Київський районний суд м. Одеси
м. Одеса, вул.Варненська, 3б, 65080, (0482) 718-99-43
Справа № 2-2777/2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2010 р. Київський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судці - Гаращенка Д.Р.
При секретарі - Сініциній Н.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Одесі цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за опалення та гаряче водопостачання,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість за теплову енергію в розмірі 1965, 40 гривень та судові витрати.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги та просить суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином відповідно до п.9 ст. 74 ЦПК України, причини неявки до суду не повідомив.
Згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має даних про причину неявки відповідача, сповіщеного належним чином, або причина неявки відповідача буде визнана неповажною, суд розглядає справу на підставі даних які є в матеріалах справи та зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
У зв'язку з викладеним суд робить висновок, що відповідач повідомлений належним чином про дату та місце розгляду справи, та вважає можливим розглянути дану цивільну справу без його участі, на підставі матеріалів та доказів, які є в справі.
Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини:
Згідно з довідкою-витягу з будинкової книги про склад сім'ї та прописки від 19.03.2009 року відповідач мешкає в квартирі №3 у будинку №21, корпус 1 по проспекту Академіка Глушко в м. Одесі.
Позивач забезпечує тепловою енергією зазначену квартиру, в якій мешкає відповідач.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово- комунальних послуг відносяться, зокрема, комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо).
Згідно зі ст. 14 зазначеного Закону ціни/тарифи на комунальні послуги формуються і затверджуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.
Згідно зі ст. 20 зазначеного Закону споживач зобов'язаний оплачувати житлово- комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст.ст. 67, 162 ЖК УРСР плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія тощо) стягується крім квартирної плати за затвердженими у встановленому порядку тарифами.
Статтею 68 ЖК УРСР встановлюється, що наймач зобов'язаний своєчасно сплачувати квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Згідно з п.40 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3.10.2007 року №1198 споживач теплової енергії зобов'язаний вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.
Відповідно до ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором бо законом.
Згідно з ч.1. ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей трок (термін).
Згідно з ч.1. ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (належне виконання).
Як встановлено в судовому засіданні, позивач виконує свої зобов'язання щодо забезпечення відповідача тепловою енергією в повному обсязі, втім відповідач порушує свої зобов'язання та не своєчасно здійснює оплату за надані йому позивачем послуги, що підтверджується розрахунком, наданим Позивачем. У зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем в сумі 1 965, 40 гривень.
Відповідно до ст.. 88 ЦПК України з відповідача також належіть стягнути судові витрати у вигляді судового збору та витрат на інформаційно - технічне забезпечення.
Керуючись ст. 525, 526, 530, 610 ЦК України, ст. ст. 68, 162 ЖК УРСР, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3.10.2007 року №1198, ст.ст. 10, 60, 64, 88, 212-215, 218, 223, 224 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за опалення та гаряче водопостачання - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» заборгованість за теплову енергію в розмірі 1 965, 40 (одна тисяча дев'ятсот шістдесят п'ять гривень, 40 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» судові витрати у вигляді витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові збір у розмірі 51 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду м. Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий