Справа № 2а-5355/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2009 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Марина П.П.,
за участю секретаря Полторак І.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до комунально-виробничого експлуатаційного підприємства «Котовськтеплокомуненерго» про стягнення 5100, 00 грн. , -
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Київського району м. Одеси звернувся до Одеського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» з позовними вимогами до комунально-виробничого експлуатаційного підприємства «Котовськтеплокомуненерго» про стягнення штрафу. Свої вимоги прокурор обґрунтовує порушенням відповідачем Закону України «Про теплопостачання» та просить стягнути з відповідача штраф у сумі 5100, 00 грн.
Представник прокуратури Київського району м. Одеси та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, позов просили задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з’явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки до суду не повідомив, надіслав до суду заперечення в яких зазначив, що з позовом не погоджується з наступних підстав: відповідно до затвердженої калькуляції економічно – обґрунтованих планових витрат на послуги теплопостачання для споживачів м. Котовська на опалювальний рік 2008 – 2009 рр., виплати на капітальний ремонт теплової системи не передбачені, тому згідно з розпорядженням Котовського міського голови за № 193/06.09.06 р. в проектно – кошторисну документацію було включено капітальний ремонт теплової мережі по вул. Калініна, згідно переліку (додається) пропонує його за кошти державного бюджету у 2007 році, але в зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету у 2007 році, об’єкт «теплові мережі по вул. Калініна – капітальний ремонт» було перенесено до Переліку на 2008 рік, а в подальшому на 2009 рік, згідно рішень виконавчого комітету Котовської міської ради від 04.10.2007 року № 308, та від 31.07.2008 року № 248.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволення з наступних підстав.
Відповідно до Указу Президента України "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" №1573/99 від 15.12.1999 року, Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України.
Згідно Указу Президента України «Про Міністерство палива та енергетики
України» № 598/2000 від 14.04.2000 року, Міністерство палива та енергетики України
є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Міністерство палива та енергетики України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно -промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України є державним підприємством, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно - технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні».
Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні» здійснює свою діяльність відповідно до «Положення про ВП «Держенергонагляд у Південному регіоні» та на підставі довіреностей, яку видає ДП «НЕК «Укренерго».
Відповідно до «Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні», державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області є одним із структурних підрозділів ВП «Держенергонагляд у Південному регіоні».
Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006 року «Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого, постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року.
Метою Державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посилення впливу на суб'єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів і дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.
Судом досліджено, що 22 жовтня 2008 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Південному регіоні Шевченко Сергієм Валерійовичем проведено позапланову перевірку комунально-виробничого експлуатаційного підприємства «Котовськтеплокомуненерго» щодо виконання вимог Припису № 1 РТ від 22 січня 2008 року (а. с. 8-10), за результатами якої складено протокол № 4 ОРТ від 22 жовтня 2008 року (а. с. 6-7). Перевіркою встановлено, що КВЕП «Котовськтеплокомуненерго» вимоги Припису № 1 РТ від 22 січня 2008 року не виконано в частині проведення капітального ремонту теплотраси по вул. Калиніна від ТК 25 до ТК 37 протяжністю L = 920 м.п. Ш159 мм.
Частиною 2 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» встановлено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці, а також в сфері теплопостачання, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до ч. 5 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005, № 2633-IV, п ро вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадовими особами уповноважених органів, що виявили правопорушення, складається протокол, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, передаються посадовим особам, уповноваженим розглядати такі справи.
Частинами 6 та 7 вказаної статті встановлено, що керівник чи заступник керівника уповноваженого органу розглядає справу протягом 15 днів з дня отримання відповідних документів. Рішення керівника чи заступника керівника уповноваженого органу про накладання штрафу оформляється постановою.
Пунктами 5 та 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 року, "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" визначено коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій: старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
12 листопада 2008 року, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Південному регіоні Плющ Анатолієм Вікторовичем на підставі протоколу № 4 ОРТ від 22 жовтня 2008 року за ухилення від виконання п. 10 Припису № 1 РТ від 22.01.2008 року, прийнято Постанову № 5-00-00-0002-Пш-ПП-4 від 12.11.2008 року, якою накладено на КВЕП «Котовськтеплокомуненерго» штраф у розмірі 5100, 00 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (а. с. 4).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем 13.11.2008 року за вих. № 06/50-10/1340 Постанову № 5-00-00-0002-Пш-ПП-4 від 12.11.2008 року вручено під підпис посадовій особі КВЕП «Котовськтеплокомуненерго» (а. с. 4, 5).
Відповідно до ч.ч. 8 та 9 вищезазначеного Закону, суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Частиною 4 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», визначено, що суми штрафів, що накладаються органами державного нагляду та Національною комісією регулювання електроенергетики України, перераховуються до Державного бюджету України.
Даних щодо слати даної заборгованості на дату розгляду справи відповідачем суду не надані.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 14, 70, 71, 79, 86, 158 – 163, 254 КАС України , суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до комунально-виробничого експлуатаційного підприємства «Котовськтеплокомуненерго» про стягнення 5100, 00 грн. – задовольнити повністю.
Стягнути з комунально-виробничого експлуатаційного підприємства «Котовськтеплокомуненерго» (Одеська область, м. Котовськ, вул. Ломоносова, 2) 5100, 00 грн. , штрафу на р/р 31118106700294, одержувач – УДК в Котовському районі, ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23214372, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 858011.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 30 жовтня 2009 року.
Суддя /підпис/ П.П.Марин
Постанова не набрала законної сили.