Судове рішення #7462299

                                        Справа № 2-1741/09

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

                                                                          (заочне)

21 жовтня 2009 року                                       м. Торез

Торезький міський суд Донецької області у складі:

Головуючої-судді                                 ОСОБА_1

При секретарі                                     Анцибор І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тореза цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно позову, з відповідачем позивачка перебуває в зареєстрованому шлюбі, від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідач добровільну допомогу на утримання дитини не надає.

Позивачка просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частки усіх видів доходів відповідача щомісяця.

У судове засідання позивачка ОСОБА_2, належним чином сповіщена про час та місце розгляду справи, не прибула. Надала суду письмову заяву, згідно якої підтвердила вимоги за позовною заявою та фактичні обставини на яких вони ґрунтуються, додала що не бажає негайного виконання судового рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць. Просить суд розглянути справу у її відсутність.

Належним чином сповіщений про час та місце розгляду справи відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не прибув, про причини неявки суду не повідомив.

На підтвердження заявлених вимог, позивачем надані та досліджені судом наступні докази:

-   копія паспорту;

-   копія свідоцтва про народження дитини;

-   копія свідоцтва про одруження;

-   довідка про склад сім*ї ОСОБА_2;

На підставі досліджених доказів, судом встановлені наступні фактичні обставини:

Сторони з 11 жовтня 2003 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, актовий запис № 326. Від шлюбу мають спільну доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірвано не було, але фактичні шлюбні відносини між ними були припинені з квітня 2009 року. Дитина мешкає разом з позивачкою та знаходяться на її утриманні. Відповідач добровільної допомоги на утримання дитини не надає. Відповідач працездатний, може надавати дитині утримання.

Аналізуючи правовідносини, що є предметом судового розгляду суд враховує наступне:

Згідно ч. 2 ст. 18 Сімейного кодексу України, суд застосовує ті способи захисту прав або інтересів учасників сімейних відносин, які встановлені законом або домовленістю (договором) сторін.

Згідно ст. 180 цього ж Кодексу, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 181 цього ж Кодексу, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними або за рішенням суду.

Згідно ч. 1 ст. 182 цього ж Кодексу, при визначенні розміру аліментів суд враховує:

-   стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

-   стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

-   наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

-   інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч. 2 ст. 182 цього ж Кодексу, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Згідно ч. 1 ст. 183 цього ж Кодексу, частка заробітку (доходу) матері, батька дитини, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Судом встановлено, що сторони не досягли домовленості щодо сплати аліментів на утримання дитини, відповідач добровільно не виконує свій обов’язок з утримання неповнолітньої дитини, заявлений позивачкою розмір аліментів є розумним, відповідає визначеним законом межам та інтересам дитини, тому позовні вимоги необхідно задовольнити в повному обсязі. Враховуючи клопотання позивачки, суд вважає недоцільним допустити негайне виконання судового рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 81 ЦПК України, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ за позовами про стягнення аліментів покладаються на сторони після розгляду справи судом, тому з відповідача необхідно стягнути такі витрати у розмірі 30 гривень.

    З відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір 51 гривня.

Керуючись ч. 2 ст. 18, ст. 180, 181, 182, ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 212, 224 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_3, який народився 29 травня 1970 року,  мешкає в м. Торезі Донецької області, вулиця Тітова, будинок №20, на користь ОСОБА_2, яка мешкає у м. Торезі Донецької області, вулиця Тітова, будинок №20:

-   аліменти на утримання дитини – доньки ОСОБА_4,                    ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісяця, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для  дитини відповідного віку, починаючи з 12 серпня 2009 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 (тридцять) гривень.

На рішення позивачем може бути подана заява про апеляційне оскарження у Апеляційний суд Донецької області через Торезький міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга може бути подана у тому ж порядку  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання такої заяви.

    Рішення набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  встановлений строк,  рішення  набирає законної сили після закінчення цього строку. У  разі  подання  апеляційної скарги рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідач, який не з’явився у судове засідання, може подати до Торезького міського суду Донецької області заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація