Судове рішення #7458404

                                                   Справа № 2-1103\09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

    30 грудня 2009  року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Куца В.І., при секретарі Кібкало І.А.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом кредитної спілки „Ліга” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення 8.543 грн.81 коп. боргу за кредитним договором ,

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернувся з даним позовом до суду, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно угоди № 1657\2486 від 19 серпня 2008 року відповідачка ОСОБА_1  отримала кредит в розмірі 5000 гривень терміном на дванадцять місяців з процентною ставкою, що нараховується на залишок 45 відсотків річних, на умовах сплати щомісячно, згідно план- графіка під поруку відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3 До цього часу відповідач ОСОБА_1 умов договору кредиту не виконала, заборгованість не погашає. На  день складання позовної заяви підлягає стягненню 8543 гривень 81 коп., а саме: 3541 гривень 81 коп.- відсотки за кредит, 5000 гривень- сума кредиту. Тому просив стягнути вказану заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнала.

Відповідачі в судове засідання не з”явилися, з невідомих суду причин, хоча про день та час розгляду були повідомлені належним чином.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

       

      У відповідності з ст. ст. 526, 527, 623 Цивільного кодексу України зобов*язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов*язаний виконати свій обов*язок, а кредитор – прийняти виконання. В  разі невиконання або неналежного виконання зобов*язання боржником він зобов*язаний відшкодувати  кредитору завдані цим збитки. За кредитним договором банк або інша фінансова установа( кредитодавець) зобов*язується надати грошові кошти ( кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Судом встановлено, що згідно угоди 1657\2486 від 19 серпня 2008 року відповідачка ОСОБА_1  отримала кредит в розмірі 5000 гривень терміном на дванадцять місяців з процентною ставкою, що нараховується на залишок 45 відсотків річних, на умовах сплати щомісячно, згідно план- графіка(арк.с.2).

В забезпечення  виконання  зобов»язань за кредитним договором  з  відповідачами ОСОБА_2, ОСОБА_3 було укладено договір поруки № 1657\2486 від 19.08. 2008 року, згідно з яким  відповідачі зобов»язалися відповідати перед позивачем за виконання обов»язків відповідачки ОСОБА_1 в повному обсязі(арк.с.6)

До цього часу відповідач ОСОБА_1 умов договору кредиту не виконала, заборгованість не погашає. На  день складання позовної заяви підлягає стягненню 8543 гривень 81 коп., а саме: 3541 гривень 81 коп.- відсотки за кредит, 5000 гривень- сума кредиту.

У відповідності з ст. 553,  554  ЦК України  за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.  У разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну)  відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

   Оскільки умови договору належним чином не виконані стороною договору, порушені права іншої сторони договору, в даному випадку позивача, підлягають судовому захисту.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 526, 530, 536, 550, 625, 1046, 1048, 1050 та 1054 Цивільного кодексу України,

В И Р І Ш И В:

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с.Вільшана Недригайлівського району Сумської області  ІПН: НОМЕР_1), ОСОБА_2(ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки с.Руднівка Сумського району  ІПН: НОМЕР_2), ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки м.Суми ІПН: НОМЕР_3)  на користь кредитної спілки „Ліга” 5.000 гривень  заборгованості за кредитом, та  3541 гривень 81 копійка  заборгованості по відсоткам за кредит, а всього 8.543 (вісім тисяч п’ять сот сорок три ) гривні  81 копійку  в солідарному порядку: по 28 гривень  48 копійок з кожної повернення судового збору та по 40 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, а всього по 68 (шістдесят вісім) гривень 48 копійок з кожної.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути  подано протягом 10-ти днів з дня його проголошення , а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви , якщо вона подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.

    Суддя                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація