АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-305/2010 року Головуючий по 1-й інстанції:
Савічев В.О.
Суддя-доповідач: Панченко О.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року січня місяця 19 дня м.Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Буленка О.О.
Суддів: Триголова В.М., Панченка О.О.
при секретарі : Колеснік Л.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Автозаводського районного суду м.Кременчука від 19 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про звільнення від сплати заборгованості по аліментам.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Автозаводського районного суду м.Кременчука від 19 жовтня 2009 року в позові ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про звільнення від сплати заборгованості по аліментам відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 прохає скасувати рішення суду та ухвалити нове про задоволення його позовних вимог.
Вважає, що неповне з»ясування обставин справи судом першої інстанції призвело до винесення рішення, що суперечить нормам матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.197 Сімейного Кодексу України за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.
Суд може звільнити платника аліментів від сплати заборгованості, якщо буде встановлено, що вона виникла внаслідок непред'явлення без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти.
Як вбачається з матеріалів справи, з 24.07.1982 по 16.07.1997 року сторони перебували у шлюбі під час якого народилася донька ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1
07 червня 1996 року на підставі рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука було видано виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на користь ОСОБА_4 на утримання доньки ОСОБА_2 в розмірі 1\4 частини доходу.
Відповідно до довідки наданої суду Автозаводським ВДВС Кременчуцького МУЮ від 17.12.2008 року заборгованість по виплаті аліментів на момент повноліття дитини значиться 11 504,55 грн.
За таких обставин, з урахуванням того, що ст. 197 СК України містить вичерпний перелік підстав звільнення від сплати заборгованості по аліментам , а позивач ОСОБА_3 таких підстав не навів , то суд першої інстанції вірно прийшов до висновку про відмову в позові.
Такий висновок місцевого суду ґрунтується на всебічно, повно і об»єктивно з»ясованих обставинах у даній справі; наданих сторонами та дослідженими в судовому засіданні доказами , на які суд і послався у рішенні.
Доводи в апеляційній скарзі ОСОБА_3 не спростовують правильного висновку місцевого суду і не дають підстав для скасування законного та обґрунтованого рішення суду , тому колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні .
Керуючись ст.ст. 303, п.1 ч.1 ст. 307, 308, 314,315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Автозаводського районного суду м.Кременчука від 19 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий: підпис О.О.Буленко
Судді
Апеляційного суду : підписи В.М.Триголов
О.О.Панченко
Згідно: