акт вартості будівель та споруд, згідно якого їх вартість становить 69860 грн. Будинок складається з трьох кімнат, кухні, двох коридорів, вапни, кладової, підвалу загальною площею 170,3 кв.м. та житловою площею 55.6 кв.м. Але її чоловік не мав документів про право власності на будинок, так як раніше в сільській місцевості, як правило, не видавалось свідоцтво про право власності на житловий будинок. Відсутність правовстановлюючого документу не дає їй можливості оформити спадщину і вона отримала відмову в нотаріальній конторі. Ця обставина змушує її звернутись до суду з даним позовом. Сумніву, що будинок належав її чоловікові ОСОБА_4, немає, адже на його ім’я є дозвіл на будівництво житлового будинку, він числиться в погосподарських книгах Літинської сільської Ради власником будинку 53 по вул. І.Франка в с.Літиня Дрогобицького району. Зведений акт вартості будівель та споруд також оформлений на нього. На ОСОБА_4 є рішення виконкому Літинської сільської ради Дрогобицького району №20 від 20 червня 2006 року про оформлення права власності на будинок №53 но вул. І. Франка в с. Літиня Дрогобицького району. Отже, власником будинку №53 по пул. ОСОБА_5.Франка в с.Літиня Дрогобицького району був ОСОБА_4
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечує щодо його задоволення.
Треті особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися, попередньо подавши заяву про слухання справи у їх відсутності, щодо задоволення заявлених позовних вимог - не заперечують та повідомили, що пропустили терміни на прийняття спадщини за їх померлим батьком ОСОБА_4, у зв’язку з чим на спадщину не претендують.
Вислухавши пояснення сторін, беручи до уваги вищенаведене, перевіривши матеріали справи, суд вважає що позов слід задоволити з наступних підстав.
Як вбачається зі свідоцтва про одруження серії ЯТ №036190, ОСОБА_4 06.02.1953 року уклав шлюб з ОСОБА_6.
З виписки з рішення виконавчого комітету Дрогобицької районної ради народних депутатів Львівської області №62 від 21.02.1980 року вбачається, що вирішено дозволити будівниці житлового буднику в с.Літині Гарасим у І.Д. - стара садиба 0.12 га.
Зі свідоцтва про смерть серії І-СГ №328578 вбачається, що ОСОБА_4 номер 22.04.2004 року.
Як вбачається з рішення виконавчого комітету Літинської сільської ради №20 від 20.06.2006 року вирішено оформити право власності на житловий будинок №53 по вул.І.Франка в с.Літиня загальною площею 170.1 кв.м., житловою площею 55.6 кв.м на ОСОБА_4тровича.
З довідки №1334 від 08.12.2006 року, виданої виконкомом Літинської сільської ради, вбачається, що ОСОБА_4 дійсно був власником будинку, який знаходиться і вся в с.Літиня по вул.І.Франка, 53. і до дня смерті проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ст.ст. 1258, 1261. 1268 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово і дружина спадкодавця , його батьки та діти відносяться до першої черги, якщо вони прийняли спадщину і не відмовились від неї.
Керуючись ст.ст. 10, 57-60, 209, 212-215 ЦІ Ж України, ст.328, 1258,1261. 1268 ЦК України, суд, - в и р і ш и в :
Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності за законом на спадкове майно, яке складається з житлового будинку та господарських споруд, що знаходиться по вул.І.Франка, 53, в с.Літиня Дрогобицького району Львівської області, яке залишилося після смерті чоловіка ОСОБА_4.
На рішення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду шляхом подачі через Дрогобицький міськрайонний суд заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про оскарження з одночасним направленням копії скарги до Львівського апеляційного
суду
Суддя