Судове рішення #7454010

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України


11.01.10Справа №2а-2438/09/2770



Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого - судді  Плієвої Н.Г.,

  при секретарі - Авраменко Г.С,

за участю:

представника позивача  - Кухарєнко В.М., довіреність № 04-01 від 11.01.2010

відповідач - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів   

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 

про зобов'язання  надати  звіт

Обставини справи:

Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось  до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2   про зобов'язання  надати  звіт.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в строк до 01.03.2009 не надав до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт  про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, коли згідно з відомостями Севастопольського міського центру зайнятості у 2008 році у відповідача працювало 8 осіб.  

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 18.11.2009 відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2438/09/2770, призначено попереднє судове засідання на 07.12.2009.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 07.12.2009 було закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 11.01.2010.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 № 875-ХІІ (Далі Закон № 875-XII) державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров'я України та органами місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 N 1434, Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінпраці та підпорядковується йому.

Згідно з пунктом 9 цього ж Положення для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Мінпраці утворюються територіальні відділення Фонду в межах граничної чисельності його працівників.

Відповідно до пункту 1 Положення про Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом директора Фонду соціального захисту інвалідів від 01.03.07 № 16 (далі- Положення)  - Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного керування, підвідомчий дирекції Фонду, одним із завдань якого є здійснення контролю по виконанню підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності і господарювання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Згідно з пунктом 4 Положення, відповідно до покладених на нього завдань, Севастопольське міське відділення Фонду  соціального захисту інвалідів забезпечує реєстрацію підприємств, на яких працює 8 і більше чоловік, та одержання від них звітності про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

В обґрунтування позовних вимог про зобов'язання підприємця ОСОБА_2 надати звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів по Ф-10 ПІ за 2008 рік позивач посилається на ту обставину, що у 2008 році у відповідача працювало 8 осіб, проте належних доказів з цього приводу представником позивача суду не надано.

Виписка з електронної бази даних міського центру зайнятості судом як доказ не приймається, оскільки вона не відповідає вимогам до оформлення документів.

Відповідно до  частини 7 статті 19  Закону України 875-XII порядок реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, строки подання йому звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, зарахування кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів, контролю за виконанням нормативів робочих місць та перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо їх реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, подачі щорічного звіту та сплати ними адміністративно-господарських санкцій, а також надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування інвалідів, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007  № 70 "Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

У судовому засіданні встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 у Севастопольському міському відділенні Фонду соціального захисту інвалідів  не зареєстрований,  а тому, суд вважає, що правові підстави для зобов'язання його надати звіт до Фонду за формою Ф-10 ПІ  відсутні.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до вимог частини 8 статті 19  Закону України 875-XII відділення Фонду соціального захисту інвалідів з метою контролю за виконанням нормативу робочих місць, передбаченого частиною першою цієї статті, мають право в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, здійснювати перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, подачі ними звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у тому числі шляхом зарахування, та сплати ними адміністративно-господарських санкцій.

Пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007  № 70 "Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що у разі виявлення фактів невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів уповноважена посадова особа, яка проводила перевірку, складає протокол про адміністративне правопорушення.

Як встановлено у судовому засіданні Севастопольським міським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з метою контролю по виконанню вимог законодавства України та захисту інтересів держави  не здійснювалась, протоколи про адміністративне правопорушення не складались.

Відповідно до частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана у порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 18.01.10 о 15:00 годин.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного  суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя                                                            Н.Г. Плієва




                                                              


                                                                      

                                                                        


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація