Судове рішення #7460455

Справа № 2-а-12742/09/1570

УХВАЛА

9 листопада 2009 року                               м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                            - Хлюстіна Ю.М.

при секретарі судового засідання   -  Череватому М.Ю.

          за участю сторін:

від позивача представник              - не з’явився  

від відповідача представник          - Капітанчук В.Ю.

від відповідача УПФУ в

Іванівському районі Одеської області

представник                                             - не з’явився                        

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені Одеського окружного суду клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, у зв’язку з повторною неявкою представника  позивача, -  

ВСТАНОВИВ:  

З позовом до суду  звернувся ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області, головного управління Пенсійного фонду України про визнання незаконними дії УПФУ в Іванівському районі Одеської області з призначення та виплати пенсії ОСОБА_3, зобов’язання УПФУ в Іванівському районі Одеської області зробити перерахунок призначеної ОСОБА_3 пенсії згідного визнаного права на пенсію інваліда 2-ої групи учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС  з урахуванням додаткової пенсії за шкоду нанесену здоров’ю з 1 січня 2000 року у розмірі 1 тис. 894,9 грн., з 1 січня 2001 року у розмірі 2 тис. 176,73 грн., з 1 січня 2002 року у розмірі 2 тис. 345,00 грн., з 1 січня 2003 року у розмірі 2 тис. 345,00 грн. та з 1 січня 2004 року у розмірі 2 тис. 491,03 грн., з 1 січня 2005 року у розмірі 2 тис. 905,00 грн., з 1 січня 2006 року у розмірі 3 тисячі 062,50 грн., з 1 квітня 2006 року тисячі 141,25 грн., з 1 жовтня 2006 року у розмірі 3 тисячі 202,50 грн., з 1 січня 2007 року у розмірі 325,00 грн., з 1 квітня 2007 року у розмірі 3 тисячі 552,50 грн., з 1 жовтня 2007 року у розмірі 3 тисячі 596,25 грн., з 1 січня 2008 року та у подальшому у розмірі не менше 3 тисячі 596, 25 грн., зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області та ГУПФУ в Одеській області солідарно сплатити позивачу суму недоотриманої пенсії, що утворилася унаслідок перерахунку за термін з 1 січня 2000 року по день фактичного здійснення перерахунку пенсії.

    У судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про залишення позову без розгляду на підстав п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України, у зв’язку з повторною неявкою представника позивача.

   Судом встановлено, що в судові засідання призначені на 09.06.2009 року на 15 годину 00 хвилин, на 06.10.2009 року на 17 годину 00 хвилин та 09.11.2009 року на 17 годину 15 хвилин представник позивача не з’явився.  

Про дату час та місце проведення судового засідання, яке було призначене на 09.06.2009 року на 15 годину 00 хвилин, представник позивача був повідомлений належним чином та завчасно,  що підтверджується його розпискою в довідковому листі до справи.

Про дату час та місце проведення судового засідання, яке було призначене на 06.10.2009 року на 17 годину 00 хвилин, представник позивача був повідомлений належним чином та завчасно, що також підтверджується його розпискою в довідковому листі до справи.

 Про дату час та місце проведення судового засідання, яке було призначене на 09.11.2009 року на 17 годину 15 хвилин, представник позивача був повідомлений належним чином та завчасно,  що підтверджується  розпискою про отримання судової повістки про виклик до суду, яка знаходиться в матеріалах справи (аркуш справи 173).  

Відповідно до ст. 128  ч. 3 КАС України у  разі  повторного  неприбуття  позивача,  належним  чином повідомленого  про  дату,  час  і  місце  судового  розгляду,  без поважних причин або без повідомлення ним про  причини  неприбуття, якщо  від  нього  не  надійшло  заяви  про  розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Статтею 155 ч. 1 п. 4 КАС України передбачено, що суд залишає позовну заяву без розгляду, з вказаних вище підстав.

До суду від позивача та представника позивача не надходило ніяких заяв про причини неприбуття до судового засідання або про слухання справи за його відсутності.

Про дату, час та місце представник позивача  був повідомлений належним чином та завчасно.

Відповідно до положень, передбачених ч.1 , 2 ст.49   КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки та зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Крім наявних прав особи, що беруть участь у справі, наділені також певними обов'язками, що кореспондують процесуальним правам інших осіб, та дають змогу здійснювати ефективний розгляд справи судом. При цьому процесуальні права і обов'язки будь-якої особи, яка бере участь у справі, не можуть визнаватися більш або менш важливими ніж права і обов'язки другої особи, яка бере участь у справі.

Згідно ч. 1 ст.122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

З аналізу зазначених процесуальних норм вбачається, що право на розгляд справи судом протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, належить як позивачу, так і відповідачу.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що не з'являючись у судові засідання, вказані вище, без повідомлення суду про причини неявки, представник  позивача недобросовісно користується належними йому процесуальними правами та порушує права інших учасників процесу.

Суд вважає, що представник позивача неодноразово не з'явився у судове засідання без поважних причин.

З урахуванням вказаного суд вважає, що клопотання представника відповідача підлягає задоволенню, а позовна заява повинна бути залишена без розгляду.

Керуючись ст.ст. 49, 128, 155, 160, 165 КАС України, суд, -

   

    УХВАЛИВ:

   

             Задовольнити клопотання представника відповідача – головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області  про залишення позовної заяви без розгляду.    

Адміністративний позов  ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області, головного управління Пенсійного фонду України про визнання незаконними дії УПФУ в Іванівському районі Одеської області з призначення та виплати пенсії ОСОБА_3, зобов’язання УПФУ в Іванівському районі Одеської області зробити перерахунок призначеної ОСОБА_3 пенсії згідного визнаного права на пенсію інваліда 2-ої групи учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС  з урахуванням додаткової пенсії за шкоду нанесену здоров’ю з 1 січня 2000 року у розмірі 1 тис. 894,9 грн., з 1 січня 2001 року у розмірі 2 тис. 176,73 грн., з 1 січня 2002 року у розмірі 2 тис. 345,00 грн., з 1 січня 2003 року у розмірі 2 тис. 345,00 грн. та з 1 січня 2004 року у розмірі 2 тис. 491,03 грн., з 1 січня 2005 року у розмірі 2 тис. 905,00 грн., з 1 січня 2006 року у розмірі 3 тисячі 062,50 грн., з 1 квітня 2006 року тисячі 141,25 грн., з 1 жовтня 2006 року у розмірі 3 тисячі 202,50 грн., з 1 січня 2007 року у розмірі 325,00 грн., з 1 квітня 2007 року у розмірі 3 тисячі 552,50 грн., з 1 жовтня 2007 року у розмірі 3 тисячі 596,25 грн., з 1 січня 2008 року та у подальшому у розмірі не менше 3 тисячі 596, 25 грн., зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області та ГУПФУ в Одеській області солідарно сплатити позивачу суму недоотриманої пенсії, що утворилася унаслідок перерахунку за термін з 1 січня 2000 року по день фактичного здійснення перерахунку – залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

     

      Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація